kolacja z Gessler kosztowała 50 tysięcy
ons
Newsy

Gessler w czołówce plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku 2020. Wszystko przez jej kontrowersyjną wypowiedź o cebuli

Co roku plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku wyłania najbardziej niedorzeczne wypowiedzi celebrytów. Magda Gessler została wyróżniona!
Katarzyna Wyborska
styczeń 14, 2021

Magda Gessler znana jest z dużej pewności siebie i kontrowersyjnych wypowiedzi. Jednak to, co niedawno powiedziała tak rozbawiło internautów, że restauratorka została nominowana do corocznego plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku. Jesteście ciekawi, czym sobie zasłużyła na wyróżnienie?

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Biologiczna Bzdura Roku

Organizowany co roku plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku wyróżnia kontrowersyjne wypowiedzi celebrytów, polityków i innych znanych osób związane z biologią – a dokładniej stojące kompletnie w sprzeczności z tą nauką. Głosować można na stronie internetowej plebiscytu i każdy chętny jest uprawniony do oddania głosu. W 2020 roku w plebiscycie znalazło się 12 wypowiedzi, w tym między innymi:

Na przeziębienie okład ze smalca [gęsiego]. Jest skuteczny na kaszel i przeziębienie

 Anna Lewandowska

Na wirusy nie da się robić szczepionek

Publicysta Marcin Rola

Absolutnym zwycięzcą jest Kaja Godek, która wygrała plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku 2020 dzięki tym słowom:

Nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna]

Błyskotliwa wypowiedź Magdy Gessler

W plebiscycie znalazła się także znana restauratorka Magda Gessler. Gwiazda „Kuchennych Rewolucji” zabłysnęła stwierdzeniem, jakoby cebula była w stanie wyłapać wirusy i inne niebezpieczne bakterie czy pierwiastki z powietrza. Co więcej, Magda stwierdziła, że już na początku XX wieku zaobserwowano pod mikroskopem wirusy „przyklejone” do cebuli.

To  nie zart .. poczytajcie uważnie !!! To działa ja mam cebule przekorna na pol wbijamy w nią na widelec posypujemy gruba solą ... starczy na cały  dzień ..  jest b szkodliwa pod koniec dnia nie należy jej jesc w żadnej formie tylko wyrzucić dobrze zamknięto w foliowa torebkę wazne jest zbiorowiskiem wszystkich świństw które latały w powietrzu .. nasza Polska jest dobra do tego celu b b ostra ...(…) W 1919 roku, kiedy epidemia grypy zabiła 40 milionów ludzi na świecie, w USA był lekarz, który odwiedzał  farmerów, aby im pomagać. Wielu z nich niestety zaraziło się chorobą i umarło. Ale gdy ten lekarz zaszedł do domu jednego z nich i ku  jego zaskoczenia cała rodzina była zdrowa. Okazało się, że jego żona umieściła nieobraną cebulę w różnych pokojach w domu. Galen nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał i poprosił o obejrzenie jednej z cebul, pod mikroskopem. W rezultacie odkrył, że wirusy grypy są przyklejone do cebuli,  i to uratowało tę rodzinę.

Źródło: @magdagessler.official/Facebook

Tą wypowiedzą Magda Gessler zdobyła szóste miejsce w plebiscycie. Zasłużenie?

Komentarze
ile zarabiają księża
AdobeStock
Newsy Wielu Polakom przez pandemię brakuje na zakupy. Tymczasem zarobki księży zwalają z nóg. Ile zarabiają duchowni?
Katarzyna Wyborska
styczeń 14, 2021

Stare przysłowie mówi: „Kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie”. Lata mijają, a ono wciąż jest aktualne! W trakcie pandemii koronawirusa, przedsiębiorstwa ratując się przed bankructwem, obniżają pracownikom pensję, zwalniają część załogi lub całkowicie się zamykają przez brak przychodów. Najmocniej odczuwa to branża hotelarska i fitness, które przez obostrzenia nie mogą funkcjonować. A wiele wskazuje na to, że przez dłuższy czas ta sytuacja się nie zmieni. Co innego księża! Niezależnie od tego w jakim stanie jest gospodarka kraju, duchowni mogą cały czas liczyć na dobre pensje. Nie muszą też martwić się emeryturami, ponieważ państwo dopłaca 80% ich składki na ZUS. Poznajcie zarobki księży! Ile zarabia ksiądz? Choć ścieżka duchowieństwa polega na służbie Bogu, to każdy wie, że akurat ten pracodawca nie jest w stanie wypłacać pensji. A księża też muszą mieć za co żyć. Większość z nich jednak niechętnie przyznaje się do swoich zarobków, często z jednej prostej przyczyny – wielu księży zarabia całkiem nieźle i być może nie chcą, by ich wierni się o tym dowiedzieli. Zwłaszcza księża w miastach nie mogą narzekać. Średnie zarobki wikarego z miejskiej parafii to 6 tysięcy złotych, a proboszcza aż 10 tysięcy! Kwoty te są następnie opodatkowane przez kościół i państwo, jednak wciąż są to imponujące liczby. Dochodzą do tego koszty różnych usług oferowanych przez kościół, które w teorii nie powinny być odpłatne, ale w rzeczywistości składają się na wynagrodzenia księży i utrzymanie budynków parafii. Część wikarych poza pensją otrzymywaną od kurii, może też liczyć na wypłatę od skarbu państwa z tytułu uczenia religii w szkole. Na czym zarabiają księża? Intencje mszalne – średnio 70 tysięcy złotych rocznie. Chrzty –...

Przeczytaj