Kiedyś przyprawa, dzisiaj już chwast. Znacie to zioło? Uratuje was od nieznośnych komarów
Adobe Stock/Wikipedia Commons
Newsy

Kiedyś przyprawa, dzisiaj już chwast. Znacie to zioło? Uratuje was od nieznośnych komarów

Szukacie sposobu na komary, a nie chcecie wydawać fortuny na środki owadobójcze? Wypróbujcie tego zioła.

Lato już w pełni. Często smak radości z promieni słońca i wypoczynku na urlopie odbierają dokuczliwe komary. Jak sobie z nimi poradzić?

Oczywiście najprostszym środkiem zaradczym przeciw komarom w domu są moskitiery, czyli siatki mocowane w oknach, które uniemożliwiają owadom przedostanie się do środka.

Nieraz jednak bywa, że z różnych przyczyn zamontowanie moskitier i innych mechanicznych przeszkód jest niemożliwe. W takim wypadku wielu radzi sobie z nieznośnymi komarami np. za pomocą chemicznych środków owadobójczych.

Co skutecznie odstraszy komary?

Lepiej jednak zaoszczędzić parę złotych i dodatkowo nie zatruwać przyrody detergentami. Zamiast tego skorzystajcie z naturalnych repelentów, czyli odstraszaczy owadów. Dzisiaj proponujemy wam zapomnianą nieco roślinę, czyli wrotycz.

Dla jednych to tylko uciążliwy chwast, inni postrzegają żółte kwiaty wrotyczu za ładną ozdobę łąk i kwietników. Kiedyś wrotycz był powszechnie używany w ziołolecznictwie i w kuchni jako przyprawa i dodatek do potraw – po latach wyszło na jaw jednak, że jest dla ludzi trujący…

Zobacz także
To zioło przynosi ulgę w bólach żołądka i pomaga na katar. Macie je w swojej kuchni

To zioło przynosi ulgę w bólach żołądka i pomaga na odchudzanie. Macie je w swojej kuchni

Monika Zamachowska leczy ból po rozstaniu. Zaczęła hodować... zioła

Monika Zamachowska leczy ból po rozstaniu. Zaczęła hodować... zioła

Jak odstraszyć komary za pomocą wrotyczu?

O jednej, zupełnie innej właściwości wrotyczu warto wiedzieć. Roślina ta wydziela zapach zbliżony do kamfory, który skutecznie zniechęca komary i inne insekty od ataku na ludzi. Jak go stosować? Konieczne będzie zasuszenie wrotyczu. Potem suszonym zielem należy natrzeć skórę. Inną opcją jest spryskanie ciała naparem z suszonego wrotyczu.

Inne naturalne sposoby na komary

Wrotycz to nie jedyne zioło i roślina, które może pomoc w wam w przygotowaniu prawdziwej „tarczy antykomarowej”. Skutecznymi odstraszaczami tych owadów są m.in.:

  • Mięta
  • Bazylia
  • Kocimiętka
  • Szałwia
  • Lawenda
  • Tymianek
  • Koper
  • Pelargonia

Skoro komary macie już „załatwione”, pora na ostateczną rozprawę z innymi męczącymi, nieproszonymi gośćmi w domu. Wypróbujcie nasze domowe sposoby na rybiki, kleszcze, mrówki czy też karaluchy.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA