"Ekipa" wycofuje swoje produkty z Auchan. Inni też powinni tak zrobić?
Instagram/Lody Ekipa, Adobe Stock
Newsy

„Ekipa" wycofuje swoje produkty z Auchan. Inni też powinni tak zrobić?

Nie tylko ludzie prywatni, ale także polscy przedsiębiorcy włączają się w pomoc Ukrainie. Do tego podejmują działania związane z bojkotem sieci, które nadal działają w Rosji. Jedną z takich polskich firm jest Ekipa Holding.

Zarząd spółki „Ekipa” podjął konkretne działania w sprawie pomocy Ukrainie, na której terenie toczy się wojna wywołana przez Rosję. Firma uznała, że może mieć wpływ na opinię publiczną i konsumentów, a dzięki temu skutecznie wywoływać presję na sieć, która nie rezygnując z biznesu w Rosji, de facto współfinansuje działania wojenne prowadzone przez rosyjskiego przywódcę, Władimira Putina. Czy presja „Ekipy” pomoże Ukrainie?

Magda Gessler odpowiada na pytania

Wycofanie produktów „Ekipa” ze wszystkich sklepów Auchan

Na stronie Ekipaholding.pl możemy zapoznać się z decyzją, jaką firma podjęła w sprawie działania sieci Auchan w Rosji:

- Rosyjska agresja na niepodległą Ukrainę stoi w sprzeczności z wartościami wyznawanymi przez nas i podzielanymi przez wszystkich ludzi dobrej woli. W tej sytuacji chcemy wykorzystać wpływ, który posiadamy, aby wzmocnić presję na grupę Auchan w celu wstrzymania jej działalności w kraju będącym agresorem, mając nadzieję, że może się to przyczynić do przyspieszenia zakończenia wojny w Ukrainie.

- Zarząd Ekipa Holding S.A., w porozumieniu z twórcami należącymi do Ekipy, podjął decyzję o wystąpieniu do wszystkich partnerów produkujących i dystrybuujących towary sygnowane marką Ekipa o niezwłoczne wycofanie ich z placówek grupy Auchan.

 

Wycofanie ze sklepów produktów firmowanych przez markę „Ekipa” dotyczy:

  • Lodów Ekipa
  • Napojów Ekipa
  • Donutów Ekipa. Ciastka początkowo mają być sprzedawane jedynie w sklepach Biedronka, jednak z czasem sprzedaż będzie stopniowo wprowadzona do innych sklepów i sieci
Zobacz także
Katarzyna Bosacka ma koronawirusa. „Trzymajcie się cieplutko i jedzcie dużo…”

Katarzyna Bosacka wyśmiana przez dietetyków za „brak podstawowej wiedzy”. Poszło o jej atak na pączki

Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną. Będzie produkować milion lodów Ekipy na dobę

Lody Ekipy podniosły sprzedaż wszystkich lodów. Rozumiecie ten szał?

Pomoc finansowa Ekipa Holding dla Ukrainy

O działaniach podejmowanych przez holding, wspólnie z portalem Siępomaga.pl poinformował współzałożyciel „Ekipy”, Łukasz Wojtyca:

- W tej chwili na portalu zrzutka.pl zebraliśmy prawie 400 000 zł, ale jak wiemy potrzeby są ogromne. Dlatego starujemy z szeregiem akcji influencerskich, dzięki którym aktywnie będziemy pozyskiwać dodatkowe pieniądze na wsparcie najmłodszych obywateli Ukrainy. W ramach naszej akcji „Dom dla Ukrainy” środki będą trafiały do podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA, które razem z Rafałem Sonikiem prowadzi zakrojone na szeroką skalę działania pomocowe.

Przystępując do zbiórki firma dołączyła do wielu innych polskich przedsiębiorstw, które wykorzystują popularność, możliwości biznesowe i dostęp do milionów klientów w Polsce do tego, żeby nagłaśniać potrzeby związane z wojną na Ukrainie i ogromną falą emigracji ludności cywilnej oraz zbierać pieniądze, mające zaspakajać te potrzeby.

A przypomnijmy, że granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2,4 mln ludzi, w przeważającej części kobiet i dzieci. Pieniądze, które zasilają konto akcji „Dom dla Ukrainy” są bezpośrednio kierowane na pomoc dla nich.

Źródło: portalspozywczy.pl

han i Carrefour planują się połączyć. Którego ze sklepów będzie wam brakować?
Adobe Stock
Newsy
Auchan i Carrefour planują się połączyć. Którego ze sklepów będzie wam brakować?
Gdy znikają sklepy lubianej marki, to okazuje się, że albo zbankrutowały albo wycofały się z polskiego rynku. Auchan i Carrefour nadal normalnie działają, jednak od dawna prowadzą rozmowy o fuzji. Czy do niej dojdzie?

Sieci Auchan i Carrefour działają na polskim rynku od wielu lat. Auchan ma obecnie 116 sklepów stacjonarnych w hipermarketach, supermarketach i sklepach franczyzowych, a planuje otworzyć ich nawet 300. Carrefour z kolei zdołał ilość punktów sprzedaży rozwinąć do 900, w 6 formatach: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy. Rozmowy o fuzji już kilka razy były zrywane. I choć firmy zakończyły prace, rodziny nadal rozmawiają. Jeśli nawet w sieciach nic się nie zmieni, za którą z nich byście tęsknili? Rodziny właścicieli Auchan i Carrefour prowadzą rozmowy o połączeniu Obie, znane w Polsce siedzi zaczynały jako francuskie firmy rodzinne. Powstała w 1977 roku firma Auchan została założona przez Gerarda Mullieza, z kolei rodzina Moulin jest większościowym udziałowcem założonego w 1958 r. Carrefoura. Obie rodziny nie prowadzą już sieci samodzielnie, mają jednak pakiety większościowe swoich przedsiębiorstw. Francuska prasa doniosła, że rodzina Mulliez, właściciel Auchan, próbowała nawiązać kontakt z Carrefourem, jednak zarząd spółki odrzucił ofertę i zerwał rozmowy. Także o właścicielach Carrafoura mówi się, że próbują pozbyć się swoich akcji. Gdy media zaczęły interesować się sprawą fuzji, obie marki prowadziły rozmowy połączeniowe. Gdy oficjalnie rozmowy prowadzone przez zarządy firm zostały zerwane, rodziny nie przestały kontaktować się w tej sprawie i negocjować. Wiadomo, że rodzina Moulin nadal jest zainteresowana spieniężeniem swoich udziałów. Nie chce jednak pomnażać akcji, tylko otrzymać gotówkę za już posiadane. Urząd antymonopolowy może nie zgodzić się na fuzję Auchan i Carrefour Niezależnie od tego czy same firmy dojdą do porozumienia, w sprawie zabiorą jeszcze głos urzędy antymonopolowe. Firmy,...

Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną. Będzie produkować milion lodów Ekipy na dobę
Instagram.com/lodykoral/frizoluszek
Newsy
Koral uruchamia dodatkową linię produkcyjną. Będzie produkować milion lodów Ekipy na dobę
Lody „Ekipy” są w sprzedaży od kilku dni. Już wiadomo, że ta współpraca to ogromny sukces marki. Wielkie zapotrzebowanie na produkt spowodowało, iż Koral uruchamia kolejną linię produkcyjną.

Aż takiego odzewu chyba nikt się nie spodziewał. Lody „Ekipa” od Friza wyprzedają się w rekordowym tempie i już dziś wiadomo, że to najbardziej deficytowy towar na rynku. Firma Koral ze względu na ogromne zainteresowanie, uruchamia dodatkową linię produkcyjną, by każdego dnia do sklepów trafiały miliony sztuk produktu. Firma Koral Przedsiębiorstwo zostało założone przez dwójkę braci, Józefa i Mariana Koral w 1979 roku. Firma ma swoją główną siedzibę w Nowym Sączu, zaś pozostałe oddziały w Rzeszowie oraz Limanowej. Od lat jest jedną z najpopularniejszych marek lodów na rynku. Swoją sławę zawdzięcza szerokiemu wyborowi asortymentu, a także pysznym smakom. Poza tym, co jakiś czas firma Koral nawiązuje różne współpracę z celebrytami i gwiazdami. Wówczas powstają unikatowe smaki, które są sygnowane nazwiskiem danego artysty. Z marką współpracowała już Maryla Rodowicz, Joanna Koroniewska czy Doda. Rodzaje lodów Koral Koral jest jedną z największych firm na polskim rynku. Obecnie produkuje około 400 różnych rodzajów lodów, razem z wyrobami gałkowymi, stworzonymi specjalnie dla sektora gastronomicznego. Wśród najpopularniejszych produktów danej marki, wyróżnia się: Lody Koktajlowe Grand Top Milker Oskar Świderek Solo Rożek Iza Kostka Śnieżna czy Rolady Lodowe.  Koral i „Ekipa” od Friza Firma Koral postanowiła tym razem nawiązać współpracę z grupą youtuberów oraz Karolem „Frizem” Wiśniewskim. W wyniku tej kolaboracji powstały lody sorbetowe na patyku w dwóch smakach, cytrynowym i truskawkowym. Są one oblane polewą o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Patrząc na zainteresowanie, to zdecydowany sukces firmy.  O zarobkach z...

Szaleństwo o 6 rano w Lidlu. Na nagraniu widać bitwę klientów o 1 produkt
Newsy
Szaleństwo o 6 rano w Lidlu. Na nagraniu widać bitwę klientów o 1 produkt
Lidl postanowił wprowadzić do swojej oferty produkt, o którym marzy wielu. Popularne lody pojawiły się w sprzedaży w poniedziałek. Od samego rana można było zauważyć kolejki do sklepu.

Sklepy spożywcze nieformalnie rywalizują między sobą o klienta. Przejawia się to konkurencyjnymi cenami, bogatą ofertą produktów, a także wprowadzanie do sprzedaży najbardziej pożądanych artykułów. W ostatnim czasie są nim lody firmy Koral ze współpracy z Ekipą Friza.  Lody Ekipy Friza Firma lodów Koral postanowiła wejść we współpracę z grupą youtuberów. W wyniku tej kolaboracji powstał produkt o nazwie „Ekipa” od Friza. Są to sorbetowe lody na patyku w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Koszt jednego produktu to zaledwie 1,69 złotych. Sukces firmy Koral Firma produkująca lody, Koral od lat prowadzi współpracę z różnymi gwiazdami, między innymi z: Dodą,  Joanną Koroniewską, Joanną Krupą,  czy Marylą Rodowicz. Każda z artystek miała okazję stworzyć swój unikatowy produkt, który w następstwie pojawiał się w sprzedaży w sklepach. Patrząc po zainteresowaniu klientów, to właśnie ostatnia kolaboracja marki jest prawdziwym sukcesem od wielu lat. Premiera lodów Lody „Ekipa” od Friza pojawiły się po raz pierwszy w sprzedaży już w piątek. Wówczas można było zaobserwować rekordowe liczby sprzedanego produktu. Już po kilku godzinach, sklepowe zamrażarki świeciły pustkami i zainteresowani klienci musieli niestety obejść się smakiem. To zdecydowanie udany, premierowy dzień firmy Koral. @nicoles933 #lodyekipy #lidl #szkodażekrewsięnielała #tłumy #ekipa #przepychanki #kidy Sklep otwarty o 6, a o 6:02 brak lodów 🤷🏻‍♀️😂 ♬ dźwięk oryginalny - Nicole „Ekipa” w Lidlu  Lody „Ekipy” od poniedziałku 26 kwietnia można zakupić również w Lidlu. Informacja o premierze w tym dyskoncie spożywczym...

Szturm dzieci na Biedronkę! Zapnijcie pasy, lody Ekipy w promocji
AdobeStock/lodykoral/Instagram
Newsy
Szturm na Biedronkę i Lidla! Zapnijcie pasy, lody Ekipy w promocji
Najpopularniejsze wśród dzieci lody teraz na promocji w Biedronce i Lidlu. Będą tłumy?

Jeżeli planujecie w najbliższych dniach zakupy w Biedronce lub Lidlu, to radzimy się psychicznie do tego przygotować. Niech was nie zdziwią tłumy dzieci w tych sklepach , ponieważ popularne lody Ekipy można tam teraz kupić w promocji! Jak myślicie – jak szybko znikną z lodówek? Promocja na lody Ekipy w Biedronce i Lidlu Już od wczoraj, 31 maja, w sklepach sieci Biedronka można kupić lody Ekipa XL w atrakcyjnej cenie 1,99 zł za sztukę. Pamiętajcie jednak, że promocja obowiązuje tylko za okazaniem karty Moja Biedronka, a limit wynosi 5 sztuk tych lodów na osobę. Jeżeli nie posiadacie karty Moja Biedronka, wówczas cena wynosi 2,49 zł. Promocja potrwa do 5 czerwca. Lody Ekipa w Lidlu Podobne okazje zorganizowano z okazji Dnia Dziecka w sklepach Lidl. Od 1 czerwca Lody Ekipa XL kupicie tam w niższej cenie i, w przeciwieństwie do Biedronki, w Lidlu nie obowiązuje limit zakupów. Promocja potrwa tam do wyczerpania zapasów – a patrząc na to, jaką popularnością cieszą się te lody wśród dzieci, wiele wskazuje na to, że promocja długo w Lidlu nie potrwa. Lody się po prostu skończą! Poza lodami, w sklepach obu sieci dyskontów będzie można kupić inne słodycze w niższych cenach z okazji Dnia Dziecka. W Lidlu czekają na was: Fruitusie, Chrupki kukurydziane o smakach owocowych: 1,99 zł/szt. Ciasteczka Koala’s March: 3,99 zł Trolli, Żelki Number One: 14,99 zł/kg Daim, Minibatoniki: 11,99 zł/opakowanie 7days Supermax: Croissant kakaowy: 2,19 zł/szt. Kim jest Ekipa? Jeśli pierwszy raz słyszycie o Ekipie, najlepiej zapytajcie o nią swoje dzieci – od razu wam wytłumaczą! Ekipa to grupa youtuberów i influencerów, którzy od dłuższego czasu nagrywają i udostępniają w internecie filmy, które są szalenie popularne wśród dzieci. Członkowie Ekipy...