IKEA wycofuje mrożone klopsiki. Wykryto w nich plastik
Materiały promocyjne IKEA
Newsy

IKEA wycofuje ze sprzedaży mrożone klopsiki. Wykryto w nich plastik

Sieć sklepów IKEA wycofuje partię mrożonych klopsików. Sprawdźcie, czy nie macie ich przypadkiem w swojej kuchni.

IKEA poinformowała o wycofaniu partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL 1000 g. Podczas ich produkcji doszło do zanieczyszczenia plastikiem.

Magda Gessler odpowiada na pytania

IKEA wycofuje mrożone klopsiki warzywne

Sieć sklepów IKEA wydała oficjalny komunikat, w którym zaapelowała do klientów, którzy kupili ostatnio mrożone klopsiki warzywne, aby skontaktowali się z najbliższym sklepem i zwrócili skażony towar, za który otrzymają zwrot gotówki.

Chodzi o mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL w paczkach po 1000 g z datą przydatności do spożycia 2022-10-26:

- Bezpieczeństwo i jakość jedzenia z naszego asortymentu stanowi dla IKEA najwyższy priorytet. Pragniemy oferować naszym klientom produkty, którym mogą ufać, wytwarzane w sposób odpowiedzialny, bez poświęcania bezpieczeństwa ani jakości - informuje sieć.

Zobacz także
IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze. „Istnieje ryzyko pęknięcia i oparzenia”

IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze! „Istnieje ryzyko pęknięcia i poparzenia”

ikea szklanki

Te szklanki z IKEA są niebezpieczne. Klienci alarmują: „mogą wybuchnąć w dłoni”

Do produktu przedostał się plastik

IKEA bardzo ubolewa nad tym, że produkt został zanieczyszczony plastikiem:

- Pomimo wszystko doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL w opakowaniach po 1000 g plastikowymi elementami pochodzącymi z uszkodzonej linii produkcyjnej. Z tego powodu produkty należące do tej partii zostają wycofane z rynku - dodaje przedstawiciel sieci.

Historia klopsików HUVUDROLL

Słynne klopsiki HUVUDROLL zostały wprowadzone w 1985 roku i uwielbiają je ludzie na całym świecie:

- Z puree ziemniaczanym, sosem śmietanowym i dżemem z borówki brusznicy są tak szwedzkie, jak to tylko możliwe. Łatwe przygotowanie i serwowanie - smakowita ikona IKEA - sieć zachwala produkt na swojej stronie.

Mimo iż klopsiki cieszą się dużą popularnością, pod żadnym pozorem nie należy spożywać klopsików ze skażonej partii. Przedostanie się do organizmu plastiku może być bowiem bardzo niebezieczne dla zdrowia.

Jak zwrócić klopsiki?

Jeżeli kupiliście klopsiki mrożone HUVUDROLL z wyżej wymienionej partii, możecie zwrócić je w dowolnym sklepie sieci IKEA. Nie potrzebujecie do tego nawet paragonu. Wystarczy, że udacie się do najbliższego oddziału i zwrócicie klopsiki przy kasie a otrzymacie pełny zwrot pieniędzy.

Więcej informacji możecie przeczytać na stronie IKEA.pl lub zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu: 22 275 05 00:

- Sieć sklepów IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji - poinformowano.

Źródło: ikea.pl, portalspozywczy.pl

IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze. „Istnieje ryzyko pęknięcia i oparzenia”
Pixabay
Newsy
IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze! „Istnieje ryzyko pęknięcia i poparzenia”
IKEA zaapelowała do swoich klientów o dokładne przyjrzenie się, czy nie zakupili niebezpiecznej partii produktów. Chodzi o talerze, miski oraz kubki z linii HEROISK oraz TALRIKA. Czym może grozić ich użycie?

Sieć sklepów IKEA wydała właśnie komunikat, w którym apeluje do wszystkich klientów o zwrot kolorowych misek, talerzy i kubków z linii HEROISK oraz TALRIKA. Podczas użycia produkty te mogą pęknąć i spowodować oparzenia ciała. O jaką konkretnie partię chodzi? Kolorowe naczynia z linii HEROISK oraz TALRIKA Wycofana partia produktu to kolorowe kubki, talerze oraz miski z linii HEROISK oraz TALRIKA. W kontakcie z gorącymi płynami mogą one pęknąć i spowodować opatrzenia twarzy i ciała. Naczynia były przeznaczone dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia i zostały wykonane z kolorowego, odnawialnego tworzywa sztucznego. Koszt kubka z serii HEROISK to19,99 zł, a talerza z trzema przegródkami 24,99 zł.  Co zrobić z feralnymi produktami? Nie wyrzucajcie ich. Możecie w każdej chwili zwrócić je do dowolnego sklepu IKEA i otrzymać zwrot pieniędzy. Nie potrzebujecie nawet w tym celu paragonu. Przeprosiny IKEA Przedstawiciele firmy IKEA przeprosili swoich klientów za zaistniałą sytuację i za „wszelkie niedogodności, jakie mogła ona spowodować”. W komunikacie poinformowano również, że wszystkie produkty sieci są regularnie poddawane szczegółowym testom, jednak w ostatnim czasie do firmy zaczęły napływać skargi na pękające pod wpływem gorąca produkty. To dlatego meblowy gigant zdecydował się na ich wycofanie. Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla IKEA, dlatego podejmujemy środki ostrożności i wycofujemy z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA, ponieważ mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością - poinformowano w komunikacie IKEI. Wcześniej IKEA wycofała szklanki , które pękały pod wpływem ciepła. Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji na ten temat, zadzwońcie na bezpłatny numer telefonu...

makłowicz instagram
Wikipedia
Gwiazdy
BULWERSUJĄCA postawa Roberta Makłowicza! Zachwala jedzenie z...?
Gwiazdor programu kulinarnego zszokował swoich fanów. Nie uwierzycie, jakie danie poleca Robert Makłowicz!

Robert Makłowicz, gwiazdor pierwszego programu kulinarnego polskiej telewizji, znany jest z miłości do gotowania i daru do opowiadana o jedzeniu. Wydawałoby się, że taka osoba jak Robert stołuje się tylko w najlepszych restauracjach. Dlatego fani zareagowali oburzeniem, gdy usłyszeli, co Makłowicz poleca. Mniejsza o zachwalane danie – wszyscy są zszokowani polecanym lokalem! Sprawdźcie, o co poszło! Z telewizji do internetu Możecie nie być na bieżąco – Robert Makłowicz już od dłuższego czasu nie występuje w Telewizji Polskiej. Dziś gwiazdor prowadzi własny kanał w serwisie YouTube, gdzie publikuje swoje filmy o gotowaniu i recenzje różnych dań. Aktywny jest także na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami na temat jedzenia. Ostatnio jednak zszokował swoich fanów! Na wykwintny obiad do… Ikei? Niedawno Robert Makłowicz umieścił na swoim Instagramie zdjęcie popularnych klopsików ze sklepu meblowego Ikea. Prezenter podzielił się ze swoimi obserwującymi informacją o tym, że od niedawna można spróbować wegetariańskiej wersji słynnych klopsików: - Chyba rzeczywiście roślinniejemy, skoro słynne szwedzkie klopsiki köttbullar, dostępne w najdalszych zakątkach globu dzięki gastronomicznej ofercie sklepów Ikea, mają od teraz również̇ wersję bezmięsną̨, czyli roślinną właśnie - mówi Makłowicz. Tym wpisem Robert wprowadził swoich fanów w lekką konsternację. Znany kucharz o delikatnym podniebieniu poleca mało wyrafinowane danie z sieciówki? Cóż, być może Robert wie, co mówi i warto spróbować słynnych klopsików?   Źródło: smakosze.pl i robertmaklowicz_official na Instagramie

Zwykłe piwo oznakowane jako „bezalkoholowe”. Fatalna pomyłka na linii produkcyjnej znanej marki
Adobe Stock
Newsy
Zwykłe piwo oznakowane jako „bezalkoholowe”. Fatalna pomyłka na linii produkcyjnej znanej marki
Carlsberg wypuścił piwo o zawartości 5% alkoholu, które zostało oznakowane jako „bezalkoholowe". Produkt natychmiast wycofano ze sprzedaży.

Na linii produkcyjnej Carlsberga doszło ostatnio do fatalnej pomyłki. Piwo o pięcioprocentowej zawartości alkoholu zostało błędnie oznakowane, jako piwo bezalkoholowe. Jak do doszło do tego dziwnego wypadku? Jakie piwo zostało źle oznakowane? Pięcioprocentowe piwo tej marki zostało niewłaściwie oznakowane jako piwo bez zawartości alkoholu. Jak już wspomnieliśmy, produkt natychmiast wycofano. Chodzi konkretnie o piwo Carlsberg Pilsner Premium o pojemności 500 ml. Na butelkach tego piwa umieszczono etykietę wskazującą, że jest ono bezalkoholowe, tymczasem zawiera ono alkohol w ilości 5,0% obj. Sprawą dotyczącą błędnych etykiet na butelkach piwa zainteresował się GIS , który wezwał sklepy do wycofania niewłaściwie oznakowanych produktów. Wystosował też szczegółowy komunikat, w którym poinformował o jakie konkretnie partie piwa chodzi. Ostrzeżenie GIS-u dotyczy produktu o nazwie Carlsberg Pilsner Premium 500 ml, którego dystrybutorem jest Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34, 02-255, Warszawa. Wycofaniu podlega piwo o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: LPL03L/215, 30.04.22 10:14 LPL03L/215, 30.04.22 10:15 LPL03L/215, 30.04.22 10:16 Wadliwie oznakowane produkty trafiły do sieci sklepów Jeronimo Martins Polska S.A., która została poinformowana o konieczności wycofania piwa oraz poinformowania klientów o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu. Kto sięga po bezalkoholowe piwo? Wiele osób, które nie mogą lub nie chcą pić alkoholu, sięga od czasu do czasu po produkty bezalkoholowe, które do złudzenia przypominają w smaku te z zawartością alkoholu. Chodzi przede wszystkim o kobiety w ciąży, osoby chore, kierowców lub tych, którzy starają się odstawić alkohol. Omyłkowe wypicie piwa z zawartością...

pilne
Newsy
Znana sieć pilnie wycofuje produkt, który każdy z nas kupuje. Może skazić jedzenie groźną substancją 
Idą święta. Wielu Polaków kompletuje naczynia i przyrządy kuchenne. Wszystko po to, by odpowiednio przyrządzić potrawy świąteczne.

Noże, widelce, pozostałe sztućce, a także durszlaki, tłuczki i łyżki cedzakowe – to wszystko wkładamy do koszyków w marketach bez większej refleksji. Mało kto z nas zwraca uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Pół biedy, gdy wybierzemy tańszy, plastikowy cedzak, kosztem tego metalowego. Gorzej, jeśli trafimy na felerny towar, przed którym ostrzega Państwowa Inspekcja Sanitarna. Tym razem uważać powinny osoby, które zakupiły łyżkę cedzakową w sieci sklepów Auchan. Felerna łyżka PIS zwrócił uwagę na tę oto łyżkę szumówkę. Sprawdźcie, czy przypadkiem nie kupiliście jej w sklepie francuskiej sieci. Fachowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny alarmują. Używanie tej właśnie łyżki może być niebezpieczne. Dlaczego? Przyczyna leży w groźnych substancjach chemicznych, które w kontakcie z żywnością może wydzielać ta plastikowa łyżka. Ich nazwa to pierwszorzędne aminy aromatyczne. Brzmi dość miło, ale spożycie jedzenia zawierającego te pochodne amoniaku może być opłakane w skutkach. Niebezpieczne dla zdrowia są łyżki ze sklepu Auchan oznaczone nr partii Lot No: 07/2019 z następującym liczbowym oznaczeniem kodu kreskowego: 3245676703320. Sieć sklepów Auchan Polska sp. z.o.o zapewnia, że proces wycofywania produktu ze sprzedaży już się zaczął. Co więcej, klienci którzy zakupili trefny produkt, będą mogli spokojnie go zwrócić w sklepie, w którym dokonali zakupu. Źródło: Główny Inspektorat Sanitarny