Cezary Żak
ONS
Newsy

Cezary Żak z „Miodowych lat” schudł 30 kg. Zdradził, czego nie jadł, by pozbyć się niechcianych kilogramów

Zrzucenie zbędnych kilogramów to nie lada sztuka. Szczególnie, jeśli ich liczba do zrzucenia nie jest jedynie symboliczna. Niektóre gwiazdy przeszły prawdziwie spektakularną metamorfozę.
Aleksandra Jaworska
styczeń 11, 2021

Figura rodem z okładek magazynów to coś, na co trzeba ciężko zapracować. Najczęściej godzinami spędzonymi na siłowni oraz odpowiednią dietą z wykluczeniem niektórych kalorycznych produktów. 

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Sposób na zbędne kilogramy

Dietetycy są zgodni co do pewnych nawyków, jakie warto wprowadzić w życie biorąc pod uwagę zdrowie i młody wygląd. Nie zawsze wiąże się to z przejściem na jeden liść sałaty. Niektóre produkty mają po prostu zbyt dużo kalorii w stosunku do zawartości składników odżywczych.

Ich wykluczenie może okazać się dla was zbawienne. Można też skorzystać ze sprawdzonych sposobów polskich gwiazd, które udowodniły, że odpowiednie nawyki żywieniowe czynią cuda. Do grupy, która może się pochwalić sukcesami na skalę 20-30 kilogramów należy m.in. aktor Cezary Żak.

Cezary Żak - aktor teatralny i filmowy

Aktor, ale nie tylko. Scenarzysta, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy. Urodzony w Brzegu Dolnym Cezary Żak trafił na Wydział Aktorski wrocławskiej filii PWST w Krakowie pod oblanych egzaminach na romanistykę. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego w 1986 roku. 

W 1993 roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora. W 1994 otrzymał wyróżnienie za Kontrabasistę w reżyserii Susskinda i Trofeum od Prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu.

Ma za sobą doświadczenia z Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze i Teatru Powszechnego w Warszawie. Przez 4 lata razem z Tadeuszem Drozdą występował w kabarecie "Drozda Show". Grał też na londyńskiej scenie The Logan Hall, głównie z barwnych komediach.

Jak telewizyjni widzowie możecie go kojarzyć głównie z duetu aktorskiego, stworzonego na zasadzie kontrastu z Arturem Barcisiem. Zasłynął za sprawą popularnego sitcomu Polsatu "Miodowe lata", w którym wcielał się w postać egoistycznego i bardzo pomysłowego Karola Krawczyka.

Rolę tę powtórzył później w spin-offie serialu, "Całkiem nowe lata miodowe". W 2006 dołączył do obsady serialu "Ranczo", w którym grał podwójną rolę braci-bliźniaków. W scenach, w których obaj bracia występują razem, jego dublerem był Robert Ostolski. 

Rekord schudnięcie wśród aktorów

Decyzje o schudnięciu nie zawsze wynikają ze względów zaprezentowania nowej sylwetki na lato. Często to zdrowie decyduje o konieczności zmiany nawyków. Tak było z przypadku Cezarego Żaka, który zrzucił aż 30 kilogramów. Jakie wyrzeczenia zagwarantowały taki sukces?

Aktor postanowił zwiększyć przerwy między posiłkami. W sumie, jak piszą portale internetowa, jadł tylko 3 razy bez dodatkowego podjadania. Do odstawki w jego przypadku poszły ziemniaki i pieczywo. Sylwetka Cezarego Żaka zmieniła się nie po poznania, a wyniki badań zaskoczyły poprawnością. Wizerunek sceniczny aktora także wpłynął na spływające pod jego adres propozycje. Jednym słowem, było warto!

- Nie mam już marzeń, jeśli chodzi o role. To, co zsyła los, satysfakcjonuje mnie w zupełności, a od kilku lat zsyła całkiem sporo, dlatego nie mam powodów do narzekań – tłumaczył w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Komentarze
Ewa Wachowicz
ONS
Newsy Pamiętacie Ewę Wachowicz jako Miss Polonię? Tak wyglądała zanim została królową gotowania
Ewa Wachowicz to chodzący ewenement. W latach 90. urodą zachwyciła wszystkich Polaków, na czele z samym premierem. Teraz wygląda jeszcze lepiej!
Hubert Rój
styczeń 11, 2021

Nie ma żadnych wątpliwości. Ewa Wachowicz jest jak wino! 50-latce urody zazdroszczą nie tylko panie w jej wieku, ale i dużo młodsze kobiety. Szał na punkcie naszej Miss Polonia z 1993 roku trwa już kolejną dekadę. I nic nie wskazuje na to, by miał się skończyć! Wachowicz już nie paraduje po wybiegach. Pani Ewa od lat realizuje się na polu kulinariów. Programy telewizyjne, książki, praca w kuchni – to jej dzisiejsza codzienność. Wachowicz jako sekretarz prasowy rządu Wydaje się jednak, że takie okoliczności służą Ewie Wachowicz. Gwiazda nie zmaga się ze zbędnymi kilogramami dzięki swojemu zdrowemu trybowi życia i dzięki regularnemu uprawianiu sportu. Początki kariery Wachowicz nie miały nic wspólnego z gotowaniem. Młoda Ewa, będąc jeszcze studentką Akademii Rolniczej, została modelką. Wtedy właśnie jej świat stanął na głowie, a z nikomu nieznanej dziewczyny, Wachowicz nagle stała się osobą będącą na ustach całej Polski. Jej rosnąca popularność nie umknęła uwadze Waldemara Pawlaka. Ówczesny premier Rzeczpospolitej Polskiej upatrzył sobie w 23-latce idealną kandydatkę na rzecznika prasowego rządu. Ewa Wachowicz komentowała tę decyzję szefa rządu krótko: – Premierowi się nie odmawia.  I w ten sposób jej wdzięk i uroda zaczęły być używane dla ocieplenia wizerunku gabinetu Pawlaka. Zobaczcie jak wówczas prezentowała się Ewa.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz) Mimo płynących zewsząd głosów pochwał, splendoru i zachwytów przede wszystkim męskiej...

Przeczytaj