Czają się w nim miliony bakterii. Przyda wam się musztarda i ten 1 produkt kuchenny, by się ich pozbyć
Własne
Newsy

Czają się w nim miliony bakterii. Przyda wam się musztarda i ten 1 produkt kuchenny, by się ich pozbyć

Mamy go wszyscy, ale mało kto wie o tym, jak należy o niego dbać. Sprawdźcie, jak łatwo i dokładnie wyczyścić to naczynie.

Wyprawy w góry, na biwak czy piknik nie mogą się obyć bez jednego, niezbędnego przedmiotu - termosu. Trzyma ciepło przez wiele godzin, dzięki czemu nawet podczas długiej wędrówki możecie się raczyć ciepłą herbatą lub kawą. Termos przydaje się też w pracy - zwłaszcza wtedy, gdy nie macie możliwości skorzystać z biurowego ekspresu.

Naczynie to, tak jak zwykłe kubki czy szklanki, trzeba regularnie i bardzo dokładnie myć, o czym niestety wielu często zapomina. Sprawdźcie, jak wyczyścić termos, by pozbyć się wszelkich bakterii i brzydkich zapachów. 

Jak wyczyścić brudny termos?

Podczas czyszczenia termosu możecie się natknąć na dwa problemy - kamień oraz osad z kawy lub herbaty. Do usunięcia kamienia wystarczy wam stary sposób, który wykorzystuje kwasek cytrynowy. Należy wymieszać nieco kwasku z ciepłą wodą, a następnie wlać go do termosu na co najmniej pół godziny. Po tym czasie wylejcie miksturę, wypłuczcie termos i umyjcie go płynem do mycia naczyń.

Taki zabieg nie tylko pozwoli pozbyć się kamienia, ale także odkazi wnętrze termosu. Nie musicie się martwić o swoje zdrowie - nic się nie stanie, jeśli w termosie zostanie nieco kwasku cytrynowego. 

Zobacz także
najbrudniejsze miejsca w kuchni

To 1 z najbrudniejszych miejsc w kuchni. Czai się w nim multum bakterii, a mało kto czyści tu regularnie

Jak wyczyścić tłuste zabrudzenia na blacie w kuchni bez chemii? Użyjcie tych 2 produktów z szafki

Jak wyczyścić tłuste zabrudzenia na blacie w kuchni bez chemii? Użyjcie tych 2 produktów z szafki

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z termosu?

Jeśli w termosie była wcześniej bardzo mocna kawa albo na przykład zupa, samo umycie naczynia w środku może nie wystarczyć. W pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu pomoże wam musztarda. Nalejcie do termosu gorącą wodę i wymieszajcie ją z 2 łyżkami musztardy.

Odstawcie na godzinę, a po tym czasie wypłuczcie termos i umyjcie z wykorzystaniem zwykłego detergentu. Musztarda raz-dwa usunie brzydki zapach. 

Jak myć termos?

Termos wymaga bardzo dokładnego mycia ze względu na zakamarki, w których mogłyby się namnażać bakterie. Stosujcie się do poniższych zasad:

  • zawsze myjcie termos ręcznie - w zmywarce może się zarysować i naruszyć swoją powierzchnię

  • czyśćcie termos zarówno gąbką, jak i szczoteczką z miękkim włosiem

  • pamiętajcie o umyciu korka oraz zakrętki

  • po każdym myciu postawcie termos do góry dnem

Ponadto, zanim złożycie termos upewnijcie się, że wszystkie jego elementy są suche. Nie zamykajcie go przed włożeniem do szafki - najlepiej, gdy będzie cały czas otwarty.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA