Czy czarna herbata jest zdrowa? Większość osób żyje w błędzie
Adobe Stock
Newsy

Czy czarna herbata jest zdrowa? Większość osób żyje w błędzie

Wiele osób nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej i aromatycznej kawy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej wpływu na organizm. Większość osób zdecydowanie będzie zaskoczona.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 18, 2021

Często do posiłku podaje się różnego rodzaju napoje, najczęściej jednak jest to herbata bądź kawa. Pierwszy napój dosyć często gości na stole, a większość osób nie wyobraża sobie bez niego ani jednego dnia. Zatem jest spożywany regularnie. Z pozoru wydaje się być prostym napojem, ale z drugiej strony wiąże się z nim szereg różnych konsekwencji.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Właściwości czarnej herbaty

Czarna herbata jest jedną z popularniejszych na rynku. Można ją zakupić w granulkach, torebkach czy w postaci liściastej. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Warto zauważyć, iż posiada szereg cennych właściwości, które w pozytywny sposób wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wśród wartościowych cech są takie jak:

Skutki uboczne picia czarnej herbaty 

Jak we wszystkim, tak i w piciu herbaty powinien być zachowany odpowiedni umiar. Mimo, iż czarna herbata zawiera szereg cennych właściwości to spożyta w nadmiarze może przynieść również negatywne skutki. Warto zauważyć, iż posiada ona wysokie stężenie kofeiny, dlatego też może powodować migreny, silne bóle głowy, nerwowość czy nawet utrudniać zasypianie. Aby uniknąć przykrych skutków, warto zmniejszyć jej ilość w codziennej diecie. 

Rodzaje herbat na rynku

Na sklepowych półkach można spotkać się z szerokim wyborem herbat. Podstawowy podział to liściaste i w torebkach. Jednak wyróżnia się również sześć różnych rodzajów, które wyróżnia się na podstawie utleniania liści, ich koloru, a także barwy naparu. Popularne herbaty to:

  • herbata zielona,
  • herbata biała,
  • herbata żółta,
  • herbata czarna,
  • herbata czerwona,
  • a także herbata oolong.

Każda z nich charakteryzuje się innym aromatem i nasyceniem smaku, dlatego też wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji.

Czytaj także:

Komentarze