Jak sprawdzić szczelność lodówki? Wystarczy... kartka papieru lub banknot
Adobe Stock
Newsy

Jak sprawdzić szczelność lodówki? Wystarczy... kartka papieru lub banknot

Nieszczelna lodówka? Lepiej skontrolujcie zawczasu swój sprzęt. Szczelność sprawdzicie za pomocą prostego triku z wykorzystaniem kartki papieru lub banknotu. Dzięki temu unikniecie wysokich rachunków za prąd!
Hubert Rój
maj 04, 2021

Lepiej nie czekać z wymianą uszczelki do momentu, aż po przyłożeniu ręki do drzwiczek ze środka lodówki będzie buchać zimnem. Dopuszczenie swojego elektrycznego sprzętu do takiego stanu może skończyć się nie tylko zwiększeniem rachunków za prąd, ale i jego trwałym uszkodzeniem.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak sprawdzić szczelność lodówki za pomocą papieru?

Zamiast tego lepiej sprawdzić szczelność lodówki prostym, domowym sposobem. Będzie to sprytny trik z wykorzystaniem kartki papieru lub banknotu.

  1. Przygotujcie cienką kartkę papieru lub banknot. Wystarczy nawet ten dziesięciozłotowy!
  2. Kartkę lub banknot włóżcie pomiędzy uszczelkę a drzwi lodówki i zamknijcie lodówkę.
  3. Papier powinien sztywno trzymać się pomiędzy drzwiami a uszczelką.
  4. Jeżeli włożona kartka papieru wypada lub daje się łatwo wyjąć, oznacza to jedno – uszczelka przestała spełniać swoją rolę i lodówka jest nieszczelna.

Jeżeli odkryliście jakąś nieszczelność na całej długości swojej lodówki, lepiej nie zwlekajcie z naprawą swojej chłodziarki. Nawet niewielka szczelina może spowodować wzrost pobierania energii elektrycznej przez wasz sprzęt.

Zobacz także

Jeszcze gorszą wiadomością jest szczelina w drzwiczkach zamrażarki. To właśnie w nich panuje dużo niższa temperatura niż w przestrzeni lodówki. Jeżeli więc drzwiczki zamrażarki są nieszczelne, można się spodziewać szybkiego nagromadzenia lodu wewnątrz, a także wzrostu poboru energii.

Jak właściwie użytkować lodówkę?

Skoro już jesteśmy przy temacie lodówki, proponujemy wam przeczytać nasz artykuł na temat tego, jakich produktów nie powinno się trzymać w chłodziarce. Nie pożałujecie!

Sprytne rady i podpowiedzi jak wyczyścić lodówkę z uporczywych zabrudzeń znajdziecie w innym naszym artykule. Opisujemy w nim same sprawdzone, babcine patenty – na pewno się wam przydadzą.

Czytaj także:

Komentarze