Własne
Newsy

Dziurawe słoiki powinny się znaleźć w każdym domu. Sami je zniszczycie gdy poznacie powód

Kiedy zobaczycie w czyjejś kuchni pokrywki do słoików z wyciętymi dziurkami, nie myślcie, że to wypadek przy pracy. Takie akcesorium to genialny pomysł na pozbycie się pewnego popularnego problemu. Zobaczcie, o co chodzi z pociętymi wieczkami i sami je wypróbujcie.

Puste słoiki i zakrętki co roku od nich gromadzą się w każdym domu i nagle okazuje się, że mamy ich pełne szafki. Co z nimi zrobić, oprócz napełniania nowymi przetworami? Jedno z takich naczyń warto poświęcić i zrobić w pokrywce podłużne nacięcie. Kiedy dowiecie się jaką funkcję ma takie wieczko, będziecie zachwyceni.

Dlaczego warto zrobić dziurę w wieczku od słoika?

Widzieliście w internecie zdjęcia pokrywek od słoików z dziurą w środku? Na ten nietypowy, ale skuteczny trik trafiłam już jakiś czas temu. Choć dziurka w zakrętce od słoika wydawała mi się początkowo dziwadłem, to szybko okazało się, że ten trik ma całkiem sensowne uzasadnienie. Niektórzy ludzie robią nożem nacięcie w wieczku, aby stworzyć prowizoryczną obieraczkę i tarkę do warzyw 2w1. Taki kuchenny gadżet nic nie kosztuje, a robi się go dosłownie sekundę.

Oczywiście nie jest to trik do używania codziennie w domu, ale czasem może uratować w trudnej sytuacji. Jeśli na przykład jesteście na wakacjach i nie zabieraliście ze sobą gadżetów do gotowania, a nachodzi was ochota na placki z cukinii czy surówkę, koniecznie pamiętajcie o tym sposobie. Zobaczcie, jak to działa, a od razu zechcecie spróbować sami.

Zobacz także
Jak szybko obrać marchewkę? Nie potrzebujecie ani noża ani obieraczki. Ale jak to?

Jak szybko obrać marchewkę? Nie potrzebujecie ani noża ani obieraczki. Ale jak to?

Macie tępą tarkę kuchenną? Jest na to sposób

Macie tępą tarkę kuchenną? Jest na to sposób

Jak zrobić tarkę z wieczka od słoika?

Aby stworzyć taką prostą obieraczko-tarkę musimy tylko zrobić w metalowym wieczku podłużne nacięcie, a następnie lekko je podważyć i wygiąć. Najłatwiej wykonać to twardym, ostrym nożem lub scyzorykiem. Należy jednak zachować przy tym dużą ostrożność, bo łatwo o skaleczenie.

Teraz wystarczy już tylko pocierać marchewką czy ogórkiem o takie ostre nacięcie, jak przy użyciu klasycznej tarki. Może wiórki nie będą tak idealne, ale w gruncie rzeczy zadziała to dokładnie tak samo jak znany nam sprzęt kuchenny.

Jak wykorzystać zakrętki od słoików - inne kreatywne pomysły

Jeśli po waszych kuchniach walają się dziesiątki niepotrzebnych lub nieszczelnych zakrętek do słoików, wcale nie musicie wyrzucać ich do śmietnika. W obu tych trikach najlepsze są jednak nieco głębsze pokrywki.

Po pierwsze, zbędne pokrywki przydadzą się do zrobienia domowych świeczek. Wystarczy zatopić w nich knot i wypełnić je płynnym gorącym woskiem. Taka własnoręcznie zrobiona świeczka może być kreatywnym pomysłem na zabawę z dziećmi lub świetnym prezentem za grosze.

Innym sprytnym pomysłem jest wykorzystanie pokrywek jako mini blaszek do pieczenia ciasteczek. Po prostu dokładnie je umyjcie i wysuszcie, a następnie wlejcie w nie ciasto i włóżcie do piekarnika. Takie malutkie biszkopty czy brownie wyglądają uroczo i z pewnością spodobają się najmłodszym smakoszom.