Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną. Będzie produkować milion lodów Ekipy na dobę
Instagram.com/lodykoral/frizoluszek
Newsy

Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną. Będzie produkować milion lodów Ekipy na dobę

Lody „Ekipy” są w sprzedaży od kilku dni. Już wiadomo, że ta współpraca to ogromny sukces marki. Wielkie zapotrzebowanie na produkt spowodowało, iż Koral uruchamia kolejną linię produkcyjną.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 26, 2021

Aż takiego odzewu chyba nikt się nie spodziewał. Lody „Ekipa” od Friza wyprzedają się w rekordowym tempie i już dziś wiadomo, że to najbardziej deficytowy towar na rynku. Firma Koral ze względu na ogromne zainteresowanie, uruchamia dodatkową linię produkcyjną, by każdego dnia do sklepów trafiały miliony sztuk produktu.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Firma Koral

Przedsiębiorstwo zostało założone przez dwójkę braci, Józefa i Mariana Koral w 1979 roku. Firma ma swoją główną siedzibę w Nowym Sączu, zaś pozostałe oddziały w Rzeszowie oraz Limanowej. Od lat jest jedną z najpopularniejszych marek lodów na rynku. Swoją sławę zawdzięcza szerokiemu wyborowi asortymentu, a także pysznym smakom. Poza tym, co jakiś czas firma Koral nawiązuje różne współpracę z celebrytami i gwiazdami. Wówczas powstają unikatowe smaki, które są sygnowane nazwiskiem danego artysty. Z marką współpracowała już Maryla Rodowicz, Joanna Koroniewska czy Doda.

Zobacz także

Rodzaje lodów Koral

Koral jest jedną z największych firm na polskim rynku. Obecnie produkuje około 400 różnych rodzajów lodów, razem z wyrobami gałkowymi, stworzonymi specjalnie dla sektora gastronomicznego. Wśród najpopularniejszych produktów danej marki, wyróżnia się:

  • Lody Koktajlowe
  • Grand
  • Top Milker
  • Oskar
  • Świderek
  • Solo
  • Rożek
  • Iza
  • Kostka Śnieżna
  • czy Rolady Lodowe. 

Koral i „Ekipa” od Friza

Firma Koral postanowiła tym razem nawiązać współpracę z grupą youtuberów oraz Karolem „Frizem” Wiśniewskim. W wyniku tej kolaboracji powstały lody sorbetowe na patyku w dwóch smakach, cytrynowym i truskawkowym. Są one oblane polewą o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Patrząc na zainteresowanie, to zdecydowany sukces firmy.  O zarobkach z kolaboracji nikt wprost nie mówi, ale zysk wynika ze sprzedanych sztuk oraz procentu od sprzedaży. W samym dniu premiery wyprzedało się aż milion lodów. Koszt to 1,69 złotych. Przy założeniu, iż od sprzedanej sztuki do kieszeni „Ekipy” trafia 5%, to daje to nawet sto tysięcy każdego jednego dnia! Miesięcznie pozwala na zysk nawet do trzech milionów złotych!

Lody „Ekipy” od Friza w sprzedaży 

Produkt ze współpracy Koral i „Ekipy” pojawił się w Biedronce, gdzie wyprzedał się w ekspresowym tempie. Od poniedziałku, 26 kwietnia lody można zakupić również w Lidlu. Tym razem pod sklepami spożywczymi od świtu ustawiały się kolejki, aby zakupić lody „Ekipy”. W niektórych miejscach wprowadzono również limit, iż jedna osoba mogła kupić tylko jeden lód. Mimo wszystko cały dostępny towar w sprzedaży rozszedł się w rekordowym czasie. Można rzec, że lody „Ekipy” są dzisiaj produktem deficytowym, o który walczy spora część społeczeństwa.

Dodatkowa produkcja lodów „Ekipy” od Friza

Ze względu na ogromne zainteresowanie ze strony klientów, lodami „Ekipy”, przedsiębiorstwo Koral podjęło poważną decyzję. Firma postanowiła uruchomić dodatkową linię produkcyjną, dzięki której każdej doby będzie produkowanych aż milion sztuk lodów. Dodatkowo powstały specjalnie obrandowane ciężarówki, które będą dostarczać towar do punktów sprzedaży. Bez wątpienia to największy sukces marki Koral od lat.

Czytaj także:

Komentarze