Jak sprawdzić czy owoce nie mają robaków? Zdradza je 1 szczegół
Pixabay
Newsy

Jak sprawdzić czy owoce nie mają robaków? Zdradza je 1 szczegół

Świeże owoce to najlepsze naturalne witaminy. Pochodzące z ekologicznych upraw, mogą mieć pewne mankamenty, jak nie do końca chcianych lokatorów. Aby ustrzec się przed zjedzeniem takiego produktu, należy zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Wiosna i lato cieszą nie tylko ze względu na cieplejsze dni, ale również z uwagi na pojawienie się sezonowych warzyw oraz owoców. To jest to, na co czeka wielu ludzi. Nie ma nic lepszego niż dojrzałe w słońcu truskawki, słodkie maliny czy jabłka. 

Owoce w codziennej diecie 

Każdy jadłospis powinien być odpowiednio skomponowany, by składał się z właściwej ilości składników odżywczych. W diecie nie może również zabraknąć świeżych owoców, które są skarbnicą witamin oraz mikroelementów. Poza tym, warto dodać iż większość dostępnych owoców jest niskokaloryczna, toteż idealnie sprawdzają się w diecie odchudzającej. Dzięki zawartości wielu wartościowych składników, wpływają pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

Zobacz także
Pieczarki się myje czy obiera? Oto najlepszy sposób, aby oczyścić pieczarki (2 linki)

Pieczarki się myje czy obiera? Oto najlepszy sposób, aby oczyścić pieczarki

Sprytny trik na przyspieszenie dojrzewania papryki. Te sztuczki znają tylko wielcy producenci warzyw

Dieta paprykowa jest pyszna i błyskawicznie odchudza. W tydzień zrzucicie nawet 3 kilogramy

Podział owoców

Owoce można podzielić na kilka grup:

  • owoce zielone (awokado, kiwi, oliwki),
  • owoce czerwone (żurawina, wiśnie, maliny),
  • owoce żółto- pomarańczowe (ananas, mandarynki, cytryna),
  • owoce czarne i fioletowe (aronia, czarna porzeczka, borówka amerykańska),
  • owoce białe (jabłko, banan, winogrona).

Taki podział wynika nie tylko ze względu na kolor, ale również na szereg właściwości. Każda z danych grup wiąże się w pewnymi cechami. 

Prawidłowe mycie owoców

Produkty ze sklepu czy targu, przed jedzeniem powinny być za każdym razem odpowiednio umyte. Należy tej czynności przestrzegać, gdyż większość owoców jest spryskana różnego rodzaju preparatami, aby nie psuły się dość szybko.

Główną powszechnie panującą zasadą jest mycie owoców tuż przed spożyciem. Należy dokładnie obmyć je pod ciepłą wodą, a później dobrze osuszyć ręcznikiem papierowym. Dzięki temu pozbędziecie się niebezpiecznych patogenów z wierzchniej warstwy. 

Robaczywe owoce

Często po powrocie do domu można zauważyć iż nabyte produkty nie są zbyt świeże bądź są robaczywe. Jednak wówczas jest za późno na jakąkolwiek reakcję. Warto takie aspekty zauważyć już podczas kupowania. Aby uniknąć w przyszłości takich wpadek, warto przyjrzeć się jednemu szczegółowi. Robaczywe owoce mają na swojej powierzchni miękkie wgłębienie bądź ciemną plamkę. To oznaka iż w środku czai się niechciany lokator.
 

Czytaj także:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA