Chorujecie na koronawirusa? Ten napój przyniesie wam ulgę. Pijcie go tuż po przebudzeniu
Adobe Stock/Pixabay
Newsy

Chorujecie na koronawirusa? Ten napój przyniesie wam ulgę. Pijcie go tuż po przebudzeniu

Wiecie jak wspomagać swój organizm w tym trudnym czasie?
Anna Urbańska
kwiecień 12, 2021

Infekcję koronawirusem przeszło w naszym kraju już ponad 2, 5 miliona osób. Chyba każdy zna kogoś, kto chorował lub aktualnie choruje na koronawirusa. Nie ma jeszcze pewnych i stuprocentowo skutecznych leków na infekcję koronawirusem. Na pewno pomaga wzmacnianie organizmu na wszelkie sposoby. Tylko wasze organizm jest w stanie tak naprawdę zwalczyć infekcję koronawirusem skutecznie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak wspomagać się w trakcie infekcji koronawirusem?

W trakcie przechodzenia infekcji koronawirusem, warto jest wzmacniać mocno organizm. Na pewno pomaga:

  • pozostanie w domu i zrezygnowanie z części stresujących obowiązków
  • dużo odpoczynku
  • sen
  • właściwa dieta bogata w warzywa, owoce i inne odżywcze pokarmy
  • picie odpowiedniej ilości płynów

Wiemy jednak jakie są dodatkowe sposoby na walkę z infekcją koronawirusem. Okazuje się, że jeden napój jest w stanie szczególnie wspomagać walkę organizmu z COVID-19.

Napój przy infekcji COVID-19

Jeśli jesteście chorzy na koronawirusa, zaraz po przebudzeniu powinniście wypić taki napój. Chodzi o wodę z dodatkiem imbiru. Woda nie może być zimna, ale nie powinien to być też wrzątek. Najlepiej zagotujcie wodę w czajniku, włóżcie do szklanki kilka plastrów imbiru i zalejcie ją do połowy ugotowaną wodą. Resztę dopełnijcie wodą mineralną. Taki napój powinien mieć idealną temperaturę.

Koniecznie pijcie ten napój zaraz po przebudzeniu. Dzięki temu nawodnicie organizm po nocy, kiedy traci się dużo płynów. Imbir ma też niesamowite właściwości. Sam w sobie wykazuje działanie przeciwwirusowe, ale łagodzi też niektóre dolegliwości. Pomaga uporać się z mdłościami, które czasami są jednym z objawów infekcji koronawirusem. Dodatkowo wzmacnia osłabiony przez infekcję apetyt.

Zobacz także

Nawodnienie przy infekcji koronawirusem

Najpotężniejszym elementem tego napoju, jest jednak po prostu woda! To jeden z nielicznych elementów, które przy infekcji koronawirusem, poleci każdy lekarz. Nawodnienie jest naprawdę niesamowicie istotne przy walce z taką infekcją. Powinniście wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie. Rozpoczęcie dnia od ciepłej wody z imbirem, doskonale wspomoże organizm.

Czytaj także:

Komentarze