Irena Santor od lat zachwyca doskonałą figurą. Nie uwierzycie, co je..
ONS.pl
Newsy

Irena Santor od lat zachwyca wigorem. 87-latka wyznała, że je na co ma ochotę. Ma tylko 1 słabość 

Irena Santor całe życie spędziła na scenie. Do dziś można ją podziwiać nie tylko ze względu na talent. Artystka świetnie wygląda. Jesteście ciekawi, jak o siebie dba?

Szczególne miejsce w życiu popularnej artystki zajmuje Warszawa, do której po raz pierwszy przyjechała w 1951 roku. Wizyta zaowocowała nagraniem szeregu utworów o stolicy, które do dziś słyszymy w radioodbiornikach i w telewizji.

Irena Santor współpracowała z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Stefana Rachonia, gdzie jak sama przyznała w wywiadzie pt. Gwiazdy festiwalu opolskiego, współpraca układała się „nader udanie”, a orkiestra „potrafiła grać w każdej sytuacji”. Tak oto rozpoczęła się ogólnopolska kariera artystki.

Życiorys Ireny Santor

W 1966, półtora tygodnia przed rozpoczęciem KFPP w Opolu, Piotr Figiel zaproponował Irenie Santor wykonanie swojej piosenki „Powrócisz tu”. Artystka uważała, że jest ona dla niej „zbyt ostra”, ale po pierwszym występie z orkiestrą „połknęła bakcyla”. 

Dzięki piosence zwyciężyła w koncercie Premier na festiwalu opolskim. W latach 60. wykonywała też "Cyganerię", polską wersję greckiej piosenki "Oi mortez", nagrodzonej na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w 1966 r.

Santor obdarzona jest mezzosopranem koloraturowym o szerokiej rozpiętości skali. Jej głos porównywany jest do najlepszych skrzypiec Stradivariusa. Posiada nieskazitelną technikę wokalną, która pozwala jej na perfekcyjne operowanie głosem w każdym jego zakresie.

Jak Irena Santor dba o formę?

Artystka zdradziła jednemu z portali internetowych, że je wszystko to, co lubi i na co ma ochotę.  Słowem - to nie diety są przyczyną jej świetnej od lat formy. Słynna piosenkarka przyznała jednak, że ma jedną słabość związaną z dietą i dbaniem o siebie.

Santor uważa, że brakuje jej samodyscypliny i prawdziwą zmorą jest dla niej wypicie 2,5 litra wody dziennie, co wskazane jest każdemu seniorowi. Sekret swojej witalności Irena Santor ma tkwić głównie w regularnych spacerach i równowadze, którą jest łączenie pracy zawodowej z odpoczynkiem.

Zobacz także
86-letnia Irena Santor zdradziła swoją recepturę na witalność. „Zdrowa dieta? Zdecydowanie nie.”

87-letnia Irena Santor zdradziła swoją recepturę na witalność. „Zdrowa dieta? Zdecydowanie nie.”

Irena Santor wspomina ulubione danie. Większość z was by go nie tknęła. ”Jezus,  jakie dobre”

Irena Santor wspomina ulubione danie. Większość z was by go nie tknęła. „Jezus, jakie dobre”

Najbardziej znane utwory Ireny Santor

Piosenkarka ma na swoim koncie wiele piosenek, które z pewnością umiecie zanucić z pamięci. Mamy na myśli utwory takie jak: „Maleńki znak”, „Embarras” (1960), „Powrócisz tu” „Tych lat nie odda nikt” czy „Już nie ma dzikich plaż”. Santor stworzyła też wiele muzycznych duetów, m.in. z Edytą Górniak, Zbigniewem Wodeckim oraz Jerzym Połomskim. 

Irena Santor miała zostać szlifierzem szkła, ale od szkoły średniej dużo śpiewała. Jedna z nauczycielek poprosiła, by Santor przesłuchał Zdzisław Górzyński, ówczesny dyrygent poznańskiej opery. Dzięki temu przez osiem lat była solistką „Mazowsza”. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA