Kazali jej zapłacić za skorzystanie z toalety w restauracji 10 zł! Gdy odmówiła, została popchnięta
AdobeStock
Newsy

Kazali jej zapłacić za skorzystanie z toalety w restauracji 10 zł. Gdy odmówiła, została popchnięta

Skandaliczne zachowanie w jednej z restauracji w Trójmieście. Ta kobieta chciała tylko skorzystać z toalety…

Pani Agata została bardzo nieprzyjaźnie potraktowana w jednej z trójmiejskich restauracji. Wywiązała się ogromna kłótnia, a poszło tylko o chęć skorzystania z toalety. Dlaczego ktoś się tak zachował?

Pani Agata szła spotkać się z przyjaciółką. Ponieważ od jakiegoś czasu cierpi na zapalenie pęcherza, często musi chodzić do toalety. Taką potrzebę poczuła także w drodze na spotkanie. Ponieważ była w okolicy pełnej restauracji, postanowiła wejść do jednej z nich i poprosić o udostępnienie jej sanitariatu. Nie zauważyła jednak nikogo wewnątrz, po prostu weszła więc do toalety i skorzystała z niej.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Fatalne zachowanie personelu

Jak wynika z relacji kobiety, po wyjściu z WC, drogę zastąpił jej personel. Kilku mężczyzn zaczęło z niej drwić, a jeden zapytał, czy jest analfabetką i nie umie czytać. Prawdopodobnie chodziło o umieszczone oznaczenie, że WC jest dostępne tylko dla klientów. Do mężczyzny nie docierały żadne formy przeprosin i próby wyjaśnienia sytuacji.

Mężczyźni zażądali od Pani Agaty aż 10 zł za skorzystanie z WC. Drobne opłaty nikogo nie dziwią, ale według kobiety to przesada.

Kiedy zobaczyłam, że panowie zażądali za toaletę aż 10 zł. Powiedziałam, że nie zapłacę, bo cena jest z kosmosu, wtedy jeden z mężczyzn stanął w drzwiach i lekko mnie odepchnął, uniemożliwiając mi wyjście – relacjonuje kobieta

Odpowiedź menadżera restauracji

Do tej sytuacji odniósł się także menadżer. Potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia i twierdzi, że kwota wcale nie jest wygórowana. Wylicza:

  • Płyny do dezynfekcji
  • Papier toaletowy
  • Woda
  • Czyszczenie toalety

Uważa, że 10 zł to uczciwa opłata za wszystkie koszty, które ponosi restauracja, by utrzymać WC w czystości.

Zobacz także
Nosicie rękawiczki ochronne w sklepach? Co drugi Polak ich nie używa

Nosicie rękawiczki ochronne w sklepach? Co drugi Polak wcale ich nie używa

Czy ze sklepów znikną już wkrótce banany? Powód może szokować!

Czy ze sklepów znikną już wkrótce banany? Powód może szokować!

Z relacji menadżera wynika, że problemem był fakt, że Pani Agata nie zdezynfekowała rąk przed wejściem do restauracji, ani nie miała na sobie maseczki. Zaprzecza on stanowczo wszelkim rękoczynom. Twierdzi też, że nie nazwał jej analfabetką. Zapytał tylko, czy potrafi czytać, gdyż zignorowała informacje na drzwiach toalety.

Mężczyzna twierdzi też, że kobieta weszła do WC bez pytania, mimo że był w barze, gdy weszła ona do środka. Ostatecznie kobieta zapłaciła żądaną kwotę i otrzymała nawet za to paragon od restauracji.

Czytaj także:

 

Kobieta zostawiła w spożywczaku sporą sumę pieniędzy. Sklep z Nowej Soli szuka klientki
AdobeStock
Newsy
Kobieta zostawiła w spożywczaku sporą sumę pieniędzy. Sklep z Nowej Soli szuka klientki
„Nasi rodzice nas uczyli, że uczciwość przede wszystkim" - mówi ekspedientka niewielkiego sklepu w Nowej Soli, która stała się bohaterką nietypowego zdarzenia w jednym z tamtejszych spożywczaków.

Takie sytuacje jak ta, to prawdziwa rzadkość w polskich sklepach . Czasami jednak się zdarzają. Właściciele pewnego niewielkiego sklepiku w Nowej Soli szukają klientki, która wyszła ze sklepu zostawiając na ladzie sporą sumę pieniędzy. Jak to się stało? Sklep spożywczy z Nowej Soli szuka klientki W sklepie spożywczym w Nowej Soli doszło ostatnio do pewnej niecodziennej sytuacji. Pewna klientka robiła w nim zakupy i zapomniała zabrać resztę, którą wydano jej przy kasie. Kobieta zabrała tylko drobniaki a papierowe banknoty pozostawiła na ladzie. Teraz jest poszukiwana przez właścicieli niewielkiego sklepu. Pani Agata, która pracuje jako ekspedientka w sklepiku Monika na os. Konstytucji 3 Maja w Nowej Soli, rozpoczęła poszukiwania kobiety od umieszczenia ogłoszenia na Facebooku. Na profilu Spotted: Nowa Sól opublikowała zdjęcie z monitoringu, na którym widzimy twarz kobiety. Widzimy na nim, że klientka wzięła drobne, które wydała jej ekspedientka, ale zostawiła na ladzie sporą ilość papierowej gotówki. Uczciwa ekspedientka sklepu napisała w poście: - Zapraszamy Panią z foto po odbiór niemałej reszty. Internauci bardzo szybko podchwycili wiadomość i zaczęli udostępniać ją na swoich profilach. Pani Agata wyjaśnia, jak doszło do całej tej sytuacji.  - Zajęłam się czymś, a koleżanka po chwili pyta, czyje to pieniądze. Został też paragon – opowiada pani Agata. - To już wiedziałam, kogo ostatniego obsługiwałam. To nie jest nasza stała klientka. Znalibyśmy się. Stąd to ogłoszenie. Nie raz się zdarzy, że zagadamy się z klientem i ten wychodzi ze sklepu bez reszty. Wybiegamy przed sklep, wołamy. Ludzie zapominają, zagapią się. To są ich pieniądze. Nasi rodzice nas uczyli, że uczciwość przede wszystkim – mówi pani Agata po czym dodaje, że w...

Julia Wieniawa zakpiła z Anny Muchy. „Najlepsze ostrygi w Warszawie”
Ons.pl/Adobe Stock
Newsy
Julia Wieniawa zakpiła z Anny Muchy. „Najlepsze ostrygi w Warszawie”
„Afera ostrygowa" zatacza coraz szersze kręgi. Jak odniosła się do niej aktorka Julia Wieniawa?

Anna Mucha przeżyła ostatnio prawdziwy „dramat”. Aktorka wybrała się ze swoim partnerem do jednej z najlepszych restauracji z owocami morza w Warszawie i bardzo głośno skrytykowała to, co jej w niej zaserwowano. Gwiazda „M jak miłość” zamówiła m.in. ostrygi a za cały posiłek zapłaciła horrendalne 700 zł. Jakby tego było mało, postanowiła wziąć go „na fakturę”. Tuż po wyjściu z lokalu, Anna weszła na Instagrama i zaczęła głośno krytykować dania z warszawskiej restauracji. Zapłaciliśmy absurdalnie dużo w stosunku do jakości (...) Dostaliśmy przystawki i dania główne, z których to przystawek jednej nie zjedliśmy, ponieważ była pozbawiona smaku i żadna (...) Do tego zamówiliśmy ostrygi, które były średnie - skomentowała. Jeżeli ja mam do wydania 700 złotych na obiad, to ja za te 700 złotych mogę zjeść jak król w wielu miejscach w Warszawie, więc po cholerę ja mam iść do „X” na Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza że siedziałam tyłem, więc nic nie miałam z tego Krakowskiego Przedmieścia! - powiedziała niezadowolona aktorka. Komentarz właścicielki restauracji Nie musieliśmy długo czekać na reakcję właścicielki restauracji . Kobieta powiedziała, że zachowanie Muchy to „zwykły hejt” a podczas wizyty w lokalu aktorka w ogóle nie narzekała na jakość serwowanych dań. Tak, jesteśmy najdroższą restauracją w Polsce…(…) Co do jakości ostryg ciekawi nas jakie ostrygi i gdzie jada Pani Anna, u nas zamówiła Gillardeau, Tsarskaya, Pearl Noir oraz specjalnie hodowane ostrygi letnie, wszystkie ostrygi przyjechały tej nocy, więc z całym szacunkiem, nie zjadłaby świeższych ani w Paryżu, Berlinie czy Mediolanie…(…) Co do zarzutów odnośnie przesuszenia ryby to ciężko nam się w tej chwili do...

Wolą umrzeć wcześniej lub pójść do więzienia niż przestać jeść mięso. Zgadzacie się z nimi?
AdobeStock
Newsy
Wolą umrzeć wcześniej lub pójść do więzienia niż przestać jeść mięso. Zgadzacie się z nimi?
Wyniki badań naukowców pokazują, że naprawdę wiele osób nie wyobraża sobie rezygnacji z mięsa. Niektórzy swoją miłość do tego przysmaku wyznają dość ekstremalnie… Mówią, że woleliby umrzeć niż przestać jeść mięso.

Coraz więcej osób na świecie interesuje się dietą wegetariańską i wegańską. Wiele osób zdecydowało się też na ograniczenie spożywania mięsa . Okazuje się jednak, że o ile trend diet roślinnych rośnie, to nie każdy jest do niego przekonany. Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania wręcz szokują wynikami. Powody wegetarianizmu Kampania charytatywna No Meat May ma zachęcać do ograniczania spożywania produktów zwierzęcych, a w szczególności mięsa. No Meat May  ma zachęcić ludzi na całym świecie do przejścia na dietę wegetariańską w maju. Szacuje się, że w akcji bierze udział ok. 100 tysięcy osób. Powodem przejścia na wegetarianizm jest zazwyczaj: Odczuwanie empatii w stosunku do zwierząt Chęć dbania o planetę Chęć zadbania o własne zdrowie Mniejszy koszt diety bezmięsnej Oni nigdy nie przejdą na wegetarianizm Na zlecenie kampanii No Meat May , przepytano dwa tysiące osób z Wielkiej Brytanii na temat ich poglądów o diecie roślinnej. Wyniki badań są naprawdę interesujące. Panujące opinie na temat wegetarianizmu są dość skrajne. Niektóre osoby nie miałyby problemu z ograniczeniem mięsa, inne twierdzą, że wolą umrzeć, niż przestać je jeść. To niektóre z wyników: 1 na 20 przepytanych mężczyzn stwierdza, że wolałby iść do więzienia niż przestać jeść mięso Powyżej 10% przebadanych mężczyzn uważa, że rezygnacja z mięsa spowodowałaby, że „zaczęliby czuć się mniej męscy” 35% ankietowanych mężczyzn mogłoby zrezygnować z mięsa, gdyby poprawiło to ich zdrowie Co trzeci mężczyzna i co czwarta kobieta uważa, że ludzie są stworzeni do jedzenia mięsa Aż dwóch na trzech mężczyzn w Wielkiej Brytanii twierdzi, ze woli umrzeć 5-10 lat wcześniej niż zrezygnować z mięsa 18%...

Perfekcyjna Pani Domu na wakacjach w kamperze. Nie wiedziała, co trzeba zabrać do kuchni
ONS.pl
Newsy
Perfekcyjna Pani Domu na wakacjach w kamperze. Nie wiedziała, co trzeba zabrać do kuchni
Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan wyjazd na kemping jest dużym przeżyciem. Jak sobie radzi w spartańskich warunkach?

Kilka dni temu Małgorzata Rozenek-Majdan wybrała się wraz z całą rodziną na wakacje . Tym razem nie zdecydowała się na luksusowy hotel w ciepłych krajach, a na wyprawę kamperem do chłodnej i deszczowej Szwecji. Rozenek jest bardzo podekscytowana wyjazdem i nieustająco relacjonuje na Instagramie przebieg przygotowań oraz samej wyprawy. Przyzwyczajona do znacznie lepszych warunków Perfekcyjna Pani Domu odkrywa uroki urlopu na kempingu. Bez wiadra się nie obejdzie Wygląda na to, że Małgorzata na urlopie raczej nie odpocznie. Codziennie bowiem udostępnia mnóstwo relacji na Instagramie – i to nie tylko z pobytu! W środę celebrytka tłumaczyła swoim fanom, co jest jej zdaniem niezbędne na kempingu i pokazywała przedmioty, które ze sobą wzięła. Rozenek była wyjątkowo zachwycona plastikowym wiadrem: Na campingu, podobnie jak w domu, będziecie potrzebowali misek, wiader i tego typu rzeczy. Składana miska i składane wiaderko to niezbędniki. Są bardzo wygodne. Wiaderko ma wiele zastosowań. My wkładamy do niego na przykład wszystkie przybory kosmetyczne, piżamy, ręczniki i chodzimy z tym wiaderkiem pod wspólne prysznice. Niezbędniki w kuchni Rozenek Celebrytce musi doskwierać nuda na wakacjach, ponieważ dzieli się wrażeniami niemal z każdej minuty wyjazdu. Ostatnio wspominała o tym, że nie może się doczekać gotowania dla kilku osób w kamperze. Codzienne, zwyczajne rozwiązania bardzo ją fascynują – w jednej z relacji na Instagramie opowiadała o wspaniałym wyposażeniu kuchni, jakim jest… czajnik. Całe życie dzieje się w kuchni, bo chłopcy dużo jedzą. Wszystko musi być przemyślane. Podstawowy jest czajnik, a ja myślałam, żeby go nie brać. Pewnie teraz bym gdzieś jeździła i go szukała. Dla Henia wzięliśmy podgrzewacz, który utrzymuje ciepło przez dłuższy czas. Kawkę trzymamy w termosiku, bo...