Komary nie dają wam spokoju? Wykurzycie je za pomocą tego produktu z kuchennej szafki. Wystarczy zrobić 1 rzecz
Getty Images
Newsy

Komary nie dają wam żyć? Wykurzycie je za pomocą tego produktu z szafki kuchennej. Wystarczy zrobić 1 rzecz

Letnie wieczory z przyjemnością spędzamy w ogrodzie lub na balkonie. Niestety pojawiają się wtedy również komary, których ukąszenie powoduje nieprzyjemne swędzenie. Warto w takiej sytuacji wyciągnąć z szafki kuchennej jeden popularny produkt. Z łatwością przygotujecie na jego bazie skuteczny środek na te uciążliwe owady.

Latem często sięgamy po różne środki odstraszające komary. Na półkach sklepowych można zauważyć preparaty, które nakłada się na skórę. Oferowane są również urządzenia do kontaktu z wkładami lub specjalne świece. Niestety produkty takie mogą zawierać w sobie szkodliwe dla nas substancje. Okazuje się jednak, że kawa równie dobrze sprawdzi się na komary. 

Dlaczego komary unikają kawy?

Kawa z reguły kojarzy nam się z pysznym napojem, który dodaje energii oraz pobudza. Ponadto cenimy ją za swój wyjątkowy smak i niesamowicie głęboki aromat. Nic w tym dziwnego, że stanowi ona składnik wielu pysznych deserów. 

Okazuje się, że kawa fantastycznie sprawdzi się także jako naturalny środek na komary. Insekty te, w przeciwieństwie do nas, nie przepadają za jej zapachem. Latem warto w takim razie sięgnąć do szafki po ten popularny produkt i zrobić z niego skuteczny odstraszacz. Dzięki temu owady będą omijać was szerokim łukiem.

Jak odstraszyć komary za pomocą kawy?

Wykonanie naturalnego odstraszacza z kawy na komary jest banalnie proste. Wystarczy, że przygotujecie tylko:

  • ziarna kawy,
  • folię do żywności,
  • zapałki lub zapalniczkę.

Co należy z tym zrobić?

  1. Ziarna kawy zmielcie w  młynku.
  2. Na niewielkim kawałku folii do żywności ułóżcie zmieloną kawę, a następnie podpalcie ją. 

Przed podpaleniem kawy, należy upewnić się, że nie znajdują się w pobliżu żadne łatwopalne przedmioty. Ponadto folię do żywności bez problemu możecie zastąpić odpornym na wysoką temperaturę szklanym naczyniem.

Warto także zaznaczyć, że niektórzy zamiast mielonej kawy, używają fusów po tym napoju. W takim wydaniu odstraszacz również zadziała, jednak jego aromat nie będzie tak intensywny, jak w przypadku świeżo zmielonych ziaren. 

Naturalne sposoby na walkę z komarami

Kawa to tylko jeden z wielu produktów wykorzystywanych do walki z komarami. Insekty te nie lubią także aromatu mięty oraz bazylii. Polecamy postawić doniczkę z ziołami w miejscu, w którym lubimy przesiadywać wieczorami.

Ponadto niektórzy nacierają skórę sokiem z cytryny lub octem. Okazuje się, że kwaśny zapach cytrusów skutecznie odstrasza komary. Jeśli chcecie, możecie również przygotować świecę z dodatkiem skórki tych owoców. Następnie postawcie ją na stole i podpalcie. Insekty powinny trzymać się od was z daleka.