Dieta Maggie: 7kg w 14 dni. Rygorystyczna, ale dopuszcza odrobinę alkoholu
Adobe Stock
Newsy

Dieta Maggie: 7 kg w 14 dni. Rygorystyczna, ale dopuszcza odrobinę alkoholu

Lato to idealna pora, aby zrzucić zbędne kilogramy. Wiele osób już wiosną decyduje się na rygorystyczne diety. Jedną z nich jest popularna dieta Maggie, która pozwala zgubić nawet do 7 kilogramów w ciągu dwóch tygodni.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 20, 2021

Wyjazd wakacyjny, ważna uroczystość czy po prostu lepsze samopoczucie to tylko niektóre powody, które zachęcają do zadbania o siebie. Wiele osób przez lata szuka odpowiedniej motywacji do zgubienia nadprogramowych kilogramów. Pojawia się ona w kluczowych momentach, kiedy pozostało niewiele czasu. I co wtedy? Pozostają tylko rygorystyczne diety, tak jak dieta Maggie

Magda Gessler odpowiada na pytania

Popularna dieta Maggie

Dieta Maggie została spopularyzowana przez najsłynniejszą kobietę Wielkiej Brytanii, samą Margaret Thacher. Prawdopodobnie zaczęła ją stosować przed objęciem stanowiska premiera. Dieta miała być skuteczna, ale prosta, by nie zajmowała cennego czasu. Thacher zdecydowanie wolała większą uwagę poświęcać sprawom państwowym, niż przyrządzaniu skomplikowanych dań. Nazwa sposobu żywienia podchodzi od pieszczotliwego zdrobnienia imienia byłej szefowej brytyjskiego rządu.

Zobacz także

Podstawowe zasady diety Maggie

Plan żywienia jest ułożony na kolejnych czternaście dni, podczas których można zrzucić nawet siedem kilogramów! Głównym składnikami, na których opiera się dieta, są jajka oraz grejpfruty.

Zasady diety Maggie:

  • eliminacja cukru
  • picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie
  • gotowanie, gotowanie na parze bądź pieczenie potraw
  • herbaty oraz napary ziołowe bez dodatku jakiegokolwiek słodzika
  • długie przerwy pomiędzy posiłkami (minimum cztery godziny)
  • rozpoczęcie każdego dnia od połówki grejpfruta. 

Dieta Maggie: jadłospis 

Każdy dzień w jadłospisie rozpoczyna się od grejpfruta, dwóch jajek i czarnej kawy bądź herbaty. Pozostałe posiłki są wymienne, aczkolwiek w każdym z nich pojawia się źródło białka w postaci kotletów jagnięcych, twarożku, kurczaka, steku czy ryb. Dodatkiem są warzywa, takie jak szpinak, pomidory, seler, ogórek bądź kapusta. W diecie Maggie brakuje cennych węglowodanów, które stanowią większość potrzebnej energii z pożywienia. Co zaskakujące, dopuszcza ona spożywanie niewielkich ilości alkoholu.

Rygorystyczna dieta Maggie

Podany sposób żywienia jest dosyć rygorystycznym patentem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wykluczenie węglowodanów powoduje, że dieta jest niskokaloryczna, ale też... niepełnowartościowa. Co prawda gwarantuje spadek wagi w krótkim czasie, ale równie szybko pojawia się efekt jojo i zgubione kilogramy wracają z nadwyżką. By schudnąć, warto postawić na regularną aktywność fizyczną oraz zbilansowaną, odżywczą dietę. Taki sposób odchudzania daje długotrwałe efekty.

Czytaj także:

Komentarze