Dodajcie do wody trochę tego składnika i umyjcie okna. Będą lśnić
AdobeStock
Newsy

Dodajcie do wody trochę tego składnika i umyjcie okna. Będą lśnić jak nigdy przedtem

Domowy płyn do mycia okien to tańsza i równie skuteczna alternatywa dla chemicznych środków czyszczących. Zróbcie tę miksturę, a raz na zawsze zapomnicie o sklepowych detergentach.

W końcu przyszła długo przez nas wyczekiwana wiosna. Dla wielu z nas to czas generalnych porządków w domu, w tym mycia okien. Jak wyczyścić je w sposób naturalny, bez użycia żrących, chemicznych środków? Sięgnijcie po ten produkt, który na pewno macie w swojej kuchni.

Dodajcie do wody sok z cytryny i umyjcie okna

Szukacie skutecznego, taniego i naturalnego środka do mycia okien? Z łatwością przygotujecie go w swoim domu. Wystarczy, że wymieszacie jedną szklankę wody z połową szklanki soku z cytryny. Tak otrzymany roztwór warto przelać do butelki ze spryskiwaczem. Ta naturalna mikstura sprawi, że wasze okna będą lśniły z daleka, a w waszym domu będzie się unosił przyjemny i świeży owocowy zapach.

Zobacz także
Namoczcie ściereczkę w coli i przetrzyjcie nią okna. Efekt jest zdumiewający

Namoczcie ściereczkę w coli i przetrzyjcie nią okna. Efekt jest zdumiewający

Przekrójcie ziemniaka na pół i przetrzyjcie nim okna. Efekt jest zaskakujący

Przekrójcie ziemniaka na pół i przetrzyjcie nim okna. Efekt jest zaskakujący

Jak jeszcze w naturalny sposób można wymyć okna?

Nie macie w domu płynu do mycia okien lub nie chcecie go używać, bo wolicie postawić na coś równie skutecznego, ale bardziej przyjaznego naturze? Sięgnijcie po:

  • Ocet. Ocet to nietoksyczny i antybakteryjny środek, który doskonale zabija zarazki i jest znacznie bardziej ekonomiczny niż chemiczne roztwory czyszczące. Co ważne, ocet nie jest szkodliwy nawet w przypadku przypadkowego wdychania lub połknięcia. Kwaśny skład octu z łatwością rozbija nieestetyczny osad, który często gromadzi się na szklanych powierzchniach. Efekt? Wasze okna będą wolne od smug i lśniące.
  • Coca-cola. Ten popularny napój także się nadaje do mycia okien. Zawarty w nim kwas cytrynowy, w mig usunie z waszych okien wszelkie smugi i zacieki. Wystarczy, że zamoczycie miękką ściereczkę w coli i dokładnie przetrzecie okna. Pamiętajcie, by na koniec przetrzeć szyby szmatką nasączoną ciepłą wodą, aby pozbyć się resztek coli.
  • Olej lniany. Myliście kiedyś okna olejem lnianym? Może warto go wypróbować? Użyjcie tego oleju, jeśli wasze okna dawno nie były myte i są bardzo zanieczyszczone. Wystarczy, że rozprowadzicie olej lniany na szybach i pozostawicie go na około godzinę. Następnie zmyjcie go i przystąpcie do właściwego mycia szyb.

A wy czym najczęściej myjecie okna? 

Źródło: o2.pl, castorama.pl