Jak przechowywać surowe mięso? Po upływie tego czasu musi trafić do garnka
Adobe Stock
Newsy

Codziennie je surowe mięso, żeby sprawdzić, co się stanie. Czy to bezpieczne?

Pewien mężczyzna rozpoczął nietypowy „eksperyment”, aby sprawdzić, jak długo może przeżyć, jedząc tylko surowe mięso. Ostrzegamy - nie próbujcie powtarzać tego w swoim domu.

Pewien internetowy celebryta postanowił przejść na bardzo dziwaczną dietę, w ramach której zaczął spożywać surowe i nie poddane najmniejszej obróbce mięso.

Mężczyzna założył konto na Instagramie, na którym codziennie publikuje filmy, na których widzimy, jak ze smakiem przeżuwa niegotowane piersi z kurczaka, surowe steki z antrykotu a całość popija rozbełtanymi jajkami lub mlekiem. Dziś przypada 77. dzień jego eksperymentu. Jego ostatni post ukazuje, jak je kawałek surowego mięsa mielonego:

- Cegła z posiekanej krowy i mleka owczego. Mielona wołowina stała się moim ulubionym posiłkiem - przyznaje na Instagramie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak wpadł na ten dziwaczny pomysł?

Autor eksperymentu Raw Meat Experiment zdradził, że wcześniej po spożyciu przetworzonej żywności „zawsze czuł się jak g****”, zanim zdał sobie sprawę, że może zmienić swoją dietę.

Mężczyzna był przez około 10 lat weganinem, aby sprawdzić, czy to zmieni jego podejście do jedzenia, a potem poszedł w zupełnie innym kierunku i głównie jadł steki i jajka.

Influencer twierdzi, że dramatyczna zmiana diety spowodowała poważne problemy w jego organizmie, ale ostatecznie przyzwyczaili się do jedzenia surowego mięsa.

Zobacz także
Polskie mięso najgorsza w Europie, miażdżący raport NIK. Wolelibyście nie wiedzieć co w nim znajdziecie.

Polskie mięso najgorsze w Europie - miażdżący raport NIK. Wolelibyście nie wiedzieć, co w nim jest

Mięso w słoikach to coś pysznego! Zdradzamy genialny sposób, by wyszło rozpływające się w ustach

Oto genialny sposób, by mięsne weki wyszły idealnie. Mięso w słoikach będzie rozpływać się w ustach

Mężczyzna wielokrotnie zastanawiał się, dlaczego człowiek jest jedyną istotą na planecie, która musi gotować swój pokarm przed zjedzeniem. Postanowił udowodnić, że to wcale nie jest koniecznie i przeszedł na dietę składającą się z surowego mięsa.

Dodał, że jego dieta nie polega wyłącznie na jedzeniu surowego mięsa, jajek i mleka i co jakiś czas przygotowuje sobie np. burrito.

Czy jedzenie surowego mięsa jest zdrowe?

Zdaniem lekarzy i dietetyków, surowe mięso może zawierać szkodliwe bakterie, w tym Salmonella, Listeria, Campylobacter i E. coli, które mogą powodować poważne zatrucia pokarmowe. Bakterie te ulegają zniszczeniu podczas prawidłowego podgrzewania mięsa.

Eksperci odradzają jedzenie surowego mięsa. Jeśli jednak ktoś koniecznie chce przeprowadzić na sobie taki eksperyment albo nawet przyrządzić sobie klasyczny tatar, powinien upewnić się, że mięso jest bardzo świeże i kupione u renomowanego rzeźnika, który rozumie, w jaki sposób mięso będzie spożywane. Najlepiej też spożywać takie mięso tak szybko, jak to możliwe po uboju.

Źródło: msn.com.pl, Instagram, ladbible.com

Ta amerykkańska aktorka je surowe podroby. Ma 1 ważny powód
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy
Ta amerykańska piosenkarka je surowe mięso i podroby. Ma 1 ważny powód
Po co jeść surowe mięso, jeśli nie jest to ani tatar ani carpaccio? Heidi Montag robi to w konkretnym celu. Będziecie zaskoczeni.

Heidi Montag to amerykańska piosenkarka znana z show nadawanego w telewizji MTV, „Wzgórza Hollywood”. Na pewien problem stosuje nietypową dietę, która wzburzyłaby wielu lekarzu – je surowe mięso. Jak to tłumaczy? Po co jeść surowe mięso? Niektórzy na pytanie, po co jeść surowe mięso odpowiedzieliby mając na myśli tatar: „bo jest smaczne”. Jednak poza tatarem przygotowanym z wysokiej jakości wołowiny i sushi z dodatkiem surowych ryb wybranych gatunków, ludzie raczej nie jadają surowego mięsa zwierząt. Inaczej jest w przypadku amerykańskiej piosenkarki Heidi Montag. 36-latka zajada się surowymi podrobami: - Narządy zwierząt są bardzo odżywcze — powiedziała gdy zapytano ją o jedzenie surowego mięsa.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Page Six (@pagesix) W rozmowie z magazynem „People” zdradziła jednak, że nie robi tego z powodu smaku surowego mięsa. Choć ma już jedno dziecko, od półtora roku próbuje ponownie zajść w ciążę, ale dotychczas bez rezultatu. W ten nietypowy sposób celebrytka próbuje poprawić swoją płodność. Nie skarży się jednak na swoją nową dietę: - Jestem chętna, by próbować nowych rzeczy. Surowe narządy zwierząt to wspaniałe źródło składników odżywczych! Czy jedzenie surowego mięsa jest zdrowe? Niestety taka dieta może powodować zagrożenie zdrowotne. Powodem są różne choroby zwierząt hodowlanych, które po spożyciu niepoddanego obróbce cieplnej mięsa, przenoszą się na ludzi....

Ci ludzie specjalnie czekają, aż mięso się zepsuje, by je zjeść. Efekt? Zaskakujący
AdobeStock
Newsy
Ci ludzie specjalnie czekają, aż mięso się zepsuje, by je zjeść. Efekt? Zaskakujący
Ten nowy trend zdobywa coraz więcej wielbicieli. Specjalnie jedzą oni zepsute mięso, żeby wzbudzić w sobie te odczucia…

Jedzenie surowego mięsa jest powszechnie akceptowane w postaci tatara , carpaccio lub niedosmażonych steków . Ważne jest wtedy jednak, żeby mięso było bardzo świeże. Jedzenie zgniłego mięsa samego w sobie można uznać za dziwny pomysł. Jeśli mięso jest do tego surowe, to zahacza według wielu o szaleństwo! Mimo wszystko trend ten zyskuje wielu wielbicieli. Na przekór radom lekarzy i dietetyków, którzy załamują ręce, wiele osób specjalnie doprowadza do zepsucia mięsa, żeby potem je zjeść. Co chcą przez to uzyskać? Dlaczego ludzie jedzą zepsute mięso? Może wydawać się, że w Internecie pojawiło się już wszystko. Popularna jest dieta paleo , która zakłada odżywianie się podobnie do ludzkich przodków. Co jakiś czas pojawiają się też pomysły na mikstury , które mają oczyścić organizm ze złogów i toksyn. Tak dziwnego trendu nie było jednak dawno. Zepsute mięso daje podobno jego zwolennikom efekt podobny do alkoholu. Zyskał on nawet swoją unikalną nazwę „meat high”. Objawy, które można wywołać jedząc nadpsute mięso to: Zawroty głowy Uczucie euforii Radość Efekt halucynogenny Dlaczego zepsute mięso wywołuje taki efekt? Według singapurskiej dietetyczki, Naras Lapysys, specyficzne uczucia po zjedzeniu zepsutego mięsa prawdopodobnie pochodzą od ogromnej ilości różnych kultur bakterii, które rozwijają się w mięsie zostawionym do zepsucia. Trzeba dodać, że zwolennicy tej niecodziennej praktyki pozostawiają mięso bez ochrony i obróbki do zepsucia nawet przez rok! Czy jedzenie zepsutego mięsa jest bezpieczne? Wszyscy eksperci są w tej sprawie zgodni. Jedzenie zepsutego mięsa w celu osiągnięcia efektów halucynogennych jest bardzo niebezpieczne! Oczywiście można mieć szczęście i wyhodować na sztuce mięsa...

Fit Dzik o życiu z wagą 200 kg : "to było pchanie w siebie jak w kosz na smieci. Miałem 100 lat". Teraz pomaga innym
Instagram/Fit Dzik
Newsy
Fit Dzik o życiu z wagą 200 kg: „To było pchanie w siebie jak w kosz na śmieci. Miałem 100 lat"
Najważniejsze to podjąć decyzje, a potem być konsekwentnym i wytrwałym. To dzięki temu Tomasz Łomnicki dziś z dumą nazywa siebie „Fit dzik” i tłumaczy, że dzik jest zwierzęciem, które nigdy się nie poddaje.

Co trzeba jeść, żeby ważyć ponad 200 kg i jak czuje się człowiek z tak dużą nadwagą? Lepiej nie sprawdzajcie tego na własnym ciele. Posłuchajcie Tomasz Łomnickiego, byłego leśnika, a obecnie trenera personalnego, który swoim doświadczeniem dzieli się z innymi. Jak się czuje człowiek, który waży 200 kg? W rozmowie z „7Nutrition" portalem właściciela marki suplementów Tomasz Łomnicki, czyli Fit Dzik opowiadał o czasie, gdy ważył ponad 200 kg: - Wyobraź sobie 200 kg tłuszczu – powiedział na początku rozmowy. - Moje odżywianie, jeśli można to było nazwać odżywianiem jakimkolwiek, to było pchanie w siebie jak w kosz na śmieci. Moje odżywianie było takie: napoje energetyczne, hot dogi, frytki. Osoba o takiej tuszy, cierpiąca na otyłość olbrzymią, nie ma łatwego życia. Podstawowe, codzienne czynności wydają się wielkimi wyzwaniami. Cierpi na tym nie tylko samopoczucie, ale też zdrowie: - Mając 31 – 32 lata uświadomiłem sobie, że mam… 100 lat. - Nie mogłem wejść na pierwsze piętro po schodach, bo czułem się jakbym odbył maraton, o wiązaniu butów nie wspomnę, kupowałem buty na rzepy, bo nie było mowy o tym, żeby się nawet schylić. - Wypycham to z pamięci, to były najgorsze lata mojego życia. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, wiecznie miałem jakieś infekcje uszne i cały czas byłem chory. Kto wie jak potoczyłyby się losy leśnika Łomnickiego, gdyby któregoś dnia nie postanowił z tym skończyć.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez fitdzik_official...

Instagram/FitOldboy
Newsy
67-letni „Fit Oldboy” to nowy uczestnik „Tańca z gwiazdami”. Kim jest? Jak udało mu się schudnąć?
Takiego uczestnika jeszcze w „Tańcu z gwiazdami” nie było. Będziecie oglądać go w akcji na parkiecie?

W najnowszej, 12. edycji „Tańca z gwiazdami", zobaczymy bardzo nietypowego uczestnika. Dlaczego nietypowego? Ponieważ nie jest on tak rozpoznawalny, jak chociażby Iza Małysz , Radek Liszewski czy Sylwia Bomba , ale nawet pomimo tego zdołał w krótkim czasie stać się prawdziwą gwiazdą internetu. Kim jest 67-letni Fit Oldboy i jak mu się udaje utrzymać tak wspaniałą formę w takim wieku?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Wojciech Węcławowicz (@fit_oldboy) „Fit Oldboy” - nowy uczestnik „Tańca z gwiazdami” Fit Oldboy to uczestnik najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami", która wystartuje na początku września w telewizji Polsat. Na parkiecie zobaczymy go w towarzystwie blondwłosej tancerki Pauliny Biernat. 67-letni Wojciech Węcławowicz, znany użytkownikom internetu, jako Fit Oldboy, to prawdziwy gwiazdor sieci. Po przejściu na emeryturę, za namową swojego syna Tomka, który jest trenerem personalnym, postanowił całkowicie zmienić swoje życie – schudnąć, przejść na zdrową dietę i zacząć ćwiczyć. Efekty przyszły szybciej niż się tego spodziewał. Mężczyzna może się dziś pochwalić znakomitą, umięśnioną sylwetką, której z pewnością zazdrości mu wiele znacznie młodszych od niego mężczyzn. Jak mu się to udało?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post...