Dosypcie odrobinę do herbaty i pijcie, póki ciepła. Nim się obejrzycie, trzeba będzie zwężać spodnie
Własne
Newsy

Dosypcie odrobinę do herbaty i pijcie, póki ciepła. Nim się obejrzycie, trzeba będzie zwężać spodnie

Przyprawy, które zwykle dodajecie np. do kawy, świetnie komponują się również z herbatą. Jest dzięki nim smaczniejsza i zyskuje nowe właściwości - na przykład pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Sprawdźcie, co warto dodać do herbaty, by łatwiej było zrzucać nadprogramowe kilogramy.

Osoby, które chcą zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, z pewnością nasłuchały się już serdecznych rad na temat odchudzania. Jedną z nich jest picie dużej ilości wody, by powstrzymać chęć podjadania między posiłkami. Rzeczywiście, woda na jakiś czas wypełni żołądek i pozwoli zapomnieć o słodyczach i innych przekąskach.

Nie trzeba się jednak ograniczać do samej wody, ponieważ dobrze sprawdzi się także słaba herbata. A gdy wzbogacicie ją szczyptą aromatycznego cynamonu, to możecie trochę przyspieszyć spalanie zbędnych kilogramów.

Cynamon a odchudzanie

Cynamon wpływa na regulowanie poziomu insuliny we krwi - dzięki temu dłużej pozostajemy syci, nie mamy napadów głodu, a chęć na jedzenie słodyczy jest mniejsza. Już sam, lekko słodki i korzenny smak tej przyprawy, pomaga zaspokoić potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Ponadto, cynamon jest jednym z naturalnych „spalaczy tłuszczu”.

Przyspiesza metabolizm i przemianę materii, a tym samym wspomaga odchudzanie. Cynamon warto więc dodawać do owsianki czy koktajlu, a także do herbaty. Taka herbata cynamonowa jest pozbawiona kalorii, świetnie smakuje i pozwoli wam skorzystać z cennych właściwości tej przyprawy. 

Zobacz także
Te 3 herbatki usprawnią trawienie i przyspieszą odchudzanie. Pijcie je na przemian

Te 3 herbatki usprawnią trawienie i przyspieszą zrzucanie balastu z brzucha. Pijcie je na przemian

Obniża cholesterol, przyspiesza odchudzanie. Dodajcie 1 łyżeczkę do jogurtu i jedzcie codziennie

Usuwa złogi w żyłach, przyspiesza zbijanie kilogramów. Dodajcie 1 łyżeczkę do jogurtu i jedzcie codziennie

Co daje picie herbaty cynamonowej?

Cynamon wpływa pozytywnie na redukcję tkanki tłuszczowej, ale to tylko jedna z jego zalet. Wsypcie szczyptę do herbaty, a możecie się spodziewać poniższych efektów:

  • lepsza przemiana materii

  • obniżenie apetytu i chęci na słodycze

  • ograniczenie „napadów głodu” między posiłkami

  • łagodzenie wzdęć i niestrawności

Herbata z cynamonem - przeciwwskazania 

Co ważne - z cynamonem nie wolno przesadzać. Spożywany w nadmiernych ilościach, może uszkodzić wątrobę. Zalecana dzienna, maksymalna dawka dla dorosłej osoby to nie więcej, niż jedna łyżeczka (5 g) cynamonu. Co istotne, jeśli jecie cynamon każdego dnia, lepiej zmniejszyć tę ilość. Spożywanie go codziennie może mieć negatywne skutki nawet przy wymienionej, zalecanej dawce w wysokości 5 g. 

Z cynamonem należy uważać przy takich dolegliwościach, jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz ciąża. U kobiet ciężarnych, spożycie dużej ilości cynamonu może nawet wywołać przedwczesny poród. Trzeba też pamiętać o możliwości wystąpienia alergii.