Ile emerytury dostaje Krzysztof Cugowski z Budki Suflera? Kwota jest głodowa, jak się za to wyżywić?
ONS.pl
Newsy

Ile emerytury dostaje Krzysztof Cugowski z Budki Suflera? Kwota jest głodowa, jak się za to wyżywić?

Kwoty wypłacanych emerytur wręcz zatrważają. Krzysztof Cugowski otrzymuje comiesięczną kwotę z ZUS, której wysokość jest minimalna. Przeżycie za taką stawkę to prawdziwe wyzwanie.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 24, 2021

Pandemia koronawirusa daje się we znaki wszystkim, a szczególnie branży gastronomicznej i rozrywkowej. W związku z obowiązującymi obostrzeniami, artyści nie mogą wykonywać swoich obowiązków zawodowych. Można by rzec, iż od roku ta część gospodarki nie funkcjonuje. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Pandemia koronawirusa a branża rozrywkowa 

Poprzez zamkniętą branżę rozrywkową nie odbywają się spotkania kulturalne, festiwale i koncerty. Trzeba przyznać, że sztuka dosyć cierpi w tym okresie, a wraz z nią wszyscy artyści. Muzycy nie są w stanie wykonywać swojej pracy, a to oznacza, iż również nie otrzymują wynagrodzeń. Pandemia koronawirusa to ciężki czas dla całej społeczności.

Zobacz także

Ile wynosi emerytura Krzysztofa Cugowskiego?

Krzysztof Cugowski to jedna z barwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Autor takich przebojów jak „Bal wszystkich świętych” czy „Jolka, Jolka” postanowił podzielić się informacją o wysokości swojej emerytury. Z pewnością wiele osób będzie zaskoczonych. Muzyk przyznał, iż początkowo otrzymywał 570 złotych, a później 882. Wraz z wprowadzeniem emerytury minimalnej, tak zwanej „głodowej” otrzymuje co miesiąc blisko 1000 złotych wypłaty. „Dostaję tysiąc złotych z kawałkiem. Mam oszczędności, nie jestem kompletnym szaleńcem. Dzieci na pewno nie będą mnie utrzymywać”- przyznał artysta.

Głodowa emerytura

Muzyk przyznał, iż otrzymywana co miesiąc emerytura nie jest jego głównym źródłem utrzymania. Przez lata kariery Cugowskiemu udało się uzbierać oszczędności, które są świetnym wsparciem w tym trudnym okresie. Mimo wszystko artysta martwi się o dalszą przyszłość. Jak sam przyznał środki wystarczą mu na kilka lat bez koncertów. 

Zatrważająca emerytura „głodowa”

Wprowadzona stawka w emeryturze minimalnej jest nieco przerażająca. W obecnych czasach, tysiąc złotych miesięcznie to kropla w morzu potrzeb, szczególnie dla osób, którym nie udało się uzbierać odpowiedniego zabezpieczenia. Pozwala ona opłacić podstawowe rzeczy, ale też nie wszystkie. Większość osób skazanych na takie honoraria, zmuszonych jest podejmować się innych zajęć bądź być zależnymi od innych. To ciężka kwestia, gdyż proponowana kwota nie pozwala na spełnienie zwykłych potrzeb.

Muzyczna kariera Cugowskiego

Krzysztof Cugowski jest jednym ze współzałożycieli oraz głównym wokalistką kultowego zespołu Budka Suflera. W ciągu swojej kariery nagrali wspólnie aż dwanaście albumów studyjnych, które promowali podczas tras koncertowych nie tylko w Polsce, ale i całym świecie. Zespół zawiesił swoją działalność w 2014 roku. Zespół Budka Suflera jest znany z takich utworów jak „Jolka, Jolka”, „Bal wszystkich świętych” czy „Takie tango”. 

Czytaj także:

Komentarze