Jak błyskawicznie wyczyścić zlew w kuchni? Wystarczy soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń
Adobe Stock
Newsy

Jak błyskawicznie wyczyścić zlew w kuchni? Wystarczy soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń

Sprzątanie kuchni, a zwłaszcza zlewu kuchennego to dla wielu osób zmora spędzająca sen z powiek. Aby ułatwić sobie to zadanie wystarczy zastosować jeden prosty patent. Dzięki niemu ta część pomieszczenia pozostanie nieskazitelnie czysta.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 08, 2021

W kuchni, gdzie nie ma zmywarki, najczęściej użytkowaną powierzchnią jest zlew. Z tego też powodu powinien być on dość zadbany i czysty. Niestety nie zawsze popularnymi środkami czyszczącymi udaje się go doprowadzić do ładu. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Zlewozmywak to obowiązkowy sprzęt w każdej kuchni

Projektując mieszkania, a przede wszystkim kuchnię zwraca się szczególną uwagę na jej funkcjonalność oraz układ, by była jak najbardziej praktyczna. Wiele osób decyduje się na zabudowę niektórych sprzętów bądź z części rezygnuje. Niezmiennie od lat obowiązkowym elementem każdej kuchni jest zlewozmywak. Mimo posiadania w wyposażeniu zmywarki to zlew jest niezastąpiony w wielu czynnościach. Przykładowo nie wszystkie akcesoria kuchenne można myć w zmywarce, a poza tym zlewozmywak ułatwia wiele prac kuchennych. Nikt nie wyobraża sobie kuchni bez tego dodatku. 

Zobacz także

Rodzaje zlewozmywaków

Wraz z biegiem lat na rynku w sprzedaży pojawiają się coraz to nowsze formy zlewozmywaków, a także są one produkowane z różnych tworzyw. Ma to na celu wzbogacenie wyboru i zadowolenie szerszego grona klientów. W sklepach można spotkać się z takimi zlewami jak:

  • ze stali emaliowanej,
  • ze stali szlachetnej,
  • ceramiczne,
  • granitowe,
  • z syntetycznego kamienia,
  • bądź szklane. 

Wybór odpowiedniego produktu zależy jedynie od preferencji klienta, a także aranżacji jego kuchni. Szeroka różnorodność tego artykułu sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Zlewozmywak jak siedlisko bakterii 

Niewiele osób wie, iż właśnie to zlewozmywak jest jednym z miejsc w mieszkaniu, gdzie znajduje się sporo bakterii. Wszystko poprzez użytkowanie stale wody i składanie brudnych naczyń. Nie przyjaciele mogą rozwijać się w znacznie szybkim tempie. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy zwrócić uwagę na odpowiednie sprzątanie tej powierzchni. To pozwoli na zachowanie właściwego porządku!

Skuteczny duet do sprzątania zlewu

Wiele osób ma trudność z uporaniem się z brudnym zlewozmywakiem. Niestety nie zawsze środki czyszczące dostępne na sklepowych półkach są skuteczne. Jak się okazuje najlepszą opcją są domowe sposoby. Aby poradzić sobie z uporczywym brudem w zlewie wystarczy zastosować dwa produkty, a mianowicie sodę oczyszczoną oraz płyn do naczyń. Te składniki należy wymieszać ze sobą w proporcji 2:1 by powstała konsystencja papki, którą należy rozłożyć na brudny zlew, a na koniec delikatnie przetrzeć. Z pewnością zlewozmywaków nie wolno trzeć drucianą gąbką, by nie porysować ich powierzchni. Taka mikstura skutecznie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem!
 

Czytaj także:

Komentarze