Edyta Jungowska o kompleksach: "Wciąż się odchudzałam". Prawie zrezygnowała z kariery aktorskiej
ONS.pl
Newsy

Edyta Jungowska o kompleksach: „Wciąż się odchudzałam". Prawie zrezygnowała z kariery aktorskiej

Aktorka Edyta Jungowska opowiedziała o swojej przeszłości. Wiedzieliście, że mało brakowało, a zrezygnowałaby ze zdawania do szkoły aktorskiej?

Pamiętacie Edytę Jungowską? Uśmiechnięta, pełna ciepła aktorka była bardzo lubiana przez publiczność i około 20 lat temu jej kariera nabierała rozpędu. Edytę można było pierwszy raz zobaczyć w Teatrze Telewizji w roli Konstancji Weber w „Amadeuszu”. W 1995 roku rozpoczęła pracę w Kabarecie Olgi Lipińskiej, gdzie występowała do 2000 roku.

Była też gwiazdą programu dziecięcego „Ala i As", jednak większość widzów zna ją jako Bożenkę z serialu „Na dobre i na złe”. Ta rola przyniosła aktorce największą popularność i rozpoznawalność, jednak z czasem Jungowska przestała przyjmować propozycje zagrania w różnych produkcjach. Teraz aktorka powraca i przy okazji opowiedziała o początkach swojej kariery.

Problemy Edyty Jungowskiej z samoakceptacją

Aktorka powraca na ekrany w produkcji „Detektyw Bruno”. W rozmowie z tygodnikiem „Na żywo” podzieliła się tym, jak jej problemy z wagą i zaakceptowaniem siebie wpłynęły na jej karierę. Do tego stopnia, że rozważała rezygnację ze szkoły aktorskiej!

– Był moment, że zaczęłam być wysoka i chuda. I nawet bardzo zgrabna. Problemy z tuszą powróciły, gdy zaczęłam dojrzewać. W liceum wciąż się odchudzałam, ale i tak byłam pulchna – powiedziała Edyta Jungowska w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”.

Wsparcie ze strony najbliższych też nie było wystarczające. Gdy gwiazda zdawała do szkoły aktorskiej, spotkała się z bardzo przykrą reakcją własnego brata:

– Wiesz co, spójrz ty w lustro – cytuje jego słowa aktorka na łamach dziennika „Super Express”.

Pomimo trudności, pani Edyta nie poddała się i zrealizowała swoje marzenia. Dostała się za pierwszym razem do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i ją ukończyła. Dziś mówi, że w pełni siebie akceptuje i dobrze się czuje we własnym ciele. 

Zobacz także
Edyta Jungowska

Edyta Jungowska przeszła na dietę i pożegnała pewien paskudny nałóg. Zgadniecie jaki?

49-letnia Agnieszka Dygant wygląda coraz młodziej. "Jak stare wino, z roku na rok coraz fajniej"

Agnieszka Dygant wygląda coraz młodziej i nie przejmuje się dietami: „Jem wszystko, co mi smakuje”

Własne wydawnictwo Edyty Jungowskiej 

Czym zajmowała się aktorka w czasie, gdy zrobiła sobie przerwę od kariery aktorskiej? Edyta wykorzystała swój talent i założyła wydawnictwo „Jung-off-ska” z książkami dla dzieci i młodzieży. Firma wydaje audiobooki, które czyta sama aktorka, a także Piotr Fronczewski.

Jungowska założyła wydawnictwo zainspirowana twórczością Astrid Lindgren, autorki serii książek o przygodach Pippi Pończoszanki, a także „Dzieci z Bullerbyn” czy „Braci Lwie Serce”.  

Źródło: plejada.pl, jungoffska.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA