Objadaliście się w święta przysmakami, a teraz narzekacie na wzdęcia i dodatkowe kilogramy? Do Sylwestra zostały już tylko parę dni i na pewno spora część z was martwi się, czy zmieści się w swój wymarzony strój.

Koniecznie sprawdźcie dietę ananasową, która w mig pomoże wam spalić tłuszcz i zrzucić nawet trzy kilogramy w trzy dni. W opinii niektórych na trzy dni przed Sylwestrem warto zastosować właśnie dietę ananasową. Na czym ona dokładnie polega?

Czym jest dieta ananasowa?

Dieta ananasowa została stworzona w 1970 roku przez duńskiego psychologa Stena Heglera. Oryginalna dieta ananasowa to dieta mono, co oznacza, że możemy na niej spożywać tylko ananasa. Z czasem dieta ta doczekała się różnych wariacji. Jedna z nich wymaga zjedzenia dwóch kilogramów ananasa wraz z innymi zdrowymi pokarmami przez trzy dni. Dzięki takiemu sposobowi odżywiania nie tylko szybko schudniemy, ale też zapewnimy sobie świetny detoks.

W jaki sposób dieta ananasowa wspomaga odchudzanie?

Dieta ananasowa wspiera odchudzanie na kilka sposobów.

Zobacz także:

  • Ananas zawiera bromelainę. Jest to enzym proteolityczny, który pomaga zmniejszyć stan zapalny. Zapalenie może powodować przyrost masy ciała, zmniejszając skuteczność hormonu kontroli masy ciała - leptyny.
  • Ananas wspiera dobre trawienie. Różne enzymy i składniki odżywcze obecne w ananasie, zapewniają prawidłowe trawienie. To z kolei pomaga zrzucić zbędne kilogramy i zmniejszyć wzdęcia.
  • Ananas hamuje apetyt. Ananas zawiera wodę, błonnik pokarmowy i bromelainę, które wspomagają wchłanianie składników odżywczych i spowalniają ruch jelit, hamując w ten sposób apetyt.
  • Ananasy są nie tylko smaczne, ale też niskokaloryczne i pożywne. Owoc ten jest bogaty w witaminy, minerały, błonnik pokarmowy i składniki odżywcze. Jedna porcja ananasa zawiera tylko 82 kalorie. 
  • Ananas pomaga utrzymać aktywność i energię, ponieważ jest bogaty w witaminę B1. Witamina ta jest kofaktorem reakcji enzymatycznej wymaganej do produkcji energii. Kiedy prowadzimy aktywny tryb życia, nasze ciało gromadzi mniejszą ilość toksyn, a nasz metabolizm lepiej działa, co może prowadzić do zmniejszenia wagi.

Dietetyczka Marta Posak poleca jedzenie świeżego ananasa w połączeniu z niewielką ilością białka zwierzęcego. Proponowane przez nią menu składa się z pięciu niskokalorycznych posiłków, których wartość kaloryczna to ok. 1000 kcal.

Źródło: stylecraze.com, radio90.pl