GIS wycofuje olej, który zawiera niedozwolony ekstrakt. Nie spożywajcie go
Newsy

Ferrero wycofuje z Polski kilka partii jajek Kinder i innych produktów. Mogły być skażone salmonellą

Zwróćcie uwagę, czy nie macie ich w swoim domu. Te słodycze mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Nie podawajcie ich swoim dzieciom czy wnukom.

Koncern Ferrero wycofuje z polskiego rynku kilka partii słodyczy. Sprawdźcie czy ostatnio ich przypadkiem nie kupiliście.

Ferrero wycofuje z Polski słodycze

Firma Ferrero ostrzega przed produktami skażonymi salmonellą. W oficjalnym komunikacie poinformowano o wycofaniu z Polski kilku popularnych produktów, m.in. uwielbianych przez dzieci Kinder jajek. Produkty wyprodukowano w Belgii.

W ostatnim czasie pojawiło się kilka zgłoszeń dotyczących przypadków salmonelli. W związku z tym Ferrero poinformowało, że współpracuje z europejskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem żywności i postanowiło wycofać kilka partii swoich produktów:

- Pomimo że w żadnym z produktów Kinder wprowadzonych na rynek nie wykryto salmonelli, a do Ferrero nie wpłynęła żadna skarga konsumencka, to firma traktuje sprawę niezwykle poważnie. Troska o konsumentów jest zawsze najwyższym priorytetem Ferrero – firma poinformowała w komunikacie.

Zobacz także
Jedzcie to a nie będziecie mieli ochoty na słodycze. Uregulujecie też trawienie i zapobiegniecie osteoporozie

Jedzcie to, a przejdzie wam ochota na słodycze. Uregulujecie też trawienie i zapobiegniecie problemom z kośćmi 

Przez 7 dni jadła wieczorem słodycze a waga i tak poleciała w dół. Jak ona tego dokonała?

Przez 7 dni jadła wieczorem słodycze, a waga i tak poleciała w dół. Jak ona tego dokonała?

Jak donosi portalspowyczy.pl, w ramach środków prewencyjnych, Ferrero zdecydowało o dobrowolnym wycofaniu ze sprzedaży następujących partii produktów:

  • Kinder Niespodzianka Maxi 100g
  • Kinder Schokobons 46g, 125g, 200 g
  • Kinder Maxi Mix Peluche 133g, zawierających Schokobons, z datą przydatności do spożycia pomiędzy 14 lipca 2022 a 18 września 2022

Wszystkie z nich zostały wyprodukowane w Belgii.

Ferrero dodaje, że wszystkie produkty z serii Kinder Niespodzianka 20 g dystrybuowane na rynku polskim przez Ferrero Polska Commercial, są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, więc podjęte działania ich nie dotyczą.

Pozostałe produkty Ferrero oraz Kinder, które są dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial,  także nie będą wycofywane:

- Współpracujemy ze sprzedawcami detalicznymi, aby zagwarantować, że wycofane produkty nie będą już dostępne w sprzedaży. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jednego z tych produktów, nie powinien go spożywać. Prosimy o zachowanie produktu i skontaktowanie się z naszym zespołem ds. obsługi konsumenta: serwis.konsumencki@ferrero.com – podała spółka w komunikacie.

Źródło: portalspozywczy.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA