Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Liczba zakażonych COVID-19 wciąż nie chce znacząco spaść, problemy dalej mają szpitale. Rząd nie miał więc wyjścia – część obostrzeń, które dały się nam już mocno we znaki zostanie przedłużona. W grudniu dotyczyć to będzie także godzin dla seniorów.

Galerie otwarte

W zalewie smutnych informacji, są także i te nieco bardziej optymistyczne. Dobra wiadomość dla osób, poszukujących prezentów dla swoich najbliższych – od 28 listopada rząd dopuścił funkcjonowanie sklepów w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nieco zawiedzeni są z pewnością ci, którzy liczyli na zakupy w tzw. czarny piątek (z ang. black friday). Na 27 listopada wiele sklepów przygotowało mnóstwo specjalnych akcji promocyjnych. Duże upusty, rabaty, okazje – niestety wszystko dostępne było tylko poprzez zakupy internetowe.
Rada ministrów wolała nie ryzykować i pozwoliła otworzyć sklepy dopiero 28.11.

Czy Polacy ruszą tłumnie do sklepów na przedświąteczne zakupy? Wydaje się, że koronawirus dalej będzie jednak czynnikiem odstraszającym dużą grupę klientów.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Co z godzinami dla seniorów w dniu samej wigilii?

Zobacz także:

Spór o „godziny”

Specjalny czas na zakupy dla osób starszych od samego wprowadzenia budził kontrowersje. Jednym pomógł, drugich jedynie wyprowadzał z równowagi. Mimo planów wycofania „godzin”, rząd postanowił utrzymać dotychczasowy stan rzeczy.

Duże zainteresowanie wśród Polaków budziło podejście rządu do tematu świąt Bożego Narodzenia. O tym ile osób będzie mogło zasiąść przy wigilijnym stole według wytycznych rządu pisaliśmy już wcześniej. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Na 24 grudnia tego roku przypada czwartek. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, tego dnia w godzinach od 10 do 12, zakupy powinny robić tylko osoby 60+. Będzie jednak inaczej. Ze względu na specyfikę tego dnia, w wigilię godziny dla seniorów nie będą funkcjonować.
Wiemy jedno. To dobra szansa na zakupy dla wszystkich przedświątecznych zapominalskich.