Donald Tusk na ostrej diecie? Sprawdźcie jaki nietypowy deser kupił były premier
ONS.pl
Newsy

Donald Tusk na ostrej diecie? Sprawdźcie jaki nietypowy deser kupił były premier

Były premier RP został ostatnio przyłapany na codziennych zakupach. Oprócz świeżych warzyw i owoców, nabył również produkt, który może zaskoczyć większość z was.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 29, 2021

Odpowiednio zbilansowana dieta składająca się z naturalnych produktów jest kluczem nie tylko do dobrej sylwetki, ale przede wszystkim lepszego samopoczucia i zdrowia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Donald Tusk, który od lat dba o formę. Jego ostatnie zakupy mogą was nieco zaskoczyć.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Zakupy byłego premiera

Donald Tusk został w ostatnim czasie zauważony przez fotoreporterów podczas codziennych zakupów na bazarze. Były premier udał się na lokalny sopocki targ. Początkowo przyglądał się produktom na stanowisku ogrodniczym, lecz później udał się do sąsiedniego punktu ze świeżymi owocami oraz warzywami.

Pod dłuższym zastanowieniu zdecydował się między innymi za soczysty kawałek arbuza. W drodze powrotnej do domu, wstąpił do jednej z lodziarni. Wyszedł z niej z termoizolacyjnym opakowaniem, w którym znalazły się naturalne lody wegańskie bez glutenu. Taki wybór może być dla wielu zaskoczeniem. 

Zobacz także

Zmiana diety Tuska

Wybór produktu w lodziarni przez Tuska może być dla wielu zaskoczeniem. Lody bez laktozy i glutenu nie są aż tak popularne, jak zwykłe, tradycyjne smaki. Z tego też powodu nasuwa się kwestia diety polityka. Czyżby zmienił swoje nawyki lub przeszedł na bardziej rygorystyczne odżywianie? Niestety, były premier póki co nie pochwalił się jeszcze zmianą jadłospisu. Można jedynie wnioskować iż próbuje innych opcji bądź wyklucza pewne składniki z codziennej diety. 

Aktywność fizyczna w życiu byłego premiera

Od zawsze, tym co wiązało się naturalnie z Donaldem Tuskiem, była regularna aktywność fizyczna. Polityk jest kojarzony między innymi z zamiłowania do piłki nożnej. Był premier lubi nie tylko oglądać mecze na trybunach czy przed telewizorem. Były przewodniczący Rady Europejskiej od lat "harata" w piłkę na murawie. Tusk z chęcią bierze udział także w meczach charytatywnych czy maratonach. Zdecydowanie nie stroni od sportu, a wręcz nakłania do uprawiania różnych dyscyplin. Donald Tusk jest także aktywnym kibicem trójmiejskiej drużyny, Lechii Gdańsk.

Dieta wegańska

Zakupione lody przez byłego premiera mogą wskazywać na przejście na dietę eliminacyjną bądź wegańską. Wówczas należy z codziennego jadłospisu wykluczyć wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Stawia się wtedy na produkty roślinne. Należy jednak pamiętać, aby nawet taka dieta była odpowiednio zbilansowana. Taki sposób żywienia zdecydowanie pozytywnie wpływa na organizm. Wśród pozytywnych aspektów wyróżnia się:

  • obniżenie ciśnienia tętniczego,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca,
  • obniżenie poziomu złego cholesterolu,
  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • zapobieganie powstawaniu miażdżycy.
     

Czytaj także:

Komentarze