Jak wyczyścić stolnicę z zaschniętego ciasta? Ten sposób stosowały babcie
Adobe Stock
Newsy

Jak wyczyścić stolnicę z zaschniętego ciasta? Ten sposób stosowały babcie

Ten patent na czyszczenie stolnicy sprawi, że będzie idealnie czysta po użyciu.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 23, 2021

Dla każdej gospodyni domowej ważny jest nie tylko wystrój kuchni, ale i jej funkcjonalność. Dzięki temu codzienne prace kuchenne będą przyjemniejsze oraz prostsze. Większość kobiet nie wyobraża sobie kuchni bez stolnicy. To przyrząd, z którego korzystały już nasze babcie. 

Zobacz także

Magda Gessler odpowiada na pytania

 

Babciny sposób na czyszczenie stolnicy 

Przygotowując ciasto na pierogi bądź spód do szarlotki, najczęściej wykorzystuje się stolnicę. Jednak dla wielu osób problem stanowi czyszczenie deski z zaschniętego ciasta. Wystarczy wówczas skorzystać z babcinego triku. Dzięki niemu skutecznie pozbędziecie się pozostałości ciasta. Łopatką bądź skrobaczką delikatnie zeskrobcie zaschnięte resztki, a następnie przetrzyjcie drewno zwilżoną ściereczką. Stolnica będzie jak nowa!

Odpowiednie zabezpieczenie stolnicy

Drewniane stolnice mają niestety to do siebie, że z czasem się niszczą i nie wyglądają tak korzystnie jak na początku. Z tego też powodu ważne jest ich odpowiednie czyszczenie. Nie wolno też zapominać o odpowiedniej impregnacji drewna. Po każdym myciu powinno się stolnicę właściwie zabezpieczyć. Wystarczy przygotować roztwór octu oraz wody w proporcji 1:1. Taką mieszaniną trzeba przetrzeć blat. To pozwoli zachować stolnicę w jak najlepszym stanie przez długie lata. 

Niezbędniki każdej gospodyni domowej 

Gospodynie domowe lubią mieć w swoim kuchennym wyposażeniu sprzęty i akcesoria, które ułatwiają codzienne gotowanie. Często są to rzeczy proste i sprzed wielu lat, ale wciąż niezastąpione. Oprócz stolnicy takimi akcesoriami są m.in.:

  • tłuczek do mięsa
  • wałek do ciasta
  • durszlak
  • tarka do warzyw. 

Czytaj także:

Komentarze