Mizeria jest jedną z najpopularniejszych sałatek do obiadu. Składająca się rzecz jasna z ogórków, śmietany i koperku sałatka, od wielu lat podbija nasze podniebienia. Czy wyobrażacie sobie kotlet schabowy lub kotlet mielony bez pysznej mizerii? Większość z nas przyrządza ją na słono, dodając do niej sól oraz pieprz, jednak często popełniamy błąd i doprawiamy ją źle! Przygotowanie jej jest bardzo łatwe, ale trzeba pamiętać o ważnych zasadach, by nie popsuć jej smaku. 

Jak sprawić, by mizeria była odpowiednio dosolona?

Najważniejsze w mizerii są świeże, jędrne, chrupiące ogórki szklarniowe lub gruntowe, pokrojone w cienkie plasterki oraz śmietana. Jednak gdy przychodzi czas doprawiania, nie wszyscy wiedzą, jak dobrze to zrobić. Niestety często bywa, że mizeria wychodzi przesolona, ponieważ przesadzamy z ilością soli. Znamy sposób jak temu zaradzić. 

Kiedy pokroimy i posolimy ogórki, bardzo szybko puszczają one sok. Wtedy śmietana jest bardzo rozrzedzona i mizeria wydaje się niedoprawiona. Niechcący przesalamy ją a później okazuje się, że mizeria jest do wyrzucenia.  Aby uniknąć takiej sytuacji, doprawcie ogórki przed dodaniem śmietany. 

Co zrobić z nadmiarem soku z mizerii? 

Pokrojone i posolone cienko ogórki, odstawcie w miseczce na 10 minut. Po tym czasie zamieszajcie je i odlejcie dokładnie z nadmiaru soku, który puściły i dopiero wtedy potraktujcie ją solą i pieprzem.

Zobacz także:

Tak doprawione ogórki, będą mieć idealnie słony i lekko pikantny smak oraz miękką konsystencję. Następnie dodajcie do tak przygotowanych ogórków śmietany. Teraz będzie smakować tak, jak powinna. Jeśli macie ochotę urozmaicić ją w smaku, dodajcie do niej pyszny koperek!

Źródło: gotujmy.pl