Kazali jej zapłacić za skorzystanie z toalety w restauracji 10 zł! Gdy odmówiła, została popchnięta
AdobeStock
Newsy

Kazali jej zapłacić za skorzystanie z toalety w restauracji 10 zł. Gdy odmówiła, została popchnięta

Skandaliczne zachowanie w jednej z restauracji w Trójmieście. Ta kobieta chciała tylko skorzystać z toalety…
Anna Urbańska
czerwiec 10, 2021

Pani Agata została bardzo nieprzyjaźnie potraktowana w jednej z trójmiejskich restauracji. Wywiązała się ogromna kłótnia, a poszło tylko o chęć skorzystania z toalety. Dlaczego ktoś się tak zachował?

Pani Agata szła spotkać się z przyjaciółką. Ponieważ od jakiegoś czasu cierpi na zapalenie pęcherza, często musi chodzić do toalety. Taką potrzebę poczuła także w drodze na spotkanie. Ponieważ była w okolicy pełnej restauracji, postanowiła wejść do jednej z nich i poprosić o udostępnienie jej sanitariatu. Nie zauważyła jednak nikogo wewnątrz, po prostu weszła więc do toalety i skorzystała z niej.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Fatalne zachowanie personelu

Jak wynika z relacji kobiety, po wyjściu z WC, drogę zastąpił jej personel. Kilku mężczyzn zaczęło z niej drwić, a jeden zapytał, czy jest analfabetką i nie umie czytać. Prawdopodobnie chodziło o umieszczone oznaczenie, że WC jest dostępne tylko dla klientów. Do mężczyzny nie docierały żadne formy przeprosin i próby wyjaśnienia sytuacji.

Mężczyźni zażądali od Pani Agaty aż 10 zł za skorzystanie z WC. Drobne opłaty nikogo nie dziwią, ale według kobiety to przesada.

Kiedy zobaczyłam, że panowie zażądali za toaletę aż 10 zł. Powiedziałam, że nie zapłacę, bo cena jest z kosmosu, wtedy jeden z mężczyzn stanął w drzwiach i lekko mnie odepchnął, uniemożliwiając mi wyjście – relacjonuje kobieta

Odpowiedź menadżera restauracji

Do tej sytuacji odniósł się także menadżer. Potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia i twierdzi, że kwota wcale nie jest wygórowana. Wylicza:

  • Płyny do dezynfekcji
  • Papier toaletowy
  • Woda
  • Czyszczenie toalety

Uważa, że 10 zł to uczciwa opłata za wszystkie koszty, które ponosi restauracja, by utrzymać WC w czystości.

Zobacz także

Z relacji menadżera wynika, że problemem był fakt, że Pani Agata nie zdezynfekowała rąk przed wejściem do restauracji, ani nie miała na sobie maseczki. Zaprzecza on stanowczo wszelkim rękoczynom. Twierdzi też, że nie nazwał jej analfabetką. Zapytał tylko, czy potrafi czytać, gdyż zignorowała informacje na drzwiach toalety.

Mężczyzna twierdzi też, że kobieta weszła do WC bez pytania, mimo że był w barze, gdy weszła ona do środka. Ostatecznie kobieta zapłaciła żądaną kwotę i otrzymała nawet za to paragon od restauracji.

Czytaj także:

 

Komentarze
Kinder party
Pixabay/Alain Audet
Newsy Mama zorganizowała synkowi urodzinowe przyjęcie, ale nikt nie przyszedł. Finał całej historii wzrusza do łez
Organizacja urodzin dla dziecka to nie lada wyczyn. Jak widać, dla niektórych, nie ma rzeczy niemożliwych!
Aleksandra Jaworska
listopad 14, 2020

Popularność świętowania urodzin wynika głównie z faktu, że to nasz dzień. Wszystkie oczy skierowane w jeden punkt. Nas samych. Dlatego też świętowanie z bliskimi ma tak duże znaczenie. W dzień taki jak urodziny lubimy mieć obok siebie znajome twarze.  Tradycją obchodów urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami w liczbie odpowiadającej wiekowi jubilata. Jubilat ma za zadanie zdmuchnąć świeczki, najlepiej wszystkie za jednym razem.  Innym zwyczajem jest śpiewanie jubilatowi specjalnej piosenki - w Polsce jest to „Sto lat”. Jeszcze innym, uwarunkowanym indywidualnie zwyczajem, jest organizowanie urodzin dla jubilata. Na imprezie urodzinowej powinno się pojawić jego najbliższe otoczenie.  Urodziny bez gości Nietypowych urodzin doświadczył pewien chłopiec z Arizony. Na widok zdjęcia, które jego mama umieściła w sieci, łzy same cisną się do oczu. Na przyjęcie urodzinowe 6 - letniego Teddy’ego Mazziniego nie przyszedł bowiem żaden z zaproszonych gości.  Mama malucha zorganizowała jego przyjęcie w pizzeriim na które było zaproszonych 32 dzieciaków. Tylko kilkoro rodziców poinformowało o nieobecności swoich pociech. Smutne zdjęcie chłopca trafiło do Internetu. Odzew internautów był tylko kwestią czasu. Zaraz po publikacji, do chłopca i jego mamy, zaczęły spływać tysiące życzeń i oraz słów pełnych życzliwości. Niespodziankę małemu chłopcu postanowiły też zrobić lokalne drużyny sportowe.  Phoenix Suns NBA i Phoenix Rising MLS zaprosiły Teddy’ego na mecz.   - Będziemy czytać na głos wszystkie życzenia nadesłane przez internautów - zapowiedziała pani Mazzini, jednocześnie podejmując się ponownej organizacji urodzin syna w mniejszym, rodzinnym gronie. ...

Przeczytaj
Marta Manowska
Paweł Kibitlewski/ons.pl
Newsy Marta Manowska ma ciało jak bogini. Mało kto wie, że prezenterka od 6 lat nie je...
Gospodyni show TVP 1 „Rolnik szuka żony” oczarowała Polaków. Nie tylko tych starszych! Jak Marta Manowska dba o linię?
Hubert Rój
grudzień 30, 2020

Najpierw był program  „Rolnik szuka żony”. To tam nieznana dziennikarka zaskarbiła sobie sympatię widzów. Na początku pani Marta ujęła fanów programu swoim ciepłym nastawieniem wobec uczestników show. Miła, bezpośrednia, szczera posiadaczka niezwykle ciepłego głosu – a  do tego jeszcze zawsze uśmiechnięta i pogodna… Jakby tego było mało, Manowska to obyta, wykształcona kobieta. 36-latka ukończyła dziennikarstwo w Katowicach. Studiowała także historię sztuki w Hiszpanii. Na koncie ma nawet napisane 3 książki, w tym jedną o historii Hiszpanii. Aż chciałoby się powiedzieć – czego chcieć więcej? Tymczasem lata spędzone na planie „Rolnika…”, a także „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”, odmieniły Martę jeszcze bardziej na plus. Tym razem wizualnie. Zabiegana dziennikarka Chodzi oczywiście o jej nienaganną figurę. Choć Manowskiej niczego nie brakowało, postanowiła jeszcze bardziej zadbać o siebie. Jak opowiedziała gospodyni „Rolnika…” w jednym z wywiadów, sekretem jej wspaniałej figury jest aktywny, sportowy tryb życia – ćwiczenia w stylu Ewy Chodakowskiej, pilates, spacery itd. Manowska przyznała co prawda, że jest nieustannie zabiegana i wciąż ma mnóstwo roboty. Przez to na ćwiczenia fizyczne ma czas co najwyżej w pracy.   Oprócz tego Marta Manowska ma jeszcze jedną tajemnicę swojego fenomenalnego ciała. Jest nią odpowiednia dieta. Tajemnica idealnej figury Dziennikarka zdradziła, że zamiast chleba je sporo ryżu, unika glutenu w innych potrawach, a także przede wszystkim od 6 lat nie je mięsa! Jak podkreśla Manowska, jej troska o linię wynika między innymi z jej niewysokiego wzrostu. Pani Marta ma świadomość, że filigranowym kobietom łatwiej o nabranie okrągłych...

Przeczytaj
Kokaina w kinder niespodziankach
Adobe Stock
Newsy Przerażające, co kobieta ukryła w Kinder jajkach swoich dzieci. Nie mieści się w głowie!
Ukryty w czekoladowych jajkach dla dzieci produkt mógł doprowadzić do tragedii. To były bardzo niebezpieczne Kinder niespodzianki!
Weronika Kępa
listopad 09, 2020

Kinder niespodzianki to uwielbiane przez dzieci jajka z czekolady. W ich wnętrzu zazwyczaj kryje się niewielka zabawka dająca wiele radości najmłodszym. Te popularne słodycze w domu pani Holland okazały się jednak wspaniałą kryjówką dla nielegalnej substancji. Co w nich schowała Mieszkająca w Wielkiej Brytanii Vicki Holland jest mamą aż czworga dzieci. Nikogo nie dziwił więc fakt dużej ilości Kinder niespodzianek znajdujących się w jej domu. Z czasem okazało się jednak, że w ich wnętrzu Vicki ukrywa… kokainę! Słodycze pomieściły aż 1600 gramów narkotyku! Jak wiadomo posiadanie kokainy jest karalne. Podstawowy problem polegał jednak na tym, że produkt był łatwo dostępny dla dzieci, dla których nawet niewielka dawka narkotyku mogła okazać się śmiertelna. Szybka interwencja Na szczęście policja szybko trafiła na trop 36-latki. Jak się później okazało kobieta nie tylko posiadała narkotyki, ale również nimi handlowała wraz ze swoim 42-letnim partnerem. Za ten wybryk Vicki została skazana na rok i osiem miesięcy w zawieszeniu. Z kolei jej partner na 30 miesięcy. Źródło: parenting.pl

Przeczytaj
Restauracja, Policja
Unsplash, Zakaria Zayane/Flickr, Emergency_Vehicles
Gwiazdy Poseł i samorządowcy przyłapani w restauracji. Spotkali się pomimo zakazów. Sprawę wyjaśnia policja
Funkcjonariusze Policji, którzy przyjechali na miejsce, usłyszeli od przedstawicieli hotelu w Nysie, że w obiekcie przebywają tylko te osoby, które mają do tego prawo. W toku czynności okazało się zupełnie co innego.
Aleksandra Jaworska
listopad 27, 2020

Zgodnie z decyzją rządu, od 7 listopada w hotelach mogą przebywać wyłącznie osoby, które podróżują w sprawach służbowych, wykonują zawody medyczne, pacjenci i ich opiekuni. Okoliczność musi być uargumentowana odpowiednim świadczeniem. Kręte tłumaczenia W spotkaniu hotelowym w Nysie uczestniczyły nie tylko osoby do tego uprawnione. Jak donoszą polskie serwisy internetowe, w restauracji hotelowej w Nysie spotkał się m.in. poseł Porozumienia Kamil Bortniczak i burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Nie byli gośćmi hotelowymi co oznacza, że złamano obowiązujące aktualnie przepisy. W związku z zajściem prowadzone są czynności wyjaśniające. Do prawdopodobnego wykroczenia doszło w środowy, listopadowy wieczór. W jednej z nyskich hotelowych restauracji widać było kilka osób biesiadujących przy stole. Okoliczność zgłosił policji jeden z gości hotelowych. Burmistrz nie miał tego wieczoru maseczki, a przed lokalem można było również rozpoznać auta należące do jego kolegów z samorządu. Jak zdradzają portale internetowe parking tego wieczoru był pełny limuzyn i drogich samochodów. Co chwilę przed restaurację wychodziły na papierosa różne osoby. Późnymi godzinami nocnymi można było także dostrzec posła Kamila Bortniczaka, który żegnał się z jednym z gości. Poseł również nie miał maseczki. Późniejsze tłumaczenia Bortniczaka zamknęły się w słowach, że spotkanie trwało wyłącznie chwilę.  Charakter służbowy Urząd miasta w Nysie podtrzymuje stanowisko, iż spotkanie w jednym z pobliskich hoteli miało charakter służbowy. Policja, która weszła do lokalu ok. 20:30 zastała przedstawicieli władz Nysy na czele z burmistrzem. Czy oby na pewno było to spotkanie oficjalne? Po pewnym momencie policja odjechała, a impreza wewnątrz trwała...

Przeczytaj