Królowa angielska unika fast-foodów. Robi jednak wyjątek dla…
ONS.pl
Newsy

Królowa angielska unika fast-foodów. Robi jednak wyjątek dla…

Jeśli myśleliście, że królowa je tylko wystawne potrawy i kawior, jesteście w błędzie!
Anna Urbańska
maj 02, 2021

Królowa angielska jest wzorem elegancji, dobrego szyku i manier. Jest niesamowicie wiele zasad, których musi przestrzegać królowa, rodzina królewska i goście, którzy spędzają czas w ich obecności. Królowa pokazuje się publicznie w specjalnie dobranych ubraniach, zwraca uwagę na wszystkie gesty i nie może pozwolić sobie nawet na chwilowe rozluźnienie.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Ulubione potrawy królowej

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą żyjącą monarchinią. Jest powszechnie szanowana przez wszystkich Brytyjczyków i ludzi na całym świecie. Elżbieta II jest na pewno ikoną epoki. Była świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. W jej stronę zwrócone są oczy całego świata.

Dużo emocji wzbudzają zawsze wszelkie doniesienia na temat ulubionych potraw królowej, diety królowej  i rodziny królewskiej. Tym razem wypowiedział się były szef kuchni królewskiej rodziny. Zdradził on, jak królowa odnosi się do popularnych fast-foodów. Jego wypowiedź z jednej strony zaskakuje, z drugiej jest dość przewidywalna.

Zobacz także

Czy królowa Elżbieta je fast foody?

Szef kuchni królowej Derren McGardy zdradził, że 94-letnia monarchini unika wszelkiego rodzaju jedzenia na wynos. Jeśli kiedykolwiek ma ona ochotę na konkretny typ jedzenia, szefowie kuchni starają się zadowolić jej kubki smakowe „domowymi” (o ile można powiedzieć tak, o potrawach przygotowywanych w pałacu) potrawami.

Królowa nie je w KFC ani McDonaldzie, ale ma słabość do jednego fast foodu… bardzo lubi bowiem burgery. Ważne jest jednak dla niej, by były one serwowane bez bułki. Nie ma możliwości, aby królowa podniosła burgera i zjadła go palcami.

Szef kuchni wspomniał, że szczególnie wspomina gotowanie ze świeżej dziczyzny, którą dysponował podczas pobytu w szkockiej rezydencji królowej. W zamku Barmoral niezwykle często przygotowywano dla królowej i jej rodziny burgery z sarniny. Nigdy nie podawano ich jednak z bułkami. Burgery serwuje się w rodzinie królewskiej z dodatkiem żurawiny i innych dodatków do mięs.

Czy królowa jada pizzę?

Według długoletniego szefa kuchni królowej, pizza nie została nigdy zaserwowana rodzinie królewskiej. Nie ma jej w menu, które bazuje na tradycyjnych francuskich potrawach. Królowa nie uznaje żadnego jedzenia spożywanego za pomocą rąk. W zamku nie jada się też:

  • hot dogów
  • nuggetsów
  • Bułek z szarpaną wieprzowiną

Czytaj także:

Komentarze