Domowy sernik wyszedł tak dobry, że chcielibyście zatrzymać jego smak na dłużej? To oczywiście możliwe. Wystarczy go zamrozić.

Jak zamrozić sernik?

Musicie pamiętać o jednej zasadzie. Chodzi o to, żeby sernik bardzo szczelnie owinąć w specjalną folię do mrożenia lub włożyć go do przystosowanego pojemnika. Sernik bardzo łatwo przyciąga i zachowuje zapachy z lodówki i zamrażarki. Jeśli nie chcecie czuć w odmrożonym serniku nuty mięsnej lub cebulowej (pochodzącej z przechowywanych w lodówce posiłków), musicie uważać, żeby sernik był szczelnie opakowany.

Wybierajcie najlepiej specjalną folię, woreczek lub pojemnik do zamrażania. Są one tak skonstruowane, że nie przyklejają się do jedzenia i łatwiej potem jeść potrawę w tym samym kształcie i formie.

Odmrażanie sernika

Żeby dobrze odmrozić sernik, musicie zrobić to wolno. Na pewno nie róbcie tego w mikrofali. Najlepiej przełóżcie go dzień wcześniej do lodówki i zostawcie go tam do odmrożenia.

Zobacz także:

Dlaczego sernik uzależnia?

Mrożenie sernika to też dobry pretekst, żeby nie zjeść całej blaszki na jeden raz. Ten przepyszny deser uzależnia. Ciężko poprzestać na jednym kawałku. To przez specyficzną mieszankę smaku słodkiego z tłuszczem. Nasze mózgi są tak skonstruowane, że preferują smaki, które dodadzą ciału więcej energii.

Dlatego czasami tak ciężko schudnąć. Ewolucja wyposażyła was w tak dobrane zmysły, że podążając tylko za nimi, ciężko jest jeść odpowiednią ilość pożywienia. Pokusy są na każdym kroku. Inne połączenia smakowe, które także uzależniają w sposób podobny do sernika to:

  • Lody (mieszanka cukru z tłustą śmietanką)
  • Bita śmietana (cukier plus tłuszcz z śmietany kremówki)
  • Ziemniaki z masłem lub serem (węglowodany czyli cukry z ziemniaków połączone z masłem lub serem bogatym w tłuszcz)
  • Czekolada (cukier i tłuszcz kakaowy lub mleczny)

To właśnie z tego powodu tak ciężko powstrzymać się przed jedzeniem dużej ilości tych produktów. Mózg nie ma mechanizmów, które obroniłyby was przed objadaniem się nimi.