Co na nadmierną potliwość stóp? Wywar z kuchennych ziół poradzi sobie z tym problemem
AdobeStock
Newsy

Co na nadmierną potliwość stóp? Napar z kuchennych ziół poradzi sobie z tym problemem

Remedium na wiele dolegliwości można często znaleźć we własnej kuchni. Sprawdźcie, jak zrobić napar, który pomoże poradzić sobie z problemem nadmiernej potliwości stóp.

Zbyt intensywne pocenie się stóp jest kłopotliwe, jednak można mu całkiem łatwo zaradzić — i to domowym sposobem! Zanim sięgniecie po specyfik z apteki, wypróbujcie stary i sprawdzony napar z liści laurowych. Dowiedzcie się, jak go przygotować.

Co oznacza nadmierna potliwość?

Pocenie się jest naturalną czynnością fizjologiczną - służy regulowaniu temperatury ciała, by nie doprowadzić do przegrzania organizmu. Problem pojawia się w momencie, gdy wydzielanie potu jest na tyle intensywne, że zaczyna przeszkadzać w codziennym życiu.

Nadmierna potliwość stóp jest głównie estetyczną dolegliwością — nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, jednak obniża dyskomfort życia osób dotkniętych tą przypadłością. Często takie osoby wstydzą się i unikają krępujących sytuacji, w których muszą ściągnąć obuwie w towarzystwie innych ludzi.

Należy jednak pamiętać, że długo nieleczona nadmierna potliwość stóp może prowadzić do bolesnych otarć i podrażnień, a nawet infekcji grzybiczych oraz bakteryjnych - wówczas koniecznie należy skonsultować się z lekarzem.

Zobacz także
Dobroczynny wpływ zup na organizm. Babcie miały rację

Dlaczego zupy aż tak dobrze działają na organizm? Okazuje się, że babcie miały rację

Syrop z tego owocu przyniesie ulgę przy alergii. Banalnie prosty w przygotowaniu

Syrop z tego owocu przyniesie ulgę przy alergii. Banalnie prosty w przygotowaniu

Domowe zioła na problem potliwych stóp

Jednym z popularnych, domowych sposobów na ograniczenie ilości wydzielanego potu jest stosowanie kąpieli w ziołach, która dodatkowo odświeży skórę pozbywając się przykrego zapachu. Wspaniale nadają się do tego liście laurowe z dodatkiem tymianku i szałwii.

Szczególnie skuteczna jest szałwia ze względu na jej zdolność do ograniczania potliwości, a liście laurowe i tymianek działają antybakteryjnie. By przygotować taki napar, potrzebujecie:

  • 5 liści laurowych
  • 4 torebki szałwii
  • garść tymianku
  • 3 litry wrzątku

Wszystkie składniki włóżcie do garnka, zalejcie wrzątkiem i parzcie pod przykryciem przez pół godziny. Gdy napar nieco ostygnie, należy moczyć w nim stopy przez około pół godziny, najlepiej przed snem. Po takiej kąpieli w ziołach skóra na stopach będzie odprężona i odświeżona. Warto powtarzać taki zabieg regularnie i wówczas oczekiwać efektów.

Źródło: mamadu.pl, zwierciadlo.pl 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA