Teresa Lipowska, szklanka wody
ONS/Pixabay, pasja1000
Newsy

Co zrobi, gdy nie będzie w stanie nalać sobie szklanki wody? Teresa Lipowska zaskoczyła szczerym wyznaniem

Aktorka cieszy się dużą sympatią widzów. Głównie za sprawą roli w serialu "M jak miłość", który oglądają od lat Polacy. Teresie Lipowskiej zdarza się również wypowiedzieć na temat tego, jak będzie wyglądała jej przyszłość.

Teresa Lipowska ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim w Łodzi i także tam zaczęła się jej kariera filmowa.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Teresa Lipowska zaczęła swoją karierę w wieku 13 lat

Mając 13 lat, została zaangażowana jako statystka w filmie Pierwszy start Leonarda Buczkowskiego. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym, a latach 1985–1992 była etatową aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Po przejściu na emeryturę nadal kontynuuje przygodę z aktorstwem.

Przez wiele lat związana była z kabaretem „Dudek”. Przede wszystkim znacie ją jako Barbarę Mostowiak w serialu M jak miłość. Jest też jedną z bohaterek książki Siła codzienności Marzanny Graff. Dodatkowo jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów.

W 2007 obchodziła jubileusz 50 lat pracy zawodowej na scenie

Jubileusz wydarzenia odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W 2010 aktorka została wyróżniona nagrodą Wielki Splendor przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia. W 2017 została dodatkowo uhonorowana Odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”.

Teresa Lipowska planuje już swoje późniejsze lata

Jak donoszą poczytne portale internetowe, Teresa Lipowska nie chce być ciężarem dla swoich bliskich. Ma w związku z tym małe plany na swoją najbliższą przyszłość. Widzowie hitu serialowego mogą poczuć się zszokowani jej wyznaniem. 

Lipowska mówi, że nie chce zamieszkać w państwowym domu opieki. Prywatnie ma dwoje wspaniałych dzieci, ale nie chciałaby być dla nich ciężarem. Aktorka podkreśla, że nie chce być ciężarem ani dla nich ani dla swoich wnuków. Sytuacja bezsilności i bezradności ją przeraża, jednak nie podda się łatwo.

Serialowa aktorka chciałaby być samowystarczalna do końca, odpowiadać za siebie i być samodzielna. Gdyby zdrowie odmówiło jej posłuszeństwa, gwiazda ma na myśli zupełnie inny scenariusz. Chce zamieszkać w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Tam będą jej towarzyszyć przyjaciele. W Domu Artystów w Skolimowie od lat mieszka pokolenie aktorów, które ze względu na stan zdrowia lub decyzje zawodowe, postanowiło usunąć się z dalszej działalności artystycznej. Dostają tam odpowiednią opiekę zdrowotną.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego mieści się w Skolimowie i należy do Związku Artystów Scen Polskich. Można go znaleźć w dzielnicy Konstancina-Jeziorny przy ul. Kazimierza Pułaskiego 6.

Natasza Urbańska Janusz Józefowicz
ONS.pl
Newsy
Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz planują otworzyć sklep spożywczy. Nie zgadniecie, co chcą sprzedawać
Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz to para związana z branżą artystyczną. Jak poinformowali w ostatnim czasie, otwierają nowy wspólny biznes, a będzie to sklep spożywczy!

Branża artystyczna została nieco przygaszona ze względu na panującą pandemię. Artyści niestety nie mogą się realizować w swoich zawodach, toteż szukają różnych alternatywnych rozwiązań, które wypełnią wolny czas oraz będą dodatkowych źródłem dochodu. Znana para z show biznesu, Natasza Urbańska i J anusz Józefowicz postanowili nieco poszerzyć swoje horyzonty, przez co otwierają swój własny sklep spożywczy. Miłość jak z filmu Natasza Urbańska oraz Janusz Józefowicz tworzą od kilkunastu lat niezwykle zgodną, szczęśliwą parę. Patrząc na przestrzeni lat, ta miłość nie mogła się udać, a jednak! Poznali się w teatrze, gdy Józefowicz był reżyserem i szukał obsady do sztuki „Metro”, a Urbańska była jedną z kandydatek do danego spektaklu. Początkowo została odrzucona, ale ponownie spróbowała swoich sił po kilku latach, i udało się jej dostać do obsady Teatru Buffo. Wówczas między dwojgiem zaiskrzyło i od ponad dwudziestu lat tworzą piękną parę. Muzyczna kariera Nataszy Urbańskiej Natasza Urbańska od najmłodszych lat wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z muzyką. Z tego też powodu udała się na studia lingwistyczne, aby móc jednocześnie realizować swoją pasję. Jednak przez spore zaangażowanie, porzuciła na trzecim roku studiów dalszą edukację. Pierwsze kroki na scenie postawiła w wieku 13 lat, kiedy startowała w castingu do spektaklu w Teatrze Buffo. Z czasem jej kariera artystyczna nabrała tempa i została pełnoetatową aktorką w teatrze muzycznym. Współpracowała przy wielu projektach u boku swojego przyszłego męża. Jest znana z takich produkcji jak „Bitwa warszawska”, „Węże”, „Metro” czy „Romeo i Julia”. Na swoim koncie ma również wiele piosenek. Wszechstronność...

Katarzyna Łaniewska nie żyje
ons
Newsy
Nikt tak jak ona nie znał się na polskiej kuchni. Nie żyje Katarzyna Łaniewska
Katarzyna Łaniewska zmarła w wieku 87 lat. Wybitna polska aktorka znana była przede wszystkim z mistrzowskiej roli babci Józi z serialu „Plebania”.

Nie żyje Katarzyna Łaniewska Smutną wiadomość o śmierci kobiety przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Anita Czerwińska. Niestety, potwierdził ją również Związek Artystów Scen Polskich. Informacja o odejściu tak wybitnej postaci bardzo szybko obiegła całą Polskę. Rodzina, przyjaciele, ale również wierni fani aktorki pogrążyli się w głębokim żalu i smutku. Sytuację szeroko komentowali w mediach. „Z serca dziękuję za Pani życie, role, mądrość, wiedzę, dobro jakim obdarzała Pani nasz ziemski świat”, „Odchodzą ostatni sprawiedliwi”, „Wspaniała osoba. Uwielbiałam Ją w serialu "Plebania". Pozostanie w mojej PAMIĘCI”, „Bardzo smutna wiadomość. Fantastyczna aktorka, cudowny człowiek. Ogromna strata, żal”. Młodość i życie zawodowe Katarzyny Łaniewskiej Katarzyna Łaniewska urodziła się w 1933 roku w Łodzi. Kobietę wychowała głównie matka, ponieważ ojciec zmarł, kiedy była jeszcze małą dziewczynką. Jej życie od zawsze było związane z aktorstwem. Łaniewska ukończyła bowiem studia na Akademii Teatralnej w Warszawie i od razu debiutowała. Przez ponad 60 lat swojej działalności zagrała wiele ról, na deskach niejednego teatru, ale również na ekranie telewizora. Nikt nie gotował tak dobrze, jak babcia Józia Fani znają Łaniewską przede wszystkim jako babcię Józię z popularnego serialu „Plebania”, w którym aktorka wciela się w gospodynie domową. Fani od razu pokochali tę postać przede wszystkim za autentyczność, ale również dania przygotowywane przez babcię Józie.  Katarzyna Łaniewska wydała nawet książkę pt. „Kuchnia wyśmienita, czyli gotujemy z babcią Józią” poświęconą jej autorskim przepisom i kulinarnym sekretom związanym z odgrywaną przez nią serialową...

Brat Joanny Kurowskiej zmarł po wypiciu... zatrutego mleka. Aktorka wspomina rodzinny dramat
ONS.pl
Newsy
Brat Joanny Kurowskiej zmarł po wypiciu... zatrutego mleka. Aktorka wspomina rodzinny dramat
W jednym z ostatnich wywiadów Joanna Kurowska opowiedziała o swoim rodzinnym dramacie sprzed lat. Przeczytajcie.

Joanna Kurowska wróciła ostatnio pamięcią do dramatu, który wydarzył się przed laty w jej rodzinnym domu. Brat aktorki zmarł po wypiciu zatrutego mleka. Jak doszło do tej wstrząsającej historii? Kim jest Joanna Kurowska? Joanna Kurowska urodziła się w 1964 roku w Gdyni. To polska aktorka, piosenkarka oraz artystka kabaretowa. Całe swoje dzieciństwo spędziła w Rumii wraz z dwójką rodzeństwa - siostrą i bratem. Tuż po maturze wyjechała do Łodzi, żeby studiować na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończyła w 1988 roku. Po studiach Joanna Kurowska zaczęła grać w najlepszych polskich teatrach, m.in. w teatrze Komedia i w Teatrze Nowym. Ostatnimi czasy większą popularność przyniosła jej jednak rola w serialu „Świat według Kiepskich", w którym wciela się w Baśkę „Fokę” Kozłowską, żonę prezesa Andrzeja Kozłowskiego (Andrzej Gałła). W jednym z ostatnich wywiadów, aktorka opowiedziała o dramacie, który wydarzył się w jej rodzinnym domu. Historia dosłownie chwyta za serce.         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Joanna Kurowska (@joannakurowska_official) Brat Joanny Kurowskiej zmarł po wypiciu mleka Joanna Kurowska napisała niedawno biografię, która wkrótce ma trafić na sprzedaż. Aktorka opisała w swojej książce m.in. rodzinny dramat sprzed lat. Kurowska miała dwoje rodzeństwa – brata i siostrę. Jej brat zmarł w wieku 2 lat po wypiciu zatrutego mleka. Jak do tego doszło?  ...

Maria Dębska musiała przytyć 9 kg do roli Kaliny Jędrusik. „Poczułam się seksownie”
ONS/WikimediaCommons
Newsy
Maria Dębska musiała przytyć 9 kg do roli Kaliny Jędrusik. „Poczułam się seksownie”
Już wkrótce na ekrany polskich kin wejdzie film o słynnej Kalinie Jędrusik. Maria Dębska, która wciela się w rolę gwiazdy, zdradza kulisy produkcji. Okazuje się, że aktorka musiała do niej przytyć aż 9 kilogramów!

Maria Dębska musiała przejść ogromną metamorfozę przygotowując się do roli słynnej polskiej gwiazdy estrady – Kaliny Jędrusik . Młoda aktorka musiała do niej przytyć aż 9 kilogramów. Jak jej się to udało i jak się poczuła w nowym ciele? Kim jest Maria Dębska? Maria Dębska urodziła się w 1991 roku w Warszawie. W 2017 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. Świat filmu bardzo szybko docenił talent aktorski Dębskiej. Za tytułową rolę w obrazie „Maria Stuart” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, została ona nagrodzona Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną i Nagrodą Publiczności 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a także Nagrodą aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie.  Dębska zadebiutowała w teatrze rolą w spektaklu „Ripley pod ziemią” Radosława Rychcika. Później zaczęła grać w filmach i serialach, m.in. w „Barwach szczęścia" i w „W Rytmie serca". Prywatnie jest żoną znanego polskiego aktora - Marcina Bosaka. Zagrała Kalinę Jędrusik Ostatnio Dębska została zaangażowana do roli słynnej polskiej skandalistki z czasów PRL – Kaliny Jędrusik. Kim była Kalina Jędrusik? Kalina Jędrusik przyszła na świat w 1930 roku w Gnaszynie a zmarła w 1991 roku w Warszawie (w tym samym roku urodziła się Maria Dębska). To polska aktorka teatralna i filmowa a także piosenkarka i artystka kabaretowa. Jędrusik znana była ze swojej barwnej i kontrowersyjnej osobowości. Była żoną pisarza Stanisława Dygata, z którym prowadziła małżeństwo otwarte. Gwiazda miała niezliczone romanse, m.in. z Tadeuszem Plucińskim, Wojciechem Gąssowskim, Wiesławem Rutowiczem i Włodzimierzem Sokołowskim. Jędrusik robiła...