Gwiazda "M jak miłość" zaliczyła wpadkę podczas kiszenia ogórków małosolnych. Internauci nie mieli litości
GettyImages/AKPA
Newsy

Gwiazda „M jak miłość" zaliczyła wpadkę podczas kiszenia ogórków małosolnych. Internauci nie mieli litości

Małgorzata Pieczyńska raczej nie spodziewała się takich reakcji, gdy wrzucała swój filmik do sieci. Aktorka pochwaliła się, w jaki sposób kisi ogórki na zimę. Jednak wielu komentujących wyraziło się raczej krytycznie na temat jej przetworów.

Wydawałoby się, że temat ogórków kiszonych raczej łączy Polaków, a nie dzieli. W końcu to nasza narodowa przekąska i w prawie każdym domu znajdzie się choć jeden słoik z kiszonymi ogórkami.

Okazuje się, że ten temat budzi jednak ogromne emocje. Znana choćby z serialu „M jak miłość” aktorka Małgorzata Pieczyńska pokazała na swoim profilu na Instagramie, jak kisi swoje ogórki. Nie wszystkim spodobało się to, co zobaczyli na filmie. 

Gorąca dyskusja wokół małosolnych Małgorzaty Pieczyńskiej

Znana z wielu ról filmowych i serialowych Pieczyńska już od 10 lat występuje w roli Aleksandry w popularnym serialu „M jak miłość”. Choć aktorka niedawno skończyła 63 lata, wydaje się, że czas zatrzymał się dla niej w miejscu.

Na filmach publikowanych przez Małgorzatę Pieczyńską na Instagramie można podziwiać, jak prezentuje trudne pozycje jogi. Jednak sport to nie jedyne hobby aktorki - latem dzieli się też swoimi przepisami na różne przetwory, w tym z ogórków. To właśnie przepis na ogórki małosolne i kiszone spotkał się z krytyką ze strony fanów aktorki. 

Zobacz także
Ogórki kiście tylko i wyłącznie o tej porze. Inaczej zmarnujecie tylko składniki i swój czas

Ogórki kiście tylko i wyłącznie o tej porze. Inaczej zmarnujecie składniki i swój czas

Nigdy nie zalewajcie ogórków kiszonych taką wodą. Mogą stać się bezwartościowe 

Nigdy nie zalewajcie ogórków kiszonych taką wodą. Mogą stać się bezwartościowe 

Co tak wzburzyło internautów?

Na filmie Pieczyńska tłumaczy, jak robi swoje ogórki kiszone na zimę. Przepis jest prosty i bardzo klasyczny, ale jedna rzecz zwróciła uwagę internautów. Po tym, jak przyprawy i ogórki znajdą się już w słoikach, Pieczyńska zalewa je zimną wodą z solą i odstawia na 3 dni.

Ale to nie koniec - później, by z małosolnych uzyskać ogórki kiszone, aktorka całą wodę z ogórków wylewa do garnka, zagotowuje i ponownie wlewa do słoików. Właśnie taka praktyka oburzyła niektórych internautów i koneserów ogórków kiszonych (pisownia oryginalna):

– Przecież to już nie są ogórki kiszone tylko pasteryzowane, wszystko co cenne zostaje zabite przez gotowanie tej zalewy. Może i domowe ale wystarczy zalać gorącą wodą z solą kamienna niejodowaną

– Co? Gotować kiszone ogórki?

– Woda gorąca zabije to co najcenniejsze w kiszonkach - zauważyli internauci.

Jak widać, nawet tak wdzięczny temat jak ogórki kiszone może dzielić - zwłaszcza w internecie.