Kiedy zdejmiemy maseczki i zjemy na świeżym powietrzu? Jest komentarz rzecznika MZ
AdobeStock
Newsy

Kiedy zdejmiemy maseczki i zjemy na świeżym powietrzu? Jest komentarz rzecznika MZ

Czy Polska pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii i pozwoli na otwarcie ogródków i ściągnięcie maseczek?
Anna Urbańska
kwiecień 18, 2021

Pandemia niestety nadal trwa. Wiele osób jest już bardzo zmęczonych tą sytuacją i nie wyobraża sobie kontynuowania lockdownu. Nikt chyba nie sądził, że będzie się to aż tak przedłużać. Kiedy możemy spodziewać się luzowania obostrzeń?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pandemia kornawirusa w Polsce

Sytuacja pandemiczna jest problematyczna nie tylko ze względu na niewątpliwe zagrożenie waszego zdrowia i zdrowia waszych bliskich. To też wiele innych wad:

  • Pogorszenie kondycji psychicznej z powodu braku kontaktów międzyludzkich
  • Ogromny cios dla gospodarki całego kraju i świata
  • Niezwykle trudny czas dla małych przedsiębiorstw, szczególnie tych z branży gastronomicznej i usług (fryzjerów, salonów kosmetycznych itp.)
  • Pogarszanie zdrowia nie tylko z uwagi na wirusa, ale też przez tycie spowodowane pandemią

Kiedy będzie można zdjąć maseczki na świeżym powietrzu?

Wiele osób twierdzi, że sytuację mogłoby poprawić zniesienie nakazu noszenia maseczek na powietrzu oraz otworzenie ogródków przy restauracjach. Wiele osób niesamowicie tęskni za możliwością zjedzenia obiadu na świeżym powietrzu. Być może też nie wyobrażacie sobie wczesnego lata bez gwarnych ogródków przy pubach i restauracjach w miastach.

Decyzja należy jednak do rządu. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, odpowiedział na pytanie o maseczki na piątkowej konferencji prasowej. Noszenie maseczek nadal obowiązuje. Rzecznik odniósł się tez do wypowiedzi Adama Niedzielskiego, że niedługo nie będzie konieczne noszenie maseczek na otwartym terenie. Wszystko zmierza w tym kierunku, ale nie można jeszcze mówić o konkretnych datach. Rzecznik ma nadzieję, że wraz z postępującymi szczepieniami, będzie możliwe luzowanie regulacji w zakresie noszenia maseczek.

Zobacz także

Premier o noszeniu maseczek na świeżym powietrzu

Wiele osób twierdzi, że noszenie maseczek na powietrzu, nie ma sensu. Premier odpowiedział:

Jak popatrzymy na rzeczywiste różnice w walce z pandemią, to można tu wskazać na kulturę zachodnią, demokrację takie jak Europa Zachodnia, Unia Europejska, Stany Zjednoczone i Daleki Wschód. Tam dyscyplina społeczna i trzymanie się reguł jest daleko bardziej posunięta niż w Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. Tam dystans społeczny, noszenie maseczek jest niemal stuprocentowe – dodaje Morawiecki.

Czytaj także:

Komentarze