Katarzyna Bosacka o Magdzie Gessler: „Każdy orze, jak może”. O co poszło?
ONS.pl
Newsy

Katarzyna Bosacka o Magdzie Gessler: „Każdy orze, jak może”. O co poszło?

Katarzyna Bosacka wypowiedziała się na temat cen w restauracjach Magdy Gessler. Za wysokie?
Aleksandra Zaborowska
kwiecień 29, 2021

Katarzyna Bosacka to autorka wielu programów o zdrowym żywieniu, a także świadomych zakupach. Kilkukrotnie uświadamiała Polaków jak odpowiednio się odżywiać oraz jak unikać składników i produktów szkodliwych dla zdrowia.

Poświęciła także kilka odcinków oraz książek na naukę zdrowego odchudzania się, które przeprowadzała pod okiem doświadczonego dietetyka. Teraz Bosacka została zapytana o opinię na temat cen w restauracjach Magdy Gessler. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Bosacka krytykuje Gessler?

Restauracje Magdy Gessler, zwłaszcza flagowa „U Fukiera”, słyną ze swoich wysokich cen. Chociaż restauratorka zapewnia, że ma to przełożenie na wyjątkową jakość produktów, a także przygotowywanie ich przez wykwalifikowanych kucharzy oraz klimatyczną atmosferę w lokalach, wiele osób uważa ceny Gessler za nadmiernie wywindowane. Sałatka Cezar kosztuje w „Fukierze” 58 zł, kotlet schabowy z kapustą 62 zł, a kawałek sernika… 29 zł. 

O ceny w tym konkretnym lokalu dziennikarze zapytali więc Bosacką – ekspertkę od żywienia.

„Ja rozumiem, że jeżeli idę do restauracji, kawiarni czy cukierni Magdy Gessler i widzę te ceny, to jakoś na to się godzę, bo jestem jej fanką, bo lubię, bo wierzę, że to jest z prawdziwych, dobrych składników. Ale nikt nikomu nie nakazuje kupowania tych produktów” – powiedziała Bosacka i dodała: „Czasem mi się wydaje, że rzeczywiście te ceny są trochę za wysokie. Ja jestem matką ekonomiczną, przy czwórce dzieci, tak dużej rodzinie i jeszcze psie, który jest naszym naturalnym, czworonożnym kompostownikiem, nie do końca godzę się na wydawanie ogromnych pieniędzy na jedzenie. Ale jednocześnie, ja potrafię gotować. Rozumiem, że ktoś nie potrafi  i ma np. specjalną okazję i chce zamówić tort od Magdy Gessler, bo to jest wyjątkowe przeżycie i ma pewność, że ten tort będzie fantastyczny. Ale to już ustala Magda Gessler, to jest jej biznes. Każdy orze jak może”.

Zobacz także

Zgadzacie się z nią?

Źródło: Radio Zet

Czytaj też:

Komentarze