Kłopoty z wagą ministra edukacji. Przemysław Czarnek obiecał, że schudnie. Sprawdźcie efekty
Facebook
Newsy

Kłopoty z wagą ministra edukacji. Przemysław Czarnek obiecał, że schudnie. Sprawdźcie efekty

W ten sposób miał motywować uczniów do walki z otyłością. Jak mu poszło?

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przed kilkoma miesiącami rozpoczął krucjatę przeciwko otyłości wśród polskich dzieci. Polityk swoją twarzą firmuje akcję „WF z AWF”. W swoich założeniach ta inicjatywa ma zwiększyć aktywność fizyczną najmłodszych Polaków.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Czym zaszokował minister edukacji Przemysław Czarnek?

Minister Czarnek nie poprzestał jednak tylko na działaniu. Akcji towarzyszyły różne apele i komentarze czynione przez członka Prawa i Sprawiedliwości w mediach. W jednej z wypowiedzi minister „przejechał się” po dziewczynkach o okrąglejszych kształtach:

– Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością – opowiadał jeszcze zimą Czarnek. Po czym dodał, że akcja skierowana ma być właśnie w stronę dziewczynek:  – Tu jest większy problem.

Co prawda wypowiedź ministra miała rzekomo dotyczyć mniejszej ilości zajęć ruchowych dla dziewczynek w stosunku do chłopców, ale po takich słowach minister nie musiał długo czekać na kontrę ze strony mediów. W końcu sam nie mógł pochwalić się przesadnie atletyczną sylwetką.

„Przyciśnięty” przez prasę minister obiecał, że zrzuci w czasie Wielkiego Postu 5 kg. Ostatecznie według jego słów udało mu się zbić wagę nawet o 7,5 kg. Trzeba przyznać, że nie jest to zły wynik. Sęk w tym, że polityka PiS dopadł nieszczęsny efekt jo-jo.

Zobacz także
Posłanka KO stres zajadała pizzą, chipsami i słodyczami. Na efekty nie musiała długo czekać

Posłanka KO stres zajadała pizzą, chipsami i słodyczami. Na efekty nie musiała długo czekać

Robert Makłowicz wchodzi w politykę? Nie spodoba się to wszystkim

Robert Makłowicz wchodzi w politykę? Nie wszystkim się to spodoba

W wywiadzie dla jednego z dzienników Przemysław Czarnek wyjawił, że waga skoczyła mu znów o 3 kg. Szans na odwrócenie złej passy minister upatruje we wzmożonym wysiłku fizycznym. Latem polityk ma ciężko pracować w ogrodzie i wybierać się regularnie na rowerowe przejażdżki.

Czy minister Czarnek w końcu schudnie na dobre?

Eksperci i dietetycy, którzy przypatrywali się posturze Czarnka doszli do wniosku, że ministrowi przydałoby się zrzucić aż 20 kg.  Siedzący styl życia aktywnego polityka nie sprzyja jednak tego typu przeobrażeniom…

Coś o tym mógłby powiedzieć swojemu „koledze po fachu” Bartłomiej Misiewicz. Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej właściwą sylwetkę osiągnął dopiero po odejściu z politycznego biznesu. Podobnie było w przypadku posłanki Samoobrony, Anny Kalaty.

Czytaj także:

 

Efekty fast-foodowej diety Janusza Korwin-Mikkego szokują. Lepiej niech nie patrzą na to dzieci
Flickr
Newsy
Efekty fast-foodowej diety Janusza Korwin-Mikkego szokują. Lepiej niech nie patrzą na to dzieci
Janusz Korwin-Mikke schudł. I za to należą mu się szczere gratulacje. Godny pochwały nie jest za to sposób, w jaki poseł Konfederacji zbił na wadze kilka kilogramów..

Janusz Korwin-Mikke nie przestaje szokować opinii publicznej swoim eksperymentem. Polityk Konfederacji droczy się ze zwolennikami zdrowego odżywiania i dietetykami i na własnej skórze testuje wpływ niezdrowej żywności na swój organizm. Ile schudł Janusz Korwin-Mikke jedząc same fast-foody? 78-latek tak opisał swoje doświadczenia z jedzeniem fast-foodów dzień w dzień: – Jedzenie „zdrowej żywności” jest nudne: te kiełki... Ale „niezdrowej” też: rano: mrożona pizza, lunch: nóżki kurczaka , obiad: burger , kolacja: paluszki rybne . Nowy napój: bezbarwna „oranżada”. A inni jedzą. Ciężkie jest życie prawdziwego uczonego testującego hipotezy na sobie – przyznał Korwin-Mikke na Instagramie         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Janusz Korwin-Mikke (@januszkorwinmikke) Czy to oznacza, że eksperyment zakończył się niepowodzeniem? Jeśli wierzyć słowom wiekowego polityka – nic z tych rzeczy. Poseł zamieścił w sieci stosowne zdjęcie na dowód tego, że jedząc same fast-foody zdołał schudnąć 3,5 kg. Będę o 8.20 w TVPiS INFO zapomniałem, że ltym razem tło rano... Nudzi mi się to "niezdrowe' żarcie. Na razie schudłem 3,5 kg pic.twitter.com/pGuUQGxyLY — Janusz Korwin-Mikke (@JkmMikke) June 7, 2021 Nietypowa dieta Janusza Korwin-Mikkego ma potrwać okrągły miesiąc. W tym czasie polityk zamierza sprawdzić, czy takie odżywianie wpłynie znacząco na jego zdrowie i przyspieszy starzenie się jego organizmu. Dlaczego Korwin-Mikke przerzucił się na fast-foodową...

Kandydat Roberta Makłowicza wygrał wybory w Rzeszowie. Podróżnik dotrzyma wyborczej obietnicy?
Wikipedia Commons
Newsy
Kandydat Roberta Makłowicza wygrał wybory w Rzeszowie. Podróżnik dotrzyma wyborczej obietnicy?
Stało się. Przyspieszone wybory na prezydenta Rzeszowa wygrał Konrad Fijołek. Kandydat popierany przez niemal całą opozycję i… Roberta Makłowicza nie dał szans konkurentom. Co z obietnicą podróżnika?

Słynny telewizyjny showman przez lata stronił raczej od polityki. W ostatnim czasie 57-latek uznał jednak, że miarka się przebrała. Dziennikarz uznał, że jego wsparcie dla Konrada Fijołka będzie głosem sprzeciwu dla postępującej centralizacji kraju i redukowania znaczenia samorządu: – Nie włączam się w politykę, choć oczywiście polityka włącza się w nasze życie. Wszystko jedno, czy tego chcemy, czy nie. Uważam, że chyba najważniejszą zmianą, jaka nastąpiła po 1989 roku i tak naprawdę jedyną wielką reformą z kilku, które wówczas przeprowadzono, która nie została zwinięta całkowicie - to reforma samorządowa – powiedział Robert Makłowicz w jednym z prasowych wywiadów. Co obiecał rzeszowianom Robert Makłowicz? W ostatnią niedzielę rzeszowianie wybrali w końcu w przyspieszonych wyborach swojego nowego kandydata. Fotel prezydenta miasta opuszczony przez 81-letniego Tadeusza Ferenca zajął 44-letni działacz samorządowy, Konrad Fijołek. Ogłoszenie wyniku wyborczego przyniosło rzeszowianom jeszcze jedną nowinę. Zgodnie z obietnicą wyborczą złożoną przez Roberta Makłowicza wspólnie z Fijołkiem, w tym wojewódzkim mieście zostanie zorganizowany festiwal kulinarny. Tak jeszcze przed kilkoma tygodniami mówił na ten temat Robert Makłowicz: – Jeśli wygra pan Konrad, to zrobimy razem coś podobnego do rzeczy, którą od kilkunastu lat mam przyjemność współorganizować we Wrocławiu. To jest największy festiwal kulinarny w Polsce „Europa na widelcu”. Jak może smakować festiwal Roberta Makłowicza w Rzeszowie? Mieszkańcom Rzeszowa pozostaje mieć nadzieję, że obietnica Makłowicza nie przejdzie do historii jako typowa „kiełbasa wyborcza”, którą raczą Polaków od lat politycy wszystkich opcji. Jakich dań będą...

termin powrotu do szkół
Adobe Stock
Newsy
Dla wielu z nich to jedyna szansa na ciepły posiłek. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?
Bieda, zaniedbanie, zapracowani rodzice to problemy, z którymi na co dzień muszą zmagać się dzieci przebywające na nauczaniu zdalnym. Zamknięte szkoły pozbawiły wielu z nich szansy na zjedzenie ciepłego posiłku. Minister Przemysław Czarnek prognozuje powrót do normalności.

Uczniowie potrzebują powrotu do normalności Aktualnie w całej Polsce trwają ferie zimowe. Zarówno nauczyciele, dzieci, jak i rodzice zastanawiają się co dalej. W końcu nauka zdalna nie może trwać wiecznie. Bowiem dzieci, szczególnie te z biednych i patologicznych domów, potrzebują powrotu do normalności – kontaktu ze znajomymi i możliwości zjedzenia ciepłego obiadu. Minister edukacji zdradza szczegóły Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Jego słowa nie napawają optymizmem. Kiedy i w jaki sposób nastąpi powrót do normalności zależy między innymi od liczby zakażeń. Ta niestety wciąż jest wysoka. Wygląda na to, że pandemia nie zamierza szybko ustąpić. Władze liczą jednak na poprawę sytuacji i otwarcie szkół po 17 stycznia. Powrót uczniów do szkół planujemy, jeśli pozwoli na to rozwój pandemii koronawirusa, już po 17 stycznia – mówił w rozmowie z TVP Przemysław Czarnek. Decyzja ma zapaść w ciągu 5 najbliższych dni Z racji, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Ma ona zostać ogłoszona dopiero w okolicach 11 stycznia. Nie ulega jednak wątpliwości, że po feriach do szkół mogliby wrócić tylko nieliczni, najmłodsi uczniowie z klas I-III.  Na tę chwilę to i tak bardzo optymistyczny scenariusz. W końcu pracownicy oświaty nie są gotowi na powrót do codziennych obowiązków. Zanim to się stanie powinni się bowiem przebadać i zaszczepić na koronawirusa. Sam minister edukacji upatruje w takim działaniu jedyną szansę na powrót do normalności. Chętnych nie brakuje Między 11 a 15 stycznia Ministerstwo Zdrowia zamierza przeprowadzić darmowe i dobrowolne testy na obecność COVID wśród pracowników...

Kim Dzong Un już nie waży 130 kg. Dyktator odchudza się czy choruje? Świat wstrzymał oddech
Wikipedia Commons
Newsy
Kim Dzong Un już nie waży 130 kg. Dyktator odchudza się, czy choruje? Świat wstrzymał oddech
Kim Dzong Un schudł. Dobra wiadomość? Niekoniecznie. Ewentualne problemy zdrowotne dyktatora Korei Północnej mogą oznaczać jeszcze większe kłopoty dla całej Azji, a nawet całego świata.

W Polsce głośno było o tym, że politycy po kryjomu zajadają się ośmiorniczkami. W Stanach Zjednoczonych przedmiotem dyskusji była dieta Donalda Trumpa , który lubuje się w hamburgerach, frytkach i innych fast-foodach. O odżywianiu Kim Dzong-Una wiemy stosunkowo niewiele. Tymczasem to właśnie dieta i stan zdrowia północnokoreańskiego dyktatora mają nieporównywalnie większe znaczenie dla samej Korei Północnej, niż to, czym odżywiają się europejscy i światowi politycy. Dlaczego waga Kim Dzong Una jest ważna dla całego świata? Dlaczego? W tym miejscu wiążą się ze sobą dwie kwestie. Po pierwsze Korea Północna jako jedno z najbardziej totalitarnych państw na świecie ma niezwykle skomplikowaną procedurę zmiany władcy. Syn Kim Dzong Ila i wnuk Kim Ir Sena jest w praktyce kolejnym sukcesorem koreańskiej komunistycznej dynastii. Sęk w tym, że 37-letni dyktator nie uchodzi za okaz zdrowia. Przy wzroście szacowanym na ok. 167 cm, waga Kima w kilka lat od objęcia przez niego władzy sięgnęła ponoć zatrważającego pułapu ok. 140 kg, a potem oscylowała wokół 130 kg. Zarówno ojciec, jak i dziadek przywódcy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zmarli na atak serca. Eksperci podkreślają, że Kim odziedziczył po nich genetyczne wady układu sercowo-naczyniowego . Słaby stan zdrowia dyktatora to prosta droga do niezwykle skomplikowanej walki o ewentualną schedę po władcy Korei Północnej, najbardziej nieobliczalnego państwa globu. Nic dziwnego więc, że świat wstrzymał oddech po opublikowaniu najnowszych fotografii i nagrań z udziałem Kim Dzon Una. Kim Jong Un walking into the politburo meeting, from KCTV June 5. Also some hummingbird applause on the left there pic.twitter.com/Cpbum5Txgs — Colin Zwirko (@ColinZwirko) June 5, 2021 Co sprawiło, że Kim Dzong Un nagle...