Jak przetkać zlew w kuchni? Wystarczą 3 łyżki tego popularnego produktu spożywczego
Adobe Stock
Newsy

Jak przetkać zlew w kuchni? Wystarczą 3 łyżki tego popularnego produktu spożywczego

Parę miesięcy zaniedbań przy zbieraniu zanieczyszczeń w zlewie, robi swoje. Czasami zdarza się, że sama przepychaczka może już nie wystarczyć. Co wtedy począć?
Hubert Rój
kwiecień 13, 2021

Kiedy wydarzyło się wam już nieszczęście i resztki z obiadu zatkały zlew, nie pozostaje nic innego jak szukać różnych możliwości jego odetkania.

Zanim wezwiecie hydraulika, koniecznie trzeba spróbować podjęcia się tej misji na własną rękę. I to bez użycia chemikaliów.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Czy można przetkać zlew bez użycia Kreta i innych chemikaliów?

Powszechnie znane są takie środki do udrażniania rur, takie jak popularny Kret w postaci żelu lub granulek.

Mają one swoje plusy, ale także i minusy. Wśród nich znajdzie się przede wszystkim wytwarzanie groźnych dla układu oddechowego oparów.

Po drugie - żrące środki udrożniające, nie należą do najtańszych specyfików. Z tych względów zastanówmy się, czym można je zastąpić.

Zobacz także

Jak przetkać zlew w kuchni domowymi sposobami?

Bez obaw, na pewno macie w swojej kuchni produkty, które pomogą wam zapanować nad zatkanym zlewem lub umywalką.

Wystarczy spojrzeć na kuchenną półkę, a problem za chwilę powinien zostać rozwiązany. Zacznijmy od zwykłej soli.

Sól, mimo złej opinii wśród większości osób, ma wiele naprawdę wspaniałych zastosowań. Na przykład w kwestii dbania o własne włosy.

Wróćmy jednak do problemu zatkanego zlewu. Oto nasza krótka lista sposobów jego odtykania. Zaczniemy od wspomnianej soli:

  • Sól – zagotujcie wodę, wymieszajcie szklankę wody z 3 czubatymi łyżkami soli i wlejcie mieszankę do zlewu. Pozostawcie odpływ w takim stanie przez 3 godziny.
  • Soda oczyszczona, sól, sok z cytryny – ten sposób dodatkowo może pomóc wam w zwalczeniu nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się znad kratki odpływowej. Wymieszajcie kilka łyżek soli z kilkoma łyżkami sody i wsypcie je do odpływu. Zalejcie je kilkoma łyżkami kwasu cytrynowego, a potem polejcie zlew wrzątkiem.
  • Soda oczyszczona, sól, ocet – ta metoda nie różni się szczególnie od tej powyższej, poza tym, że zamiast soku z cytryny powinniście w niej użyć octu. Też działa!

Czytaj także:

Komentarze