Ile kalorii ma arbuz? Czy jedzenie arbuza tuczy?
Pixabay
Newsy

Jak rozpoznać smacznego arbuza? Ta metoda nigdy nie zawodzi

Czy wiecie, jak wybrać idealnego arbuza? Poznajcie te sposoby.

W trakcie letnich upałów jedną z najlepszych przekąsek na ochłodzenie i zaspokojenie pragnienia jest pyszny, soczysty arbuz. Najlepiej schłodzić go wcześniej w lodówce, by orzeźwiał jeszcze bardziej!

W sklepach wybór arbuzów jest naprawdę spory. Jak rozpoznać taki, który będzie świeży, soczysty i słodki? Istnieje kilka sposobów, by to sprawdzić!

Jak wybrać arbuza idealnego?

Istnieje kilka metod na to, by rozpoznać najsmaczniejszego arbuza. Znaliście je wszystkie?

  • Opukiwanie – to chyba najpopularniejszy sposób, stosowany przez wiele osób. Arbuza należy opukać z kilku stron. Jeżeli nie usłyszycie żadnego dźwięku, owoc prawdopodobnie nie jest jeszcze dojrzały. Natomiast głuchy i głęboki odgłos zwykle oznacza, że arbuz jest odpowiednio dojrzały i idealny do spożycia.
  • Skórka – skóra arbuza powinna być lśniąca.
  • Miejsce, z którego wyrasta łodyga – zwykle jest żółtego koloru, a im bardziej jest on intensywny i ciemny, tym lepiej. To oznacza bowiem, że arbuz był odpowiednio długo na słońcu i jest dojrzały. Jeśli jednak plama przy łodydze jest blada, owoc jeszcze nie dojrzał.
  • Łodyga – większość arbuzów sprzedawanych w sklepach jest pozbawiona łodyg, jednak jeśli uda się wam trafić na arbuza z łodygą, koniecznie zwróćcie uwagę na to, jak wygląda. Jeżeli jest uschnięta, to bardzo dobrze! Arbuz z pewnością jest dojrzały. Jeśli jednak łodyga jest poskręcana i zielona, to owoc jest jeszcze zbyt młody i będzie niesmaczny.
Zobacz także
Czy przeterminowana żywność może się nadawać do spożycia? Zaskakujące fakty

Czy przeterminowana żywność może się nadawać do spożycia? Zaskakujące fakty

Spuchnięte nogi? Nie wińcie upału, przyczyna leży na waszym talerzu

Spuchnięte nogi? Nie wińcie upału, przyczyna leży na waszym talerzu

Dlaczego warto jeść arbuzy?

Miłośników arbuzów raczej nie trzeba namawiać do ich jedzenia. Ale wiedza o ich wartościach odżywczych sprawi, ze jedzenie arbuzów będzie jeszcze przyjemniejsze!

Arbuz składa się aż w 92% z wody, dlatego jest najlepszą przekąską w upał. Dobrze jest wcześniej nieco arbuza schłodzić, by dał jeszcze większe orzeźwienie. Ponadto, znajduje się w nim bardzo dużo witaminy A, witaminy E oraz witamin z grupy B. Warto wspomnieć również o minerałach: potasie, żelazie, miedzi, manganie i cynku.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA