Francuska restauracja La Maison de la Poutine w ogniu krytyki. Co wspólnego ma Putin z Poutine?
ONS.pl/Pixabay
Newsy

Francuska restauracja „La Maison de la Poutine" w ogniu krytyki. Co wspólnego ma Putin z la poutine?

Lokal każdego dnia walczy z ogromną falą hejtu. Czy aby jednak na pewno słusznie?

Wojna, którą Władimir Putin rozpętał na Ukrainie sprawiła, że prezydent Rosji jest obecnie jedną z najbardziej znienawidzonych osób nie tylko w tym kraju, ale i na całym świecie. Restauracje i sklepy spożywcze bojkotują od jakiegoś czasu wszystko, co rosyjskie. Wycofują wyprodukowane w tym kraju produkty, a nawet zmieniają nazwy popularnych dań.

Z ostrą falą krytyki spotkała się ostatnio francuska restauracja „La Maison de la Poutine", która ma w swojej nazwie słowo kojarzące się z postacią Putina. Czy jednak aby na pewno stało się to słusznie?

Francuska restauracja „La Maison de la Poutine" krytykowana za nazwę

Jedna z francuskich restauracji - „La Maison de la Poutine", padła ostatnio ofiarą hejtu za to, że w jej nazwie widnieje słowo „poutine". Internauci byli pewni, że restauracja ta została nazwana na cześć Putina. Właściciele lokalu wyprowadzili ich jednak z błędu wyjaśniając, że nazwa ta odnosi się do serwowanego dania z Quebecu a nie do prezydenta Rosji.

Przyznają, że w ostatnim czasie spotkali się z prawdziwym atakiem nienawiści a nawet gróźb ze strony internautów, którzy myśleli, że nazwa restauracji to nic innego jak „Dom Putina", mimo iż w rzeczywistości jest to „Dom Poutine".

Jeden z pracowników „La Maison de la Poutine" w Tuluzie powiedział, że każdego dnia odbiera „trzy lub cztery telefony od ludzi, którzy twierdzą, że to wstyd pracować dla państwa rosyjskiego i otrzymywać dotacje od Putina".

Dodał, że niektórzy ludzie „wykrzykują obelgi”, gdy przechodzą obok, a pracownicy obawiają się, że te zachowania mogą przerodzić się w wandalizm lub przemoc.

 

Zobacz także
Chcecie wesprzeć firmy ukraińskie? Wiele z nich to marki spożywcze

Chcecie wesprzeć firmy ukraińskie, by wesprzeć tamtejszą gospodarkę? Wiele z nich to marki spożywcze

Pieką chleb dla ochotników Obrony Terytorialnej Ukrainy narżając życie: "Tutaj zaczyna się historia cudów".

Zakonnicy pieką chleb dla walczących Ukraińców narażając życie: „Tutaj zaczyna się historia cudów”

Oficjalny apel właścicieli na Twitterze

Szefowie lokalu napisali na Twitterze, że nie popierają działań prezydenta Rosji i trzymają stronę walczącej dzielnie o swoją niepodległość Ukrainy. Dodatkowo wyjaśnili, co tak naprawdę oznacza nieszczęsne słowo z nazwy knajpy:

- Nasze danie narodziło się w Quebecu w latach pięćdziesiątych a historie, które opowiadają o jego pochodzeniu, są liczne. Ale jedno jest pewne: poutine zostało stworzone przez kucharzy z pasją, którzy chcieli dawać radość i komfort swoim klientom. La Maison de la Poutine (fr. Dom Poutine - przyp. red.) od pierwszego dnia pracował nad utrwalaniem tych wartości i dziś udziela najszczerszego wsparcia narodowi ukraińskiemu, który odważnie walczy o swoją wolność przeciwko tyrańskiemu reżimowi rosyjskiemu – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Poutine - co to za danie? 

Poutine to popularna kanadyjska przekąska z prowincji Quebec, która składa się z frytek, charakterystycznego rodzaju sera i sosu pieczeniowego.

Potrawa wygląda tak:

Francuska restauracja La Maison de la Poutine w ogniu krytyki. Co wspólnego ma Putin z Poutine?
AdobeStock

Źródło: foodandwine.com

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA