Dorota Zawadzka dzięki tej diecie schudła 30 kg. W wieku 58 lat może pochwalić się idealną figurą
ONS.pl
Newsy

Dorota Zawadzka dzięki tej diecie schudła 30 kg. W wieku 58 lat może pochwalić się idealną figurą

Koniecznie przeczytajcie o tym, jaką dietę stosowała Superniania!
Anna Urbańska
marzec 28, 2021

Dorota Zawadzka to psycholożka rozwojowa, która znana jest szerzej jako Superniania. Polakom dała się poznać przy okazji udziału w programie telewizyjnym, gdzie doradzała rodzicom jak odpowiednio wychowywać dzieci.

Wizerunek Doroty Zawadzkiej to krótkie włosy, wyraźne okulary i dość pulchna sylwetka. Tak wyglądała ona przy kręceniu najbardziej popularnego programu z jej udziałem. Teraz Dorota Zawadzka jest nie do poznania! Schudła aż 30 kg i wygląda pięknie. Nową sylwetkę osiągnęła dzięki stosowaniu dość restrykcyjnej diety. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Dieta Doroty Zawadzkiej

Dorota Zawadzka jakiś czas temu postanowiła przejść na dietę. Zdecydowała się na słynną dietę Dukana, która opiera się na spożywaniu produktów wysokobiałkowych i ma na celu pomoc w pozbyciu się nadmiarowej masy ciała.

Dorota Zawadzka stosowała dietę z powodzeniem i udało się jej bardzo mocno schudnąć. Musiała jednak przerwać ją z uwagi na udział w programie Taniec z Gwiazdami. Wiadomo, że osoby biorące udział w tym tanecznym show mają bardzo dużo treningów. Aktywność fizyczna Superniani nagle bardzo się podniosła. Dieta Dukana nie jest polecana sportowcom, więc Dorota musiała ją przerwać. 

Zasady diety Dukana

Dieta Dukana jest dietą wysokobiałkową opracowaną przez francuza Pierre’a Dukana. Składa się z czterech etapów, których ścisłe przestrzeganie ma chronić przed efektem jo-jo.

W trakcie diety Dukana jada się chude mięso, ryby i owoce morza oraz niskotłuszczowy nabiał. Jedyne dozwolone dodatki to zioła, sól i musztarda. Można pić tam wodę, herbatę i kawę posłodzone słodzikiem. W pewnym momencie do diety dodaje się niektóre warzywa. 

Zobacz także

Czy dieta Dukana jest zdrowa? 

Dieta Dukana jest odradzana przez wykształconych specjalistów do spraw żywienia i dietetyków.  Są znacznie lepsze sposoby utraty masy ciała, które nie będą tak radykalne. Dieta Dukana to dieta eliminacyjna, w trakcie której trzeba wykluczać pewne grupy produktów bezpodstawnie.

  • Jest bardzo niskobłonnikowa i może szybko prowadzić do zaparć i problemów z układem trawiennym.
  • Usuwanie z diety zdrowych warzyw i owoców jest bezpodstawne. Konieczne jest dostarczanie minerałów i witamin, a warzywa i owoce to ich najlepsze źródło.
  • Niektóre badania dowodzą, że dieta Dukana może przyczyniać się też do powstawania problemów z nerkami.

Choć Dorota Zawadzka uzyskała bardzo dobre efekty, nie polecamy rozpoczynać diety Dukana na własną rękę.

 

Komentarze