Pierś z kurczaka
Gotujmy.pl/Babciagramolka
Newsy

Jak sprawdzić w sklepie czy filet z kurczaka jest świeży? Jeśli zauważycie ten szczegół, nigdy go nie kupujcie

Pierś z kurczaka kupujecie w sklepie niemal w każdym tygodniu. Podczas zakupów powinniście uważać, żeby wybrać dla siebie najlepszy produkt.

Kotlet de volaille, nuggetsy, przepyszne gęste sosy do ryżu czy ziemniaków – zastosowanie piersi z kurczaka jest bardzo szerokie. Nic w tym dziwnego, że właśnie to mięso króluje na polskich stołach – filet z piersi kurczaka jest najczęściej wybieranym mięsem przez Polaków.

Szczególnie popularny filet jest wśród młodszych osób. Osoby mniej doświadczone w gotowaniu cenią sobie pierś z kurczaka za szybkość obróbki termicznej.

Ponadto filet z piersi kurczaka to mięso chude, a jednocześnie zawierające bardzo duży procent białka. Taka struktura tego mięsa zadowala osoby dbające o linię, sportowców, a także po prostu osoby prowadzące aktywny tryb życia.

Ponadto część osób do zakupu filetu z piersi kurczaka zachęca także jego niezbyt wygórowana cena. Zwłaszcza w porównaniu do wołowiny lub innych szlachetnych gatunków mięsa.

Jak wybrać świeży filet z kurczaka?

Podczas zakupu fileta z kurczaka, trzeba jednak uważać. Rozwaga jest także konieczna przy gotowaniu potraw z tego drobiowego mięsa. O tym, czym grozi spożycie nieświeżego mięsa drobiowego, wiedzą wszyscy – w najlepszym razie skończy się to bólem brzucha.

Gorzej, kiedy osoba, która zjadła nieświeże mięso, dozna nieprzyjemnego zatrucia. Chrońcie więc siebie i swoich najbliższych. Wybierajcie odpowiednie kawałki fileta w sklepach.

Sposoby na sprawdzenie świeżości mięsa z kurczaka

Jak? Przy wyborze fileta w sklepie, należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności oczywiście na datę przydatności do spożycia.

Z terminem przydatności sprawa jest prosta – im późniejszy, tym lepszy. Strzeżcie się za to mięsa, które przekroczyło już datę graniczną. Sprawdźcie dokładnie, jaki kolor ma pierś z kurczaka, którą trzymacie w rękach. Mięso powinno mieć delikatnie różową barwę, bez żadnych brązowych przebarwień.  Takiego produktu nigdy nie kupujcie.

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest to, czy pudełko lub opakowanie, w którym znajduje się pierś, jest szczelne i czy w środku nie znajduje się za dużo wody.

Zobacz także
Jak długo powinno się piec całego kurczaka? Wcale nie chodzi tylko o wagę mięsa

Jak długo powinno się piec całego kurczaka? Wcale nie chodzi tylko o wagę mięsa

Chrupiące kąski z kurczaka to przysmak dużych i małych. Znamy doskonały przepis na pyszną panierkę

Chrupiące nuggetsy z piersi kurczaka. Zróbcie panierkę z ciasta naleśnikowego i 1 nietypowego dodatku

Kiedy mięso z kurczaka nie nadaje się do spożycia?

Kiedy już wybierzecie odpowiedni kawałek, przychodzi czas na otworzenie opakowania. W tym momencie należy po prostu sprawdzić zapach mięsa.

Świeże powinno mieć neutralny zapach. Jeśli filet odrzuca was swoim zapachem, może to być oznaka rozpoczęcia się procesów gnilnych wewnątrz tkanek mięsa.

Mięso, które wykorzystujecie podczas przygotowania posiłków, powinno być jędrne i zwarte. W przeciwnym wypadku musicie zaniechać jego spożycia.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA