Genialny trik na przechowywanie ogórków. Zróbcie tak, a długo będą świeże
Adobe Stock
Newsy

Genialny trik na przechowywanie ogórków. Zróbcie tak, a długo będą świeże

Wiosna i lato to sezon przepysznych owoców oraz warzyw. Po upływie tego okresu, niestety nie są już tak smaczne. Aby zachować ich świeżość na dłużej, wystarczy zastosować jeden trik.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 20, 2021

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, w sklepach i na targach zaczynają pojawiać się pierwsze sezonowe zbiory. To jeden z lepszych okresów w roku, kiedy można cieszyć się smacznymi, świeżymi owocami oraz warzywami. Są one świetnym uzupełnieniem tradycyjnych potraw. 

Jednym z najpopularniejszych oraz najczęściej wykorzystywanych warzyw w kuchni są ogórki. Stanowią idealny dodatek do kanapek i innych dań. Wiele gospodyń domowych przygotowuje z nich również przetwory na zimę. My podpowiadamy, jak przechowywać ogórki w lodówce, by jak najdłużej były świeże i jakie weki można zrobić z tego warzywa.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Patent na świeże ogórki 

Zebrane ogórki ze zbiorów są pyszne w smaku, ale szybko tracą świeżość. Jeśli chcecie cieszyć się ich aromatem przez dłuższy czas, zastosujcie prosty trik. Świeże warzywa szczelnie otoczcie ręcznikiem papierowym, tak by były całkowicie przykryte, a następnie owińcie je folią spożywczą. Tak zabezpieczone ogórki trzymajcie w lodówce, dzięki temu dłużej zachowają swój smak oraz świeżość. 

Zobacz także

Przetwory z ogórków

Ogórki są też wdzięcznym warzywem do wekowania, a możliwości ich przetwarzania jest wiele. Możecie z nich zrobić:

Możecie nawet zrobić kruche i smaczne ogórki kiszone bez wody!

Właściwości zdrowotne ogórków 

A dlaczego warto jeść świeże ogórki i robić z nich przetwory? W stu gramach mają jedynie 12 kilokalorii, nadają się więc świetnie dla osób dbających o linię. Ogórki zawierają witaminy A, C, E, K oraz mikroelementy: wapń, żelazo, potas, fosfor i cynk. Co więcej, ogórki działają oczyszczająco, pomagają w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu i ułatwiają odchudzanie. 

Czytaj także:

Komentarze