Dieta Ewy Wachowicz
ONS.pl
Newsy

Ewa Wachowicz twierdzi, że ma „gen otyłości”. My tego w ogóle nie widzimy. Co je, że wygląda tak szczupło i młodo?

Pomimo trudności w utrzymaniu szczupłej sylwetki, Ewa Wachowicz zachwyca doskonałą figurą. Jak ona to robi?
Katarzyna Wyborska
marzec 17, 2021

Uwielbiana przez Polaków ekspertka od gotowania, dziennikarka i prezenterka Ewa Wachowicz, od zawsze zachwyca szczerym uśmiechem i fantastyczną sylwetką. W wieku 50 lat Ewa wygląda świetnie, choć przyznaje, że jej figura jest zasługą ciężkiej pracy i kilku wyrzeczeń.

Gwiazda wyznała, że poddała się badaniom z których wynika, że posiada „gen otyłości”, inaczej FTO. To oznacza, że w jej przypadku dbanie o zgrabną sylwetkę, jest wyjątkowo trudne i wymaga silnej dyscypliny! Dowiedzcie się, czym jest "gen otyłości" i co robi Ewa Wachowicz, że jest przy tym tak szczupła.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Co to jest gen otyłości?

Badacze dowiedli istnienie genu otyłości w organizmie człowieka. Nazwany został FTO i można go znaleźć w 16 chromosomie.

Wykazano, że u osób w których genotypie znajduje się FTO, zaobserwowano poniższe objawy:

  • Średnio wyższy współczynnik BMI,
  • Masa ciała wyższa średnio o 3 kilogramy niż u przeciętnego człowieka,
  • Większy obwód w talii,
  • Dwukrotnie wyższe ryzyko otyłości niż u osób, które nie posiadają FTO,
  • Zwiększone łaknienie,
  • Skłonności do objadania się,
  • Wyższe ryzyko zespołu metabolicznego.

Dieta Ewy Wachowicz

Ponieważ w przypadku Ewy Wachowicz, utrzymanie szczupłej sylwetki jest dużym wyzwaniem ze względu na rozpoznany u niej gen otyłości, gwiazda musi bardzo mocno o siebie dbać. Wyznała, że nie stosuje żadnych diet – zamiast tego całkiem zmieniła swój styl życia na zdrowszy. O wiele lepiej się odżywia i przede wszystkim dużo się rusza. Jej zdaniem, nie można mieć zgrabnej figury bez uprawiania aktywności fizycznej, o czym opowiedziała w rozmowie z portalem internetowym:

Grunt to mądre jedzenie. Nie lubię słowa "dieta" - kojarzy mi się z ograniczeniami, to po prostu zdrowy styl życia. Nie wystarczy nie jeść glutenu i węglowodanów wieczorem. Niezbędne są regularne ćwiczenia. Ćwiczę dwa-trzy razy w tygodniu z trenerem osobistym, w pozostałe dni - joga i cardio.

Ewa uwielbia ciasta, jednak pozwala sobie na nie jedynie raz w tygodniu – najczęściej w weekend, gdy piecze różne słodkości dla swoich znajomych, którzy ją wtedy odwiedzają.

Trzeba przyznać, że gwiazda wygląda naprawdę fantastycznie!

Komentarze