Lodówka
Adobe Stock
Newsy

Co warto przechowywać w lodówce? Okazuje się, że nie tylko jedzenie

Lodówka kojarzy się wszystkim jednoznacznie. Tymczasem warto wiedzieć, że oprócz jedzenia można tam przechowywać zupełnie nieoczywiste rzeczy…
Hubert Rój
styczeń 11, 2021

Na dolnej półce świeże mięso i ryby, mleko i wędlina na środku, a w drzwiczkach jajka – tak prezentuje się standardowa lodówka każdego Polaka.

Pora na wyjście ze schematu. Czy słyszeliście o tym, że w lodówkach można (i powinno się) trzymać nie tylko jedzenie?

Na pozór takie zdanie może zdziwić. Nie jest to tak głupie, jak mogłoby się wydawać!
Niska temperatura panująca w lodówce może pomóc wam w przedłużeniu żywotności kilku niezjadliwych produktów.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Kosmetyki w lodówce

Zacznijmy od patentu fotografów. Dzisiaj tradycyjny, analogowy sposób fotografowania jest już raczej w odwrocie, ale do dzisiaj osoby robiące zdjęcia za pomocą klisz, przechowują je w lodówkach.

To prosty przykład tego, jak niska temperatura chłodziarki może pomóc nam w codziennym życiu. Nie wszyscy robimy zdjęcia aparatami na kliszę, ale…

Ale za to wszystkie kobiety lubią o siebie zadbać. Do tego wykorzystują między innymi lakiery do paznokci, tusze do rzęs czy eyelinery. Trzymając je w lodówce, unikniecie ich zaschnięcia. Podobnie rzecz ma się z naturalnymi kremami do ciała. Przechowywane w lodówce drogie, ale ekologiczne kosmetyki, posłużą nam znacznie dłużej.

Zimne pończochy

Swój efekt da także nakładanie zimnego kremu na przykład na twarz po dniu wysiłku – taki zabieg pobudzi i sprawi, że wasze niewyspanie będzie tylko wspomnieniem.

Są osoby, które do tego właśnie celu wkładają do lodówki sztućce. Okład wokół oczu z zimnej łyżki może przynieść ulgę. Wypróbujcie na własnej skórze.

Wiele pań narzeka często na słabość i niską wytrzymałość rajstop czy pończoch. Problem z oczkami w w nich zniknie, gdy włożycie je na kilka godzin przed użyciem do lodówki. Taki zabieg brzmi dziwnie, ale faktycznie poprawi trwałość materiału.

Komentarze