Fit Dzik o życiu z wagą 200 kg : "to było pchanie w siebie jak w kosz na smieci. Miałem 100 lat". Teraz pomaga innym
Instagram/Fit Dzik
Newsy

Fit Dzik o życiu z wagą 200 kg: „To było pchanie w siebie jak w kosz na śmieci. Miałem 100 lat"

Najważniejsze to podjąć decyzje, a potem być konsekwentnym i wytrwałym. To dzięki temu Tomasz Łomnicki dziś z dumą nazywa siebie „Fit dzik” i tłumaczy, że dzik jest zwierzęciem, które nigdy się nie poddaje.

Co trzeba jeść, żeby ważyć ponad 200 kg i jak czuje się człowiek z tak dużą nadwagą? Lepiej nie sprawdzajcie tego na własnym ciele. Posłuchajcie Tomasz Łomnickiego, byłego leśnika, a obecnie trenera personalnego, który swoim doświadczeniem dzieli się z innymi.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak się czuje człowiek, który waży 200 kg?

W rozmowie z „7Nutrition" portalem właściciela marki suplementów Tomasz Łomnicki, czyli Fit Dzik opowiadał o czasie, gdy ważył ponad 200 kg:

- Wyobraź sobie 200 kg tłuszczu – powiedział na początku rozmowy.

- Moje odżywianie, jeśli można to było nazwać odżywianiem jakimkolwiek, to było pchanie w siebie jak w kosz na śmieci. Moje odżywianie było takie: napoje energetyczne, hot dogi, frytki.

Zobacz także
Tomasz Lis: „Zanim przeszedłem na dietę, byłem odrażający!”. Dziennikarz zdradził, jak schudł

Tomasz Lis: „Zanim przeszedłem na dietę, byłem odrażający!”. 55-letni dziennikarz zdradził, jak schudł

Jacek Wójcik z "Królowych życia" sporo schudł. Ale jak dalej będzie tak jadł, to szybko wróci do dawnej wagi

Jacek Wójcik z „Królowych życia” sporo schudł. Ale jak będzie tak jadł, to szybko wróci do dawnej wagi

Osoba o takiej tuszy, cierpiąca na otyłość olbrzymią, nie ma łatwego życia. Podstawowe, codzienne czynności wydają się wielkimi wyzwaniami. Cierpi na tym nie tylko samopoczucie, ale też zdrowie:

- Mając 31 – 32 lata uświadomiłem sobie, że mam… 100 lat.

- Nie mogłem wejść na pierwsze piętro po schodach, bo czułem się jakbym odbył maraton, o wiązaniu butów nie wspomnę, kupowałem buty na rzepy, bo nie było mowy o tym, żeby się nawet schylić.

- Wypycham to z pamięci, to były najgorsze lata mojego życia. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, wiecznie miałem jakieś infekcje uszne i cały czas byłem chory.

Kto wie jak potoczyłyby się losy leśnika Łomnickiego, gdyby któregoś dnia nie postanowił z tym skończyć.

Jak schudnąć 100 kg i już więcej nie przytyć?

Fit Dzik uderzał w poważne tony. Nic w tym dziwnego. Tak duża otyłość jest poważną chorobą:

- Być może już dzisiaj by mnie z wami nie było.

- Ale zrobiłem to dla swojej rodziny, dla córek przede wszystkim, zawsze było mi wstyd, bo dziewczynki chciały jeździć na basen, chciały wychodzić, chciały normalnego życia, żebym się z nimi bawił, pograł w piłkę, a niestety nie mogłem z nimi tego robić, bo po przejściu 3-4 metrów ja już byłem zajechany.

Najważniejsze było to, że pan Tomasz dojrzał wreszcie do tego, aby odmienić swoje życie. Zabrał się za to tak, jak zrobiłaby większość z was:

- Postanowiłem jechać na siłownię, kupić karnet i pierwszą dietę. Dietę kupiłem od fit celebryty internetowego, dieta to było kopiuj — wklej. Miała 1600 kalorii, gdzie byłem bardzo głodny. Wytrzymałem na niej dwa dni. Postanowiłem szkolić się sam.

Mężczyzna zaczął brać udział w szkoleniach dietetycznych, sam opracował dla siebie dietę. Został też zawodnikiem sportów walki, w jego życiu dużą rolą zaczęła odgrywać aktywność fizyczna. W ciągu roku schudł 100 kg.

Jednocześnie stał się autorytetem dla osób, które jak on kiedyś próbują schudnąć. Pomaga układając indywidualną dietą i programy ćwiczeń. Jak wielu ludziom już pomógł można zobaczyć na jego profilu na Facebooku.

Źródło: Instagram/Fitdzik, Youtube/7nutritoin, DDTVN

Fit Dzik ważył ponad 200 kg. Schudł połowę i teraz motywuje innych: byłem otyły, schorowany i zrezygnowany
Instagram / Fit Dzik Official
Newsy
Fit Dzik ważył ponad 200 kg. „Byłem otyły, schorowany i zrezygnowany”. Udało mu się zrzucić 108 kg
Nadmierne kilogramy, które towarzyszą od zawsze, też można zrzucić. Fit Dzik to udowodnił. Dziś jest innym człowiekiem, zmienił zawód, pomaga ludziom z nadwagą.

Tomasz Łomnicki znany jako Fit Dzik od dzieciństwa zmagał się z nadwagą. W najgorszym momencie ważył ponad 200 kg, choć sam przyznaje, że nie jest pewien czy nie więcej, bo kończyła się skala na wadze. Kilka lat temu jego życie całkowicie się zmieniło. Jak do tego doszło?  Kim jest Fit Dzik ? Jego przydomek jest nieprzypadkowy Dzik to zwierzę, które nigdy się nie poddaje. Nawet w największym bagnie idzie do przodu, nie zatrzymują go przeciwności. Tomasz Łomnicki uznał, że dzik będzie dla niego świetnym patronem. Tak powstał przydomek Fit Dzik. Tomasz Łomnicki pochodzi, z Ostrowa Wielkopolskiego.  Z wykształcenia jest leśnikiem. Dziś pracuje jako trener i zawodnik kickboxingu. W jego życiu wszystko zaczęło się zmieniać kilka lat temu. Najpierw pan Tomasz spotkał miłość swojego życia. To właśnie ona zmotywowało go do metamorfozy: - Kiedyś nie miałem nic, byłem facetem, który ważył 200 kilo i nie miał przed sobą perspektyw na lepsze życie. Byłem cieniem siebie samego... Wszystko zmieniło się jakieś dwa lata temu! W dniu, gdy poznałem swoją miłość życia! Nikt inny nie potrafił wyciągnąć mnie z dołka i kryzysu, w jakim się znalazłem. O swojej przemianie chętnie pisze w mediach społecznościowych: - Czy widzisz mój uśmiech na twarzy? Nie było go, gdy byłem otyły, schorowany i zrezygnowany... - Byłem kaleką na własne życzenie. A teraz jest mnie mniej o 108 kg. Przez pierwsze 6 miesięcy zrzuciłem 78 kg. Przechodziłem przez różne etapy redukcji i masy. 28 czerwca 2018 przeszedłem zabieg usuwania skóry. - Teraz robię rzeczy, o których mogłem kiedyś pomarzyć. - Kiedyś ważne było, żeby dobrze zjeść i zrelaksować się przy butelce whisky. Teraz zdrowa micha i trening.        ...

Ważyła 130 kg i ledwo się poruszała. Dzięki popularnej diecie schudła 50 kg i dziś biega w maratonach
Instagram/ashleymcfitterson
Newsy
Ważyła 130 kg i ledwo się poruszała. Dzięki popularnej diecie schudła 50 kg i dziś biega w maratonach
Schudnąć 50 kilogramów i zacząć biegać w maratonach? To wyzwanie przed którym stanęła Ashley McFitterson. Poznajcie jej niezwykłą metamorfozę.

Ashley McFiitterson od zawsze miała problemy z nadwagą. W najgorszym momencie swojego życia, kobieta ważyła ponad 130 kilogramów. Pewnego dnia postanowiła wziąć się za siebie i schudnąć. Jak tego dokonała? Niezwykła przemiana Ashley McFitterson Ashley McFitterson przez większość swojego życia walczyła z ponadprogramowymi kilogramami. Ważąc ponad 130 kilogramów, z trudem mogła chodzić i zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Kiedy lekarze zdiagnozowali u niej stan przedcukrzycowy oraz hipoglikemię, kobieta postanowiła się za siebie wziąć i przeszła na popularną dietę. Mowa o diecie ketogenicznej.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Ashley (@ashleymcfitterson) Co jadła Ashley, że tak schudła? Ashley postanowiła przejść na dietę ketogeniczną. Co to oznacza w praktyce? Sprawdźcie jak działa ta dość kontrowersyjna taktyka żywieniowa: McFitterson: radykalnie ograniczyła spożywanie węglowodanów przerzuciła się na zdrowsze źródła tłuszczu oraz białka wyeliminowała czerwone mięso na rzecz białego włączyła do diety jajka awokado         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Ashley (@ashleymcfitterson) Ashley już po kilku miesiącach znacząco schudła i zaczęła się o wiele lepiej czuć: - W ciągu miesiąca od...

''Na szali leżało moje zdrowie". Andrzej Grabowski opowiada o swojej przemianie
ONS
Newsy
Andrzej Grabowski zrzucił 40 kg dzięki diecie, o której śpiewał Młynarski. Teraz pomaga innym
Problem nadmiernej wagi, to narastający problem społeczny. Coraz więcej Polaków ma nadwagę lub już jest otyła. Oto co aktor, cierpiący kiedyś na otyłość olbrzymią, proponuje rodakom.

Gdy pojawił się na planie ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, zaszokował wszystkich swoją przemianą. Aktor, znany z roli Ferdka w serialu „Świat według Kiepskich”, zrzucił 42 kilogramy. Od tamtej pory trzyma się poprzednich postanowień i utrzymuje niższą wagę. Było mnie za dużo, zacząłem tracić nad tym kontrolę. Tak zaczyna swój apel do wszystkich tych, którzy mają nadwagę i chcieliby coś z tym zrobić. Kampania społeczna pod patronatem Rzecznika Praw Pacjenta Dziś popularny aktor teatralny i filmowy przyłącza się do kampanii na rzecz leczenia otyłości „W Nowym Kształcie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Instytut Człowieka Świadomego. Kampania skierowana jest do osób zmagających się z otyłością, a jej celem jest zachęcenie do leczenia i starań o odzyskanie normalnej wagi . Andrzej Grabowski wraz z ambasadorami kampanii, pokazuje jak zmiana wagi wpływa na odzyskanie chęci życia, poprawę komfortu życia i powrót do aktywności, z których nadmierna waga wyklucza. Co się stało, że odważyłem się na życie w nowym kształcie? Na szali leżało moje zdrowie, a ja, może to głupie, chciałem żyć pełnią życia. Cieszyć się każdym dniem i być z siebie dumnym. Tak jak oni. Tu pokazuje na ambasadorów, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami. Moje ciało jest lżejsze o 150 kostek masła (Dorota, ambasadorka akcji – 29 kg). Kiedyś miałem 6XL, teraz mam 2XL, jest to różnica straszna (Paweł, -67 kg). W końcu mogę robić to, co zawsze chciałem, a nie mogłem, bo mnie ograniczała tusza (Piotr –55 kg). Ja, lubię takie pytanie czy żałujesz, że to zrobiłaś? Tak, żałuję, że tak późno (Ania – 79 kg).        ...

Jak schudł Tomasz Karolak?
ONS.pl
Newsy
Tomasz Karolak po zrzuceniu 12 kg: „Chyba wróciłem do siebie sprzed lat”. Jak on to zrobił?
Jak wielu innych celebrytów Tomasz Karolak także pragnął pożegnać się z nadwagą. Nie udawało mu się to do czasu, gdy do zmiany trybu życia zmusiła go choroba.

Aktor dobrze znany z serialu „Rodzinka.pl” czy popularnych komedii romantycznych takich jak „Listy do M.” czy „Planeta singli”, przez ostatnie lat podjął kilka prób zrzucenia dodatkowych kilogramów. Był na diecie bezglutenowej, próbował diety pudełkowej, a nawet zaczynał ćwiczyć. Jednak zawsze, po przedwczesnej radości spowodowanej spadająca wagą, odzyskiwał ją z powrotem. Co się stało, że wreszcie przełamał złą passę i schudł ponad 12 kg i jak udaje mu się utrzymać nową wagę? Zdrowie to najlepsza siła napędowa do dbania o prawidłową dietę W 2017 roku nastąpił przełom w walce Karolaka o szczupłą sylwetkę. Zapalenie wyrostka, które skończyło się niebezpiecznym zapaleniem otrzewnej spowodowały, że 50-latek musiał przejść na restrykcyjną dietę, a do tego utrzymywać ją przez minimum pół roku. Już to wystarczyło, żeby kilogramy zaczęły szybko spadać. Opowiadał o tym w rozmowie z „Super Expressem”: - Jestem na diecie od trzech miesięcy, a w związku z tym, że wyrostek mi się rozlał i było zapalenie otrzewnej, muszę być pół roku na diecie. Waga mi spada, ale to akurat dobrze. Ambitny serialowy Ludwik Boski nie poprzestał jednak na samej diecie. Chcąc zwiększyć efekt i utrwalić skutki metamorfozy zaczął także trenować. Tak mówił o tym czasie w wywiadzie dla Jastrząb Post: - Trenuję w sali, więc nie ma problemu z zimą. Ale to też jest tak, że ta zima jest pracowita. Mam sporo aktywności zawodowych i duże tej energii ze mnie wypływa. - Naprawdę żyję jak każdy człowiek, nie dbam specjalnie o swoją obecnie sylwetkę. Natomiast uważam, że trzeba trenować. - Ja chyba wróciłem do siebie sprzed lat. Ja taki po prostu byłem i taki jestem. Przede mną są nowe wyzwania zawodowe i dobrze mi z tą...