GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy

GIS wycofuje pastę na kanapki. Odkryto w niej… obce ciało

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał pastę na kanapki z jednego ze sklepów. Sprawdźcie czy nie macie jej przypadkiem w kuchni.

Główny Inspektorat Sanitarny regularnie poddaje kontroli różne produkty i zdarza się, że wykrywa w nich groźne niemile widziane dodatki. Tak też było w przypadku pasty na kanapki o smaku migdałów, którą mogliście kupić na stoisku z jedzeniem w sieci sklepów Rossmann.

Magda Gessler odpowiada na pytania

GIS wycofuje pastę migdałową na kanapki

GIS poinformował o wycofaniu popularnej pasty kanapkowej, którą sprzedawano w drogeriach Rossmann. W paście tej odkryto obce ciało:

- Wewnątrz badanego produktu stwierdzono obecność ciał obcych – ostrych, sprężystych kawałków tworzywa sztucznego o wielkości około 0,5 - 1 cm. W związku z tym spożycie produktu może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia jamy ustnej lub przełyku - podano w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także
Dziecko zmarło po zatruciu ciastkiem znalezionym w ogrodzie. To sprawka sąsiada

Dziecko zmarło po zatruciu ciastkiem znalezionym w ogrodzie. To sprawka sąsiada

Kroicie ser w ten sposób? Lepiej przestańcie i wyeliminujcie ryzyko groźnego zatrucia

Kroicie ser w ten sposób? Lepiej przestańcie i wyeliminujcie ryzyko groźnego zatrucia

Szczegóły dotyczące wycofanego produktu:

  • Nazwa produktu: ALMOND BUTTER pasta migdałowa Planta, 180 g
  • Kod kreskowy: 5902283002182
  • Numer partii: KPM 180g/2021 10 06
  • Data minimalnej trwałości: 04.2023
  • Wyprodukowano w UE dla: Słodkie Hawo Loper Poland Paweł Filip Pisarzewski, ul. Łąkowa 18, 05-092 Łomianki
  • Dystrybutor: Rossmann SDP Sp. z o.o. ul. św. Teresy 109 91-222 Łódź

Proces wycofywania produktu

Produkt został już wycofany ze wszystkich sklepów Rossmann na terenie kraju. Cały proces jest monitorowany przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej:

- Firma Słodkie Hawo Loper Poland poinformowała, że produkt trafił do sieci sklepów Rossmann. Wszystkie sklepy są powiadomione o zaistniałym zagrożeniu. Jest on wycofywany ze sklepów, prawdopodobnie nie znajduje się już w obrocie - donosi GIS. 

Nie jedzcie tej pasty

Kupiliście w Rossmanie tę pastę? Nie jedzcie jej – tylko od razu zwróćcie ją do sklepu. Spożycie takiej pasty może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ może uszkodzić wasze narządy wewnętrzne – jamę ustną, przełyk oraz żołądek, gdy pokarm już do niego trafi:

- Firma zadeklarowała, że w dniu 30.03.2022r. na stronie internetowej firmy ROSSMANN oraz przy kasach w drogeriach zamieszczono informację skierowaną do klientów o trwającym procesie wycofywania produktu z obrotu i możliwości jego zwrotu - informuje klientów GIS.

Źródło: GIS

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje ze sprzedaży popularne chipsy. Jeżeli macie je w domu, to wyrzućcie lub zwróćcie do sklepu
W ostatnim czasie coraz więcej tych słonych przekąsek zostaje wycofanych ze sprzedaży. Tym razem ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego objęło popularne chipsy sprzedawane w Rossmannie. 

GIS został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Snack Food Poco Loco wycofaniu chipsów kukurydzianych, które można kupić w drogeriach Rossmann. Przyczyną takiej decyzji jest stwierdzenie wysokiej zawartości alkaloidów tropanowych w surowcu użytym do ich produkcji.   Czym są alkaloidy tropanowe?  Alkaloidy tropanowe to substancje naturalnie wytwarzane przez niektóre rośliny. Występują dość powszechnie i są trudne do usunięcia, więc bardzo często dochodzi do zanieczyszczenia nimi produktów na bazie zbóż. W dużych dawkach mogą być niestety toksyczne.  Spożycie zanieczyszczonych nimi produktów jest niewskazane i stanowi poważne ryzyko dla zdrowia. Zatem jeżeli macie w domu wycofane chipsy - wyrzućcie je lub zwróćcie do sklepu.  Których produktów dotyczy ostrzeżenie GIS?  Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Paprika 125 g  Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., adres: ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź  Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH   Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678559 Nazwa produktu: enerBiO Tortilla Chips Meersalz 125 g  Dystrybutor w Polsce: Rossmann SDP Sp. z o.o., adres: ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź  Wyprodukowano dla: Dirk Rossmann GmbH   Wycofaniu podlega produkt z kodem kreskowym (EAN) 4305615678641  Jakie działania zostały podjęte przez GIS i Rossmann?  Firma Rossmann SDP Sp. z o.o. poinformowała wszystkie swoje punkty sprzedaży o konieczności wycofania z obrotu kwestionowanych produktów bez względu na nr partii i datę minimalnej trwałości.  Zanieczyszczone chipsy wycofano również ze sprzedaży...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS ostrzega przed formaldehydem w talerzach. Pod żadnym pozorem z nich nie jedzcie
GIS ostrzega przed kolejnym produktem. To talerze, które można było kupić w popularnych sklepach ACTION. Migruje z nich niebezpieczny dla zdrowia związek chemiczny. 

Państwowa Inspekcja Sanitarna stwierdziła przekroczenie dozwolonego limitu migracji formaldehydu z talerzy z melaminy. Produkt obecnie jest wycofywany ze sklepów. Sprawdźcie koniecznie, czy macie je w domu i pod żadnym pozorem z nich nie jedzcie.  Migracja formaldehydu jest zagrożeniem dla zdrowia  W komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego możecie przeczytać:  - Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta w zakresie narażenia na formaldehyd  Jak formaldehyd wpływa na zdrowie?  Formaldehyd to silny związek chemiczny o charakterystycznym zapachu. W znikomych ilościach jest tolerowany przez organizm ludzki. Jednak, gdy dozwolone wartości zostaną przekroczone, zaczyna być niebezpieczny dla zdrowia.  Ma działanie silnie podrażniające. Wpływa na spojówki oczu i śluzówki dróg oddechowych, a także kumuluje się w oskrzelach. Kontakt z nim może powodować wzmożony katar, a także suchość w gardle i uciążliwy kaszel. Może przyczyniać się również do uaktywnienia się astmy oskrzelowej.  Szczegóły wycofanego produktu Nazwa produktu: Talerz z melaminy w kolorze niebieskim  Podmiot odpowiedzialny za produkt: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS   Polski dystrybutor: ACTION POLAND Sp. z o. o. ul. Wojewódzka 10,  40-026 Katowice   Kod kreskowy: 8720573192279   Numer partii: 034914  Działania podjęte przez GIS i przedsiębiorcę  Dystrybutor w Polsce, firma Action Poland Sp. z o.o. jest zobowiązana do przekazania informacji do sklepów o potrzebie natychmiastowego...

Obostrzenia przedłużone. Kiedy zostaną otwarte restauracje i galerie handlowe?
Newsy
W tych burakach może być szkło. Nie kupujcie, nie jedzcie, sprawdźcie czy macie w domu
Kupowaliście ostatnio pasteryzowane buraczki w wiórkach? Sprawdźcie partię produkcyjną i jeśli pokryje się z tą umieszczoną w komunikacie GIS, w żadnym wypadku ich nie jedzcie.

Szkło w słoikach z przetworami, to bardzo niebezpieczna niespodzianka, która można czasem znaleźć w jedzeniu. W przypadku odkrycia szkła nie należy wyjmować fragmentów, tylko wyrzucić cały słoik, a sprawę zgłosić do sprzedawcy, producenta lub instytucji zajmującejh się kontrolą jakości żywności sprzedawanej w sklepach. Tak się stało w przypadku wiórków buraczanych firmy „Victus” Buraczki pasteryzowane „Vickus” wycofane ze sprzedaży W tym przypadku to klienci zaalarmowali, że w słoikach z burakami znajdują się fragmenty szkła. Główny Inspektor Sanitarny podjął działania wycofania produktu z rynku i monitoruje proces wycofywania prowadzony przez producenta. Na oficjalnej stronie GIS możecie przeczytać: - Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że w związku ze skargą konsumenta na obecność fragmentów szkła w produkcie pn. Buraczki pasteryzowane wiórki, firma VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. j. postanowiła wycofać partię produktu określoną poniżej. Jakiego produktu dotyczy ostrzeżenie o niebezpiecznej żywności? Szczegóły produktu wycofywanego ze sprzedaży: Nazwa produktu: Buraczki pasteryzowane wiórki á 420 g Numer partii: 25.08.2022/A Data minimalnej trwałości: 25.08.2022 Producent: VICTUS Mielczarek i Kowalska Sp. J. 98-355 Działoszyn, ul. Sadowska 10 Podjęcie działania producenta i zalecenia dla klientów Firma Victus Mielczarek i Kowalska Sp. j. poinformowała już swoich odbiorców o konieczności wycofania ze sklepów wskazanej partii towaru. Jednocześnie Główny Inspektor Sanitarny monitoruje sposób przeprowadzenie tego procesu. GISzalecił klientom, żeby nie spożywali kupionego produktu: - Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. Dlaczego nie należy...

GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy
GIS wycofuje popularne mięso. Lepiej go nie jedzcie. Odkryto w nim salmonellę
Kupowaliście ostatnio mięso na hamburgery? Sprawdźcie czy nie macie w swoim domu skażonej partii.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje z obrotu mięso hamburgerowe. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie. Jest skażone salmonellą. GIS wycofuje popularne mięso Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem mięsa hamburgerowego: - W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w określonej poniżej partii produktu „Hamburger drobiowy classic” marka Morliny, 250 g, wykryto bakterie Salmonella Enteritidis. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego - poinformowano. Szczegóły dotyczące produktu: Nazwa produktu: „Hamburger drobiowy classic”, 250 g Numer partii: 6350221255 Należy spożyć do: 06.04.2022 Producent: Animex Foods Sp. z o. o. ul. T. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa, Oddział w Opolu, 45-410 Opole, ul. Drobiarska 4, WNI 16610501 Proces wycofywania mięsa Państwowa Inspekcja Sanitarna przekazała informację o stwierdzonej niezgodności Inspekcję Weterynaryjną w Opolu. Ta od razu rozpoczęła postępowanie wyjaśniające w zakładzie produkcyjnym. Mięso zostało już wycofane ze wszystkich sklepów do których trafiło. Jeśli kupiliście je, pod żadnym pozorem go nie jedzcie, ponieważ jego spożycie może być groźne dla zdrowia. Czym może grozić jedzenie pożywienia skażonego salmonellą? Produkty zakażone bakteriami salmonelli nie mogą być spożywane na surowo, ponieważ stanowi to ryzyko wystąpienia salmonellozy, choroby, której przebieg może mieć różne nasilenie - od lekkiego, do zagrażającego życiu. Pierwsze objawy zarażenia się salmonellą, pojawiają się po około 10-48 godzinach od styczności ze skażonym produktem. Wówczas: wytwarza się reakcja zapalna w jelicie bakterie z tej części ciała mogą swobodnie przemieścić się do innych...