Te przyprawy zostały skażone tlenkiem etylenu i trzeba je wyrzucić jak najszybciej. Macie je w domu?
Newsy

GIS ostrzega: nie używajcie tego oleju. Jest niebezpieczny dla zdrowia. Szybko go wyrzućcie

Ze sklepów po komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego wycofywany jest pewien olej. Jak się okazuje jego spożycie jest niebezpieczne dla zdrowia, dlatego jeśli posiadacie go w swojej szafce, natychmiast go się pozbądźcie.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 15, 2021

Wszystkie artykuły spożywcze trafiające na półki sklepowe są pod stałym nadzorem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dzięki temu konsumenci mogą być pewni iż produkty są dobrej jakości, a także bezpieczne dla zdrowia i życia. To ważny aspekt w całym działaniu. 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Trefne produkty wycofywane przez GIS

Niekiedy zdarza się jednak iż w sprzedaży pojawiają się artykuły spożywcze nie będące zgodnymi z aktualnie obowiązującymi zasadami, czyli przekraczają dozwolone normy bądź w swoim składzie mają niepożądane substancje. Nad taką sprzedażą nieustannie czuwa Główny Inspektorat Sanitarny. Wówczas dany produkt bądź cała seria jest wycofywana ze sklepowych półek. Takie działanie ma na celu ochronę społeczności przed niepożądanymi skutkami.

Nowy komunikat GIS 

Ostatnia kontrola i analiza Głównego Inspektoratu Sanitarnego wykazała iż w sprzedaży znalazł się niebezpieczny dla zdrowia oraz życia olej z nasion gorczycy. Dany produkt został natychmiastowo wycofany ze sprzedaży, zaś osoby posiadające ten artykuł w swoich zapasach są proszone o pozbycie się go w jak najszybszym czasie. 

Zobacz także

Szkodliwy olej z nasion gorczycy

Jak wynika z przeprowadzonych badań przez Państwową Inspekcję Sanitarną, w składzie oleju z nasion gorczycy wykryto przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kwasu erukowego. Taka dawka jest niebezpieczna dla zdrowia człowieka, dlatego też GIS podjął szybkie działania i wycofał dany produkt ze sklepów. 

Niebezpieczny produkt 

Szkodliwy produkt został wycofany z bieżącej sprzedaży, aczkolwiek osoby posiadające go w domowych zapasach nie powinny go spożywać, a wyrzucić. Chodzi o artykuł o konkretnych danych:

  • Nazwa produktu: Olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100% 250 ml
  • Wyprodukowano dla- FSF Olej Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 15, 40-020 Katowice
  • Numer partii- MUMD28052
  • Data minimalnej trwałości: 02.10.2021
  • Kraj pochodzenia: Węgry. 

Jeśli zakupiliście taki produkt w ostatnim czasie, koniecznie sprawdźcie powyższe szczegóły na opakowaniu.

Czytaj także:

Komentarze