Czarna lemoniada to hit, bo świetnie oczyszcza organizm. Do jej zrobienia wystarczą 3 składniki
AdobeStock
Newsy

Czarna lemoniada – co to jest i jak ją przygotować? Najprostszy sposób

Odważycie się wypić czarną lemoniadę? Jest banalnie prosta w przygotowaniu i bardzo zdrowa. Spróbujcie sami!
Katarzyna Wyborska
kwiecień 20, 2021

Wiosna to dobry czas na zadbanie o siebie. Jeżeli czujecie się zmęczeni i ociężali po zimie, wypróbujcie oczyszczającą lemoniadę, która pomoże wam usunąć toksyny z organizmu. A dzięki dodatkowi węgla jest jeszcze bardziej skuteczna. Wypróbujcie przepis!

Magda Gessler odpowiada na pytania

Właściwości węgla aktywnego

Węgiel aktywny to lecznicza postać węgla, którą stosuje się najczęściej w przypadku różnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ma zdolność absorpcji, czyli wiązania się z innymi substancjami. Właśnie dzięki temu węgiel aktywny znajduje zastosowanie w leczeniu zatrucia pokarmowego czy niestrawności. Trzeba jednak pamiętać, że jest on nieskuteczny w przypadku alkoholu, żrących substancji czy rozpuszczalników.

Jest on także pomocny w przypadku wzdęć i nagromadzenia gazów w jelitach, dlatego świetnie się sprawdzi jako dodatek do lemoniady, która nie tylko świetnie smakuje, ale i oczyszcza organizm!

Zobacz także

Węgiel aktywny: przeciwskazania

Należy pamiętać o tym, że nie zawsze stosowanie węgla jest bezpieczne i nie wszyscy mogą go używać. Węgiel aktywny osłabia działanie większości leków, dlatego zaleca się, aby nie przyjmować żadnych lekarstw 2 godziny przed i po zażyciu węgla. Nie powinny go też zażywać osoby cierpiące na niedrożność przewodu pokarmowego oraz w przypadku silnych wymiotów.

Przepis na czarną lemoniadę

Do przygotowania wyjątkowej, czarnej lemoniady potrzebne wam będą składniki z poniższej listy:

Składniki:

  • 1 litr wody
  • Pół szklanki soku z cytryny
  • Ćwierć szklanki miodu
  • 1 łyżeczka węgla aktywnego
  • Sól

Przygotowanie

  1. Przygotujcie sobie wysoki dzbanek. Wlejcie do niego litr wody i pół szklanki soku z cytryny.
  2. Wsypcie do dzbanka łyżeczkę węgla aktywnego. Można go kupić w proszku, kapsułkach lub tabletkach. W przypadku kapsułek należy wysypać zawartość do łyżeczki, a jeżeli macie tabletki, to rozgniećcie je i dodajcie do dzbanka.
  3. Dodajcie do lemoniady miód, szczyptę soli i dokładnie wymieszajcie.

Tak przygotowaną czarną lemoniadę należy pić codziennie rano na czczo przed śniadaniem oraz godzinę przed kolacją. Napój można bezpiecznie przechowywać w lodówce przez maksymalnie pięć dni.

Czytaj także:

Komentarze