Nie ma co ukrywać, że potrawy polskiej kuchni są bardzo aromatyczne - zwłaszcza w fazie przygotowywania. Zapach gotującej się lub smażonej kapusty jest bardzo intensywny i nie każdemu odpowiada. Jeśli macie dość wietrzenia całego mieszkania za każdym razem, gdy robicie dania z kapustą w roli głównej, wypróbujcie nasz patent, który pozwoli wam ograniczyć ten problem. 

Jak usunąć brzydki zapach kapusty podczas gotowania?

Metodą na zmniejszenie intensywności zapachu kapusty jest dodanie do garnka lub na patelnię kromki chleba - najlepiej razowego. Ten sposób najlepiej się sprawdza w przypadku takich potraw jak bigos czy kapusta zasmażana, gdy trzeba gotować ją długo. Po prostu włóżcie do garnka jedną grubą, czerstwą kromkę chleba razowego. Brzydki zapach wsiąknie w niego jak w gąbkę.

A jeżeli w mieszkaniu już brzydko pachnie kapustą, weźcie niewielką patelnię, rozgrzejcie i wsypcie na nią kilka łyżek kawy mielonej. Po podgrzaniu, jej piękny zapach szybko zneutralizuje aromat kapusty. 

Zobacz także:

Skoro już wiecie, jak zrobić kapustę bez nieznośnego smrodku unoszącego się w mieszkaniu, wypróbujcie nasz prosty przepis na kiszoną kapustę zasmażaną. 

Przepis na kiszoną kapustę zasmażaną na szybko

Do przygotowania szybkiej kapusty zasmażanej będziecie potrzebowali składników z poniższej listy:

Składniki:

  • 1 kilogram kiszonej kapusty

  • 1 duża cebula

  • 3 łyżki oleju

  • 1 łyżka miodu 

  • pół łyżeczki soli

  • 3 ziarna ziela angielskiego

  • 1 liść laurowy

  • kilka ziarenek czarnego pieprzu

Dodatkowo, do zasmażki potrzebujecie 1 dużej łyżki masła i 2 łyżek mąki. 

Przygotowanie:

  1. Przełóżcie kapustę kiszoną na sito i odciśnijcie z soku. Oczywiście go nie wylewajcie - sok z kiszonej kapusty doskonale działa na trawienie i odporność.

  2. Następnie na desce do krojenia posiekajcie kapustę ostrym nożem, a cebulę pokrójcie drobno w kostkę.

  3. Włóżcie kapustę wraz z połową pokrojonej cebuli do garnka i zalejcie wrzątkiem. Cała kapusta powinna znaleźć się pod wodą. 

  4. Dodajcie sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy i miód. Wymieszajcie. 

  5. Zagotujcie, a następnie zmniejszcie ogień i gotujcie około 45 minut do momentu, aż kapusta zmięknie.

  6. Resztę cebuli podsmażcie na oleju. Kiedy już się zeszkli i zarumieni, dodajcie masło i mąkę. Wymieszajcie.

  7. Kiedy zasmażka się ozłoci, wlejcie do niej kilka łyżek gorącej wody z gotującej się kapusty. Wymieszajcie energicznie, a następnie wlejcie zasmażkę do garnka z kapustą. 

  8. Doprawcie solą i pieprzem. Smacznego!