IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze. „Istnieje ryzyko pęknięcia i oparzenia”
Pixabay
Newsy

IKEA pilnie wycofuje kubki i talerze! „Istnieje ryzyko pęknięcia i poparzenia”

IKEA zaapelowała do swoich klientów o dokładne przyjrzenie się, czy nie zakupili niebezpiecznej partii produktów. Chodzi o talerze, miski oraz kubki z linii HEROISK oraz TALRIKA. Czym może grozić ich użycie?

Sieć sklepów IKEA wydała właśnie komunikat, w którym apeluje do wszystkich klientów o zwrot kolorowych misek, talerzy i kubków z linii HEROISK oraz TALRIKA. Podczas użycia produkty te mogą pęknąć i spowodować oparzenia ciała. O jaką konkretnie partię chodzi?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Kolorowe naczynia z linii HEROISK oraz TALRIKA

Wycofana partia produktu to kolorowe kubki, talerze oraz miski z linii HEROISK oraz TALRIKA. W kontakcie z gorącymi płynami mogą one pęknąć i spowodować opatrzenia twarzy i ciała. Naczynia były przeznaczone dla dzieci powyżej 18. miesiąca życia i zostały wykonane z kolorowego, odnawialnego tworzywa sztucznego. Koszt kubka z serii HEROISK to19,99 zł, a talerza z trzema przegródkami 24,99 zł. 

Zobacz także
GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go

GIS ostrzega: niebezpieczny tlenek etylenu w jednej z przypraw

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go

WAŻNE: GIS wycofuje popularny sos! Macie go w domu?

Co zrobić z feralnymi produktami?

Nie wyrzucajcie ich. Możecie w każdej chwili zwrócić je do dowolnego sklepu IKEA i otrzymać zwrot pieniędzy. Nie potrzebujecie nawet w tym celu paragonu.

\vIKEA pilnie wycofuje kubki i talerze. „Istnieje ryzyko pęknięcia i oparzenia”
IKEA

Przeprosiny IKEA

Przedstawiciele firmy IKEA przeprosili swoich klientów za zaistniałą sytuację i za „wszelkie niedogodności, jakie mogła ona spowodować”.

W komunikacie poinformowano również, że wszystkie produkty sieci są regularnie poddawane szczegółowym testom, jednak w ostatnim czasie do firmy zaczęły napływać skargi na pękające pod wpływem gorąca produkty. To dlatego meblowy gigant zdecydował się na ich wycofanie.

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem dla IKEA, dlatego podejmujemy środki ostrożności i wycofujemy z rynku miski, talerze i kubki z serii HEROISK i TALRIKA, ponieważ mogą pęknąć i spowodować oparzenia wywołane kontaktem z ich gorącą zawartością - poinformowano w komunikacie IKEI.

Wcześniej IKEA wycofała szklanki, które pękały pod wpływem ciepła. Jeżeli chcecie uzyskać więcej informacji na ten temat, zadzwońcie na bezpłatny numer telefonu 22 275 05 00.

Czytaj także: 

IKEA wycofuje mrożone klopsiki. Wykryto w nich plastik
Materiały promocyjne IKEA
Newsy
IKEA wycofuje ze sprzedaży mrożone klopsiki. Wykryto w nich plastik
Sieć sklepów IKEA wycofuje partię mrożonych klopsików. Sprawdźcie, czy nie macie ich przypadkiem w swojej kuchni.

IKEA poinformowała o wycofaniu partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL 1000 g. Podczas ich produkcji doszło do zanieczyszczenia plastikiem. IKEA wycofuje mrożone klopsiki warzywne Sieć sklepów IKEA wydała oficjalny komunikat, w którym zaapelowała do klientów, którzy kupili ostatnio mrożone klopsiki warzywne, aby skontaktowali się z najbliższym sklepem i zwrócili skażony towar, za który otrzymają zwrot gotówki. Chodzi o mrożone klopsiki warzywne HUVUDROLL w paczkach po 1000 g z datą przydatności do spożycia 2022-10-26: - Bezpieczeństwo i jakość jedzenia z naszego asortymentu stanowi dla IKEA najwyższy priorytet. Pragniemy oferować naszym klientom produkty, którym mogą ufać, wytwarzane w sposób odpowiedzialny, bez poświęcania bezpieczeństwa ani jakości - informuje sieć. Do produktu przedostał się plastik IKEA bardzo ubolewa nad tym, że produkt został zanieczyszczony plastikiem: - Pomimo wszystko doszło do zanieczyszczenia jednej partii mrożonych klopsików warzywnych HUVUDROLL w opakowaniach po 1000 g plastikowymi elementami pochodzącymi z uszkodzonej linii produkcyjnej. Z tego powodu produkty należące do tej partii zostają wycofane z rynku - dodaje przedstawiciel sieci. Historia klopsików HUVUDROLL Słynne klopsiki HUVUDROLL zostały wprowadzone w 1985 roku i uwielbiają je ludzie na całym świecie: - Z puree ziemniaczanym, sosem śmietanowym i dżemem z borówki brusznicy są tak szwedzkie, jak to tylko możliwe. Łatwe przygotowanie i serwowanie - smakowita ikona IKEA - sieć zachwala produkt na swojej stronie. Mimo iż klopsiki cieszą się dużą popularnością, pod żadnym pozorem nie należy spożywać klopsików ze skażonej partii. Przedostanie się do organizmu plastiku może być bowiem bardzo niebezieczne dla zdrowia. Jak...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje popularne mleko. Odkryto w nim rakotwórczy składnik
Kupiliście ostatnio takie mleko? Koniecznie zwróćcie je do sklepu.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu określonej partii mleka roślinnego . W mleku tym odkryto rakotwórczy składnik. O jaki konkretnie produkt chodzi? GIS wycofuje popularne mleko Jeśli kupujecie w sklepie roślinne mleko, koniecznie sprawdźcie czy nie nabyliście ostatnio mleka, które właśnie zostało wycofane przez  GIS . Główny Inspektorat Sanitarny przekazał komunikat, w którym poinformował o wycofaniu określonej partii mleka roślinnego Isola BIO. Łącznie wycofano aż 7 produktów tej marki. Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Abafoods SRL wycofaniu niektórych partii kremu i napojów roślinnych marki Isola BIO ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu – poinformowano w najnowszym komunikacie GIS. Czy tlenek etylen jest szkodliwy? Tlenek etylenu jest substancją, która jest bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia. Jego obecność w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona. Tlenek etylenu (C₂H₄O) jest gazem palnym o nieco słodkim zapachu. Narażenie na działanie tlenku etylenu może powodować bóle głowy, nudności, wymioty, biegunkę, trudności w oddychaniu, senność, osłabienie, wyczerpanie, oparzenia oczu i skóry, odmrożenia i zaburzenia rozrodcze. Tlenek etylenu ma również działanie mutagenne i rakotwórcze. Jest on klasyfikowany jako substancja kategorii 1B, zgodnie z rozporządzeniem WE nr 1272/2008). EPA (The Environmental Protection Agency - Agencja Ochrony Środowiska) informuje, że tlenek etylenu jest rakotwórczy dla ludzi przy narażeniu drogą wziewną. Liczne badania wskazują, że narażenie na tlenek etylenu zwiększa ryzyko raka limfoidalnego, a u kobiet...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje ze sklepów popularne jajka. Zostały skażone salmonellą
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed skażonymi jajkami. Sprawdźcie o jaki produkt chodzi.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii jajek, która została skażona salmonellą. Koniecznie sprawdźcie o jaki produkt chodzi, bo być może macie go w swojej kuchni. GIS wycofuje skażoną partię jajek GIS ostrzega przed partią skażonych jajek: Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Szczegóły dotyczące produktu: Produkt: Jaja z chowu klatkowego. 10 sztuk Klasa wagowa M, klasa A Numer partii: 23.10.21.T12 Najlepiej spożyć przed: 23.10.2021 Kod na skorupkach jaj: 3PL 16071303H6 Podmiot wprowadzający do obrotu: Polskie Fermy Grupa Producentów Sp. z o.o., Włostowa 109D, 48-317 Korfantów, Zakład pakowania i sortowania jaj PL 16075903 Zdjęcie produktu:  Produkt wycofano ze sklepów Feralna partia jajek została wycofana ze wszystkich sklepów, do których ją dostarczono. Jeśli kupiliście ostatnio jajka od wskazanego wyżej producenta, dobrze się przyjrzyjcie ich opakowaniu i sprawdźcie dokładnie kod na skorupkach jaj, bo być może jesteście posiadaczami partii skażonej salmonellą. GIS przestrzega, żeby pod żadnym pozorem nie spożywać tych jajek. Nie należy spożywać partii jaj określonej w tym ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - poinformowano na oficjalnej stronie GIS-u. Czym może grozić zatrucie salmonellą? Spożycie bakterii salmonelli prowadzi do zatrucia pokarmowego. Mogą się nimi zarazić...

To już koniec Tesco w Polsce. Wielka wyprzedaż trwa. Rabaty sięgają nawet 80%!
AdobeStock
Newsy
To już koniec Tesco w Polsce. Wielka wyprzedaż trwa. Rabaty sięgają nawet 80%!
Tesco oficjalnie znika z Polski. W sklepie można natrafić na gigantyczne rabaty. To ostatni dzwonek, żeby z nich skorzystać.

Pisaliśmy, że sieć sklepów Tesco oficjalnie znika z Polski. Zanim to się jednak stanie, na jej klientów czekają ogromne rabaty na jedzenie i wiele innych produktów. Niektóre z nich możecie kupić nawet 80% taniej. Wielka wyprzedaż w Tesco trwa. Tesco znika z Polski Na początku lipca pisaliśmy, że sieć sklepów Tesco idzie do likwidacji. Po 25 latach działalności w Polsce, brytyjska marka wycofuje się z naszego rynku. Placówki handlowe mają przejść w ręce Netto oraz częściowo – Kauflandu. W związku z likwidacją części sklepów oraz przejmowaniem ich przez inne sieci handlowe, doszło do masowych zwolnień pracowników. Wynika to z konieczności optymalizacji zatrudnienia w sklepach konwertowanych do formatu Netto, ale również z decyzji o zamknięciu przed końcem października br. ponad 40 sklepów Tesco. (...) Proces zwolnień grupowych potrwa do 31 marca 2022 r. - poinformowano. Wielka wyprzedaż w Tesco W Tesco trwa obecnie wielka wyprzedaż produktów. W poznańskim oddziale sklepu obniżki sięgają nawet 80%. Dziennikarze portalu Money.pl odwiedzili ten sklep i ich oczom ukazały się ogromne rabaty, jakie czekają na klientów. To ostatni dzwonek, aby z nich skorzystać, zanim sklep zostanie oficjalnie zamknięty. Ostatnie 3 dni, Ten sklep się zamyka, Całkowita wyprzedaż - takimi plakatami oklejono market. Chociaż półki w sklepie są już praktycznie puste, nadal można w nim zobaczyć klientów, którzy przyszli zaopatrzyć się w promocyjne produkty. Co jest na promocji? W sklepie na klientów czekają m.in.: naczynia i akcesoria domowe z rabatem w wysokości 80 proc. ceny podstawowej talerze i kubki za 2 zł dziecięce ubranka, a konkretnie kompleciki składające się z t-shirtu i spodenek w cenie 10 zł klienci mogli...